ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-10

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns jubica spune:

Buna dimineata fete dulci,
Ioanatugs la multi ani fericiti!
Adelamaria ma bucur ca ai ajuns sa cunosti acest sentiment minunat,care nu poate fi inlocuit cu nimic in aceasta viata.
Lucialu fac galerie pt tine
In legatura cu mine ce sa-ti spun...inca nu m-am gandit sa fac un test,cred ca este cam repede,astept sa treaca 3 luni (de la ultima injectie) care ar fi pe 12 mai.Tie dupa cat timp de la ultima injectie cu D ti-au venit uratii?

Gabitu,Boo,Liliana,Zeno

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

'Neata, scumpilicilor!

Lucia, ia uite aici :



Adelamaria, ma bucur ca bebe si cu tine sunteti bine! Daca, doamne fereste, te simti rau, ia-ti concediu fara sa mai stai pe ganduri! Ma rog, stii tu mai bine
Ioana, multi, multi ani fericiti inainte!!!
Boo, de-abia astept sa ne vedem la intalnirea tutunareselor.
Fetelor, a mai zis cineva ca vine la intalnire, ca sunt batrana si bolnava si nu mai stiu . Recunosc ca am citit in diagonala ce ati mai scris ca am avut 2 zile de traduceri la casca si acum sunt rupta. Dar imi revin. De azi incep sa fac tratament de stimulare si ma duc la monitorizare saptamana viitoare. Am comandat si pentru sot niste Tribullus Terestris, asa... ca sa nu se simta neglijat.

Va pupacesc pe toate, nu va enumar, ca nu cumva sa uit pe careva!

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MLaura spune:

Lucialu , am citit mesajul tau, acum am inteles mai bine de ce se fac injectiile . Iti multumesc foarte mult. Ma sperie putin dar macar stiu la ce sa ma astept.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

iubitele mele
neatza, eu sunt mai puturoasa de obicei, incep serviciul mai tarziu, deci si inka mea se serveste tot la ore dintr-astea.
Adelamaria, nu te gandii iubita la ce-i mai rau. doar la ce e bine. zici ca te-ai simtit puternica atunci cand l-ai vazut pe bebe(imi imaginez cam cum ar fi...)pai asa sa ramai si in continuare, ca bebe al tau are nevoie de o mamica strong, care sa-l sustina psihic si pe toate planurile. Doamne ajuta sa fie totul bine!
Lucia cred ca o singuranu a fost de ajuns din nefericire.sa incerc cu????. draga mea , noi avem nevoie sa visam si sa speram, sa producem unde pozitive ca sa putem merge mai departe. d-asta suntem aici, sa speram alaturi de tine. nu ne faci sperante inutile indiferent de ce s-ar intampla. e adevarat ca nu trebuie sa ajungi o exaltata, dar faptul ca ne povestesti de simptomele tale nu-i o crima. foarte bine, la cat mai multe simptome posibile si sa se lase cu BB. tu stii foarte bine cat de sincere sunt incurajarile si ca ne-am adunat sa ne sustinem reciproc la bine si la rau.
Boo marturisesc ca si eu visez ca voi scapa usor...om vedea. aseara am avut o cearta cu sotzul si dupa ce ne-am impacat i-am zis : bei, nu intelegi ca sunt la menopauza, lasa-ma in pace o vreme. a inceput sa rada si a zis: iarta-ma nebuna mea, am uitat,bine ca mi-ai amintit
oricum inteleg ca pana la a doua injectie nu e asa de naspa. o astept cu interes, pe 4 mai. deocamdata am chef desi nu am uscaciuni. si acum urmeaza o intrebare mai indiscreta, ma scuzati, dar ma roade:
in perioada de uscaciune, un lubrifiant poate rezolva din probleme?
m-am dotat cu o crema anticelulitica beton(din cate se spune) , abonament la sala, o sa ma apuc si de masaj, oricum, am slabit 2 kg si sunt foooooarte mandra de mine. asta avand in vedere ca am renuntat la tigari(mai scapa cateodata cate una)
ioanaimi pare rau iubita de ovulatia ta. si ca s-a suprapus peste un eveniment fericit. asta e, o luam de la capat cu o alta luna.concentreaza-te pe evenimentele placute de care ati avut parte. abia astept sa ne revedem
Zeno m-ai facut sa rad cu tratamentul pt sotul tau, sa nu se simta ignorat pai daca e bine omul, cu normospermie la activ, de ce te iei de el?
apropos, a fost sotul la eco, nu i-au gasit nimic, exact de ce imi era frica. el in schimb era tare binedispus
fetelor, nu mai pot folosi PM-ul. adica imi spune ca e full, ca nu mai e loc de nimic si dupa aceea ca ar trebui sa sterg mesajele, insa pagina cand se incarca se incarca doar pe jumate, si optiunea cu stersul nu apare vreau PM-ul inapoice sa fac? cu cine ar trebui sa vorbesc? va rog, ajutati-ma ca ma ui pe pereti.cum iau legatura cu vreun moderator?
va pup dragele mele,pe toate toate, nu va mai enumar ca stiti voi deja. sa aveti o zi buna
ralu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

merge PM-ul URAAAAAAAAAAAAAA!!!!!!
cineva undeva ma iubeste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Saluti !

Ralu, la mine cu lubrifiant nu a mers, adica nu a avut nici un efect, tot ma durea de simteam ca imi ies ochii. Dar asta a fost la mine, poate la tine o sa fie altfel si nici nu o sa ai nevoie sa incerci cu el.
Gabita pe unde umbli ??? Nu mai dai trezirea ? Nu mai vorbesti cu noi ?
Ioana la muuuuuuulti ani si de la mine !!

Pe mine tot ma doare in stanga, vad ca de vreo jumate de ora foooarte tare. Am fost la cabinet si mi-a zis sa mai vin peste 4 ore ca sa se mai goleasca stomacul de ce am mancat dimineata. Mi-a facut eco si a zis ca par a fi gaze.. Dar ma doare rau Cu Nospa nu trece, nu are nici un efect.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

Boo,ai incercat un carbune? daca sunt gaze poate functioneaza

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

O sa ma duc iar la 2 sa vedem ce imi mai spun si o sa incerc si asta. dar io stiu daca sunt gaze ???!! ca nu ma simt balonata (asta ca sa citez reclama fantastica )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

Boo, pe vremea cand nu stiam ca am endometrioza, ci doar niste chisturi care se puteau sparge oricand si sa genereze hemoragie abdominala, conf. spuselor unui dr. idiot, de un revelion, m-au apucat niste dureri de burta infioratoare, de ma gandeam ca s-a spart tot in mine, ma vor opera de urgenta. cand colo: gaze...si nu simteam nici o balonare, doar o durere sfasietoare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

eeeee, eu stiu cum e sa se sparga chiar am trait-o acum vreo 5 ani. aveam un chist de care nu stiam ca exista si s-a spart. atunci sa vezi dureri. eram la servici. au chemat astia dr si mi-a zis ca am apendicita dupa cum m-a palpat el. si m-a chemat seara la urgenta sa ma taie. si fara eco sau alte analize, m-a taiat pentru apendicita si ... surpriza, aveam sange in burta de la un chist explodat. apendicul era si el saracutu' inflamat de la asta, asa ca l-au scos si pe ala.
ma rog, dar asta e alta poveste. acum ma doare undeva mai sus de ovare, cum se termina coastele in stanga. si simt ca o bila acolo. zici ca am inghitit un pepene si arata matu' meu ca la sarpe asa mi-l imaginez eu. cu un guguloi acolo in mijloc.


Mergi la inceput