ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-10

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Lucia...verde = viata....sa propulsam micutul......chestia aia de cae zici sint hormonii de sarcina

...daca ai dureri ia no spa si magne b6:4/zi.....relaxeaza musculatura pelvina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Liliana hai sa ne oprim, ca deliram dejacautand semne.Adelamaria avea teste pozitive si nu credea, ca n-avea simptome.Eu n-am nici un test pozitiv,iar semnele sunt inca posibil confundabile.Si amandoua(tu si cu mine) se pare ca ne dorim atat de multsa fiu eu gravi ca mi s-a facut deja frica:daca nu sunt?Cum mai dau ochii cu voi?Hai sa mai asteptam,ca n-avem incotro.Daca e sa fie o sa fie foarte bine primit, daca nu trecem la urmatoarea luna de incercare.Oricum pentru mine este de domeniul paranormalului luna asta.si iti multumesc din suflet ca esti atat de buna si atenta cu mineDaca nu-mi vine pana luni, ma duc si fac beta hcg-ul.Sa stim de o treaba.Sa nu mai fierbem aiurea.
Sa nu te superi pe mine iubita, tu ma ajuti si esti alaturi de mine,dar mi-e frica sa ne lasam luate prea tare de val, sa nu-ti faca nici tie nici mie rau, in caz ca nu este cum vrem, cum de fapt ne dorim pentru noi toate.Mi-ar fi rusine sa va dezamagesc, dupa ce v-am impuiat capul cu simptomele mele.
PS:m-am conformat cu culorile.



nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Lucia,draga mea...nu cautam semne....ele sint,si inca cum!!!tu ai un organism care vorbeste:la ovulatie:semn,la implant:semn...acum semne...!!!...si ce inseamna "daca nu e cum mai dai ochii cu noi?" NU EXISTA!!!...sintem in "familie!"...asteptam in continuare vesti:oricare ar fii ele...sper bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Lilianafara cuvinte...sper numai sa nu spuna organismul meu prostii.Daca ar stii viitorii nostri bb-ei cum sunt asteptati si ce ne fierbem pentru fiecare indiferent al cui va fi, persoane care nu s-au vazut nciodata, care nu sunt familie si totusi incredibil de apropiate.Exceptional!!!




nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:



si de la mine. Lucia te inteleg perfect ca nu vrei sa te ambalezi prea tare, stiu cum e sa nu indraznesti sa speri ca sa nu ai deziluzii prea mari. Cu toate ca undeva acolo intr-un colt al sufletelului tau ai o speranta.
Liliana si la tine.

Ralu am o senzatie ca incep sa se manifeste bufeurile si la tine.. incet incet dar sigur. Asa a fost si la mine, am zis ca scap ieftin. Iti tin pumnii sa nu fie asa si sa fii un caz mai fericit decat Lucia sau eu. La mine tot asa era, dar s-a transformat in bufeuri atat noaptea - de ma trezeam din somn, nu imi mai gaseam locul, transpiram, sau ziua - astea erau mai nasoale, ca simteam ca explodez dintr-o data, ma inroseam la fata si transpiram de zici ca urcasem 10 etaje pe jos. Si se mai si vedea. M-as fi lipit de orice perete sau lucru rece. Noroc ca am facut tratamentul iarna, ca pe calduri din alea oribile nu stiu cum ar fi fost. Si uite asa am raspuns un pic si la intrebarea Laurei. In rest si la mine uscaciune, chef ioc de , celulita la greu, dureri de genunchi. Nervi nu pot sa spun ca am avut, dar asta zic doar eu, cine stie cum s-o fi vazut de "afara"

Cristy multumesc de incurajari .. acum astept sa se termine un meci si pe urma, gata, sar ... sssttttt

Ioana, Zeno, Gabita pe unde sunteti??? Azi ati cam lipsit la apel...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

BooSa inteleg ca nu te mai doare burtica?si noi la meci, ma pregatesc sa ma arunc in pat.
Sa fie cu noroc mult perioada roz a ta!E bine ca-l duci cu adrenalina de mecila patSi eu ma inroseam ca racul la fata, de ziceai ca fac comotie.Parca eram curcan.Asta e! bine c-am scapat de elePupici in pijamale(daca iti poti imagina cum arata astfel de pupici)
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Burtica ma doare inca, dar e pentru o cauza nobila si ma sacrific . De fapt nu burta ma doare ca e undeva mai sus si stanga, cica ar fi splina .. s-au dat cu parerea diverse persoane. Nu stiu de ce ma doare, e materialul prost .. asa zic eu mereu cand nu am o explicatie Ma rog, am zis ca daca nu imi trece pana maine sa ma duc si la dr sa intreb. Oricum ma mai doare si gura ca sa zic asa. M-am muscat de obraz acum cateva zile si s-a umflat acolo si de atunci ma musc mereu...Ma dor si dintii si de abia vorbesc si rad. Cred ca am prea multi dinti, zau !
Sunt cam belalie, dar e bine ca rad de ce mi se intampla.

Am primit pupicii in pijamale, sunt super simpatici, sa vezi ce draguti erau, unii aveau si halatele de baie

Am fugit, te las, s-a terminat meciul


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Boo esti belea!
da scufiile de noapte le-ai vazut?Fugi da sa nu uiti sa te impiediciImi vine in minte muzica aia la trompeta din filmele de razboi:cu scularea, aaa trezirea,aaa adunarea armateitaratatara



nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Da, e adevarat ca am cam lipsit la apel va rog sa ma scuzati, dar a fost pentru o cauza nobila!
Ralu_t tu stii de ce am lipsit ieri, am sarbatorit intr-adevar ceva, ieri pe 23.04 am implinit 4 ani de cand am spus DA in fata starii civile. Nu am facut ceva special, dar am facut o mica masa cu cativa prieteni si am papat ceva bun, iar seara am plecat mai devreme sa ne odihnim si noi putin ca eram foarte obositi.
Tot ieri am fost si la monitorizare si desi eram in z11, am aflat ca deja ovulasem cu o zi in urma, asa ca am ratat inseminarea luna asta.
Lucialu i-ti tin pumnii iubita, sa fie cu ochisori. Marinar de la tutunarese a avut test negativ 40 zile si nu stia de ce ai este rau, iar ea avea deja 2 luni cand la eco a aparut bebe in toata splendoarea, asa ca multa bafta sa-i semeni ei.
LilianaFi ce mai faci iubita??? Multumesc frumos de telefon, esti o draguta!! Si sotul i-ti multumeste de complimente, i le-am transmis si m-a intrebat: "Chiar asa vorbesc de bine romaneste???" Si era tare mandru ca-l lauda cineva!


...cu drag Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Hei, neata, lume!
Am venit cu vesti, ma primiti?...O sa vorbesc mai pe soptite, asa, ca sa nu ma "vada" moderatorii...Deci: BB e bine, va saluta! L-am vazut ieri la eco si dr. a zis ca avem 9s si 3 zile, desi ar trebui sa fie 8...Nu conteza, sanatos sa fie! Mai, si e un miscacios nevoie mare N-a prea vrut sa stea la poza! Totusi, dr. l-a pacalit si l-am pozat...Poate vi se pare o aiureala, da' va jur, cand l-am vazut miscand...am simtit ca-l iubesc mai mult decat orice pe lumea asta! Nu se poate descrie!...M-am simtit gravidutza, m-am simtit mamica...sunt niste sentimente superbe! Dar mai ales, m-am simtit puternica! De ce spun asta? Pentru ca din pacate, s-a mai vazut la eco si un hematom retroplacentar, destul de micutz, dar prezent. Dr. nu l-a masurat, habar n-am de ce. Doar s-a mirat ca nu am avut dureri, nici sangerari...A zis ca s-ar putea sa apara ...Deci din nou soarta noastra e in mainile cuiva mai puternic...Nu am ce sa fac decat Utrogestan, No-spa daca doare si probabil sa stau linistita...M-am mirat ca dr. nu mi-a recomandat repaus la pat...Oricum, la primul semn prost bag concediu si nu ma mai vad astia la birou decat dupa 2 ani ...Macar sa nu fie nevoie!...
In concluzie, vestile sunt bune deocamdata, iar eu sper ca hematomul sa se elimine sau sa se resoarba, iar BB sa ramana cu noi!!! D-zeu mi l-a dat, a fost o mica minune...Sper ca tot El va avea grija de noi!...
Cam atat deocamdata. O sa ma iertati ca nu ma adresez fiecareia...Voi stiti ca sunteti in gandurile mele
Doar Luciei vreau sa-i spun ca PM-ul nu mergea aseara asa ca n-am putut sa-i iau nr. de acolo s-o sun asa cum promisesem ...Ah, si inca ceva: de cand tot pun Utrogestan sa stii ca m-am mai prins si eu cum sunt lucrurile pe "acolo". Liliana explicase super bine! Intr-adevar "configuratia" se schimba ...
Haideti ca acum ma uit cum pot sa-mi fac semnatura cu ...Va pupic pe toate!

Mergi la inceput