ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-10

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

Gabitu,
sunt pacienta Cezarei Bucur dar am inteles ca nu face ea HSG (ea doar citeste filmul) ci radiologul, ...care nu stiu cine e... probabil cine o fi luni dimineata disponibil, dar m-a incurajat ca toti sunt buni si amabili.
cred ca si eu ma orientez spre FIV in curand ca nu mai am rabdare si am sot cu astenoteratospermie. incerc un tratament de 3 luni pt el si mai vedem. oricum analizele pe care tocmai le-am terminat de facut sunt "Barem minim pt FIV" , asa mi-a spus doctorita (si a ramas doar HSG-ul, iar in urma HSG, daca sunt probleme, probabil laparo, nu stiu)
la tine ce inseamna pregatirea pt FIV, tot analize (dosarul)? si e musai HSG/laparo?

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

Gabitu , ok, te caut atunci la FIV Ungaria sa mai vb. ce si cum. week-end placut!


andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Gabitu, da, cred ca ramane pe 26, pentru ca sunt mai multe fete care prefera data asta. Daca apare ceva, te tin la curent.
Eu mi-am luat un test sa-l fac maine dimineata. N-am stare.
Adelamaria, sper sa fie cum a fost la tine. Doamne Ajuta!

Pupilici la toate fetele!

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Zenobiaam emotii pt miine,multa bafta..poate vei avea o surpriza placuta...
Lucianu mai zici nimic...ce faci???
Gabitaam uitat sa iti zic dar am citit cartea francezului...nici asta nu functioneaza la mine

....eu ma lupt in continuare cu gripa

.... pt toate fetele...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Liliana, imi pare rau ca esto bolnavioara. Sper sa te faci bine cat mai curand! Ce iei pentru gripa?

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by andriushca

Gabitu,
sunt pacienta Cezarei Bucur dar am inteles ca nu face ea HSG (ea doar citeste filmul) ci radiologul, ...care nu stiu cine e... probabil cine o fi luni dimineata disponibil, dar m-a incurajat ca toti sunt buni si amabili.
cred ca si eu ma orientez spre FIV in curand ca nu mai am rabdare si am sot cu astenoteratospermie. incerc un tratament de 3 luni pt el si mai vedem. oricum analizele pe care tocmai le-am terminat de facut sunt "Barem minim pt FIV" , asa mi-a spus doctorita (si a ramas doar HSG-ul, iar in urma HSG, daca sunt probleme, probabil laparo, nu stiu)
la tine ce inseamna pregatirea pt FIV, tot analize (dosarul)? si e musai HSG/laparo?

andreea



Andriushca da, intr-adevar, nu-ti face Cezara HSG -ul, si eu am fost pacienta ei, si am facut HSG anul trecut la Giulesti, ea iti da doar trimiterea si iti face dr de la radiologie. Stai linistita sunt draguti cei de acolo si daca iei si un calmant inainte nu te doare, e ok. Bafta multa. Pt asteno sa-i dai sotului tribulus terestis, bio-sel-zn, napraznic, spun asta pt ca am si eu una bucata sot cu asteno.

Zenobia tin pumnii stransi stransi la testul ala Sa dea DD sa vezi liniute duble

Gabitu cred ca in curand o sa te contactez pentru mai multe detalii legate de unguri..dar mai am sa ma documentez cateva capitole mai vechi

Pupici tuturor fetelor dragute de aici



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Alexia oricand a nevoi iti stau la dispozitie.
Zeno iti tin pumnii pentru dimineata.
Andriushca sigur vorbim. Aici sau la FIV Ungaria. Eu tocmai mai am 2 pastilute de AC si din 27 incep stimularea pentru FIV. Te astept cu drag si iti tin pumnii luni. Bafta multa
Liliana imi pare rau ca nu amers nici aia. Dar de ce nu te duci la un nutritionist? Multa sanatate
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Zeno...de luat am luat tot ce se poate lua(un tip de aspirina combinata cu paracetamol efervescent,decongestionant nazal....vit.C)dar gripa e gripa: isi face de cap citeva zile...tu cum te simti...???
Gabitao sa ma duc la nutritionist...doar acolo nu m-am dus(si asta ca de fapt stiu dietele, facusem si eu la cursuri de perfectionare)...sint hormonii inebuniti..anul trecut dupa ce am pierdut sarcina,7 luni am avut prolactina marita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori79 spune:

Hello, Hello!
Ce fac fetele? A venit week-end-ul !!!Yupiii! Am tras saptamana asta ca un rob... abia astept sa dorm maine pana la 12.
A-propos de cafeluta. Stiti de cand nu mai beau? De cand m-am apucat sa fac tratamentul naturist al lui Andritoiu, asa ca macar atata lucru bun mi-a facut si mie tratamentul asta, pe langa detoxifiere. Era o lista intreaga cu alimentele pe care nu aveam voie sa le mananc si cafeaua era la loc fruntas. Nici cu dulciurile nu ma mai omor asa de mult, mai mananc din cand in cand o inghetata la casoleta ...cu fructe
Pana la urma mai e valabila intalnirea? Parca a fost mutata pe 26, cine ma tine si pe mine la curent???
Gabitu, iti tin pumnii stransi luna viitoare la FIV. Sper sa ne dai o veste buna si sa ne faci un ungurel...
Ioana, sper ca ai facut inseminarea azi si nu ai pierdut trenul luna asta. Eu sunt in asteptare, tare apasatoare mai e, imi vine sa imi dau pumni!
Liliana, ma bucur ca ti-ai revenit fizic dupa esecul cu FIV-ul si poate iti iese data viitoare, fii optimista. Doar asta ne-a mai ramas, nu?
Zeno, Alexia, Lucialu, Geo30, RaluT, Andrushca,si restul fetelor, va pupacesc pe toate si va urez un week-end cat se poate de linistitor si fertil!!! Poate, cine stie, facem bebei zilele astea.
Hai pa!


fori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Liliana, eu sunt bine, Slava Domnului, ma dor destul de tare sanii, ceea ce ma face sa sper pentru maine dimineata. Luna asta nu am mai luat nimic ca sa pot pune pe seama medicamentelor durerile de sani, dar cine stie?! Numai ca azi am alergat ca bezmetica pana la banca sa apuc sa depun bani pe card pentru biletele de avion si a inceput sa ma intepe in uter, destul de usor, dar pana acum nu ma intepa. Sper sa fie de la efort, si nu de la CM. Doamne Ajuta!

Gabi, mai ai putin. Deci o sa ne cunoastem joi, da?

www.margento.ro" target="_blank">Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze1
Poze2



...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput