ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe-10

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Neata dragelor, poftiti la ceai ....
Adelamaria ce bine ca mai scri pe aici. Au dreptate fetele, pune-ti semnul de sa stim si noi cum evoluezi.
Lucialu sa sti ca si eu mai bag ciocolata, dar cu masura si multa grija.
Ioana mai astept chestii interesante cand ai timp si bafta la monitorizare. Tin pumnii.
Zeno ce frumos...la Paris... Sa sti ca faza luteala cred ca arata niste probleme si la mine. La mine cand imi tineam TB pe Fertility friend imi spunea mereu sa inttreb medicul ca variaza prea mult. Eu citisem ca trebuie sa fie un numar fix de zile, la mine varia de nu mai stiai de ele.
Boo pupisi fata sportiva. Te mai doare genunchiul?
Liliana ai grija multa de tine si faci bine ca incerci sa ti dieta de endo. O sa te ajute.
Flori, Ana Alexia, Geo, Jubica si toate fetele va urez o zi minunata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexia28 spune:

quote:
Originally posted by gabitu

Legat de zodii eu ce sa zic rac cu ascendent in leu, adica leu mai nou nu mai este nimeni? Ei asta este...
Va pup

Gabita




Eu, eu sunt peste cu ascendent in leu si cum se spune ca dupa 30 ani esti influentata mai mult de ascendent..deci sunt un leut mic..ca nu prea ma recunosc in zodia asta
Vin si eu la ceai, tocmai savuram un ceai verde, daca cafea nu mai e voie...si ce mult imi placea cu laptic
Eu luni merg la homeopat sa vedem ce tratament imi da
Pup toate fetele Ioana, Zenobia, Lucialu, Liliana, Gabitu, Ana-Alexia, Adela, Flori79, Ralu_t si toate toate...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Hei, ce faceti?…Va treziti mai tarziu azi?….Las’ ca-i bine! E VINEEEEERI!!!! Eu tocmai am luat micul dejun…si va invit la ceai/cicoare/cafelutza…dar mai ales va invit la inca o zi petrecuta impreuna! Zic bine, Gabitza?

Lucia, sa nu ma mai certi! Promit ca de miercuri incolo o sa am si ticker…stii tu, problema cu Toma…ala Necredinciosul… Nu-i vorba, ca nepotu’ asta al vostru semne imi tot da, da’ mie inca mi-e atat de frica!…O sa vedeti cum e: dupa ce vezi alea 2 liniutze incep alte griji – o fi bine, n-o fi bine, o creste, n-o creste, de ce mi-e rau, de ce nu mi-e rau, ma dor sanii, nu ma dor sanii, mi-e somn, nu mi-e somn….e ca un carusel…Eu incerc sa ma relaxez si voi ma ajutati mult, dar mai am si momente de slabiciune...
Si daca tot veni vorba, lasa kinderele alea, mama, ca vreau si eu!...Aseara tocmai am vazut o emisiune despre un program de detoxifiere...Semana mult cu regimul nostru. Si era acolo inclusiv un cuplu (el si ea) cu probleme de fertilitate – ovare polichistice, mai exact. Si explica responsabila programului cat de importanta e alimentatia in afectiunile de genul asta. Cert e ca dulciurile nu fac bine! Mai bine mai incearca un pomelo, remember? O singura scuza ai: poate ai poftit, vorba Ioanei!
Pupici si sper sa nu te superi pe mine!
Ioana, ce frumos ar fi sa ne serbam cumva impreuna! Iti inchipui cat de ciudat e, totusi? Sa simti nevoia sa te sarbatoresti impreuna cu o persoana pe care teoretic n-o cunosti....Asta demonstreaza inca o data cat de mult ne apropie DC-ul...si obiectivele comune...si cat de mult simtim nevoia sa impartasim ceea ce ni se intampla oamenilor care ne pot intelege! E absolut uimitor si minunat! Eu ma serbez in mai, pe 21. Tu?
Ah, si despre intalnire: eu sper sa ne putem vedea pe 26 aprilie...Nu promit, dar daca apar, vin si cu poza lui BB...
Zeno, niciodata sa nu zici niciodata. Si in niciun caz sa nu te apuci de Utrogestan fara sa intrebi pe dr. T. Eu tot asa tarziu ovulam, sa stii...Si sarcina asta cred ca tot cu ovulatie tarzie „am prins-o”...Nici eu nu cred ca aveam faza luteala mai mare de 10-11 zile...Intr-adevar, poate norocul meu a fost ca in Z27 am facut un test, desi nu aveam de gand, desi nu planificasem...Eram bagata in cu totul alte planuri. Pur si simplu am oprit la o farmacie si l-am luat, desi nu simteam nimic! Si a fost atat de pala a 2-a liniutza!!!...Va amintiti, nu? Ca doar pe voi v-am innebunit de cap!...Si in aceeasi seara am pus 2 pastile de utrogestan. Fara medic, fara confirmare, fara nimic. A fost o mica nebunie! Nu credeam, dar nu puteam sa ma indur sa risc....Si a functionat!
Doar sa ai grija sa fii sigur dupa ovulatie! Ca progesteronul inhiba ovulatia daca nu s-a produs! Si vorbeste cu dr. T inainte! Sunt convinsa ca stie cat de important e feeeling-ul in chestiile astea si iti va da o solutie!
Apropo de slabit, si eu am slabit mult dupa operatie si cu regimul nostru...Cred ca am plecat in sarcina de la 49, max. 50 de kg...Acum cred ca deja am recuperat, am iar vreo 53...mi-e si teama sa ma cantaresc! Noroc ca stiu ca e pentru o cauza nobila! Vad eu pe urma cum le dau jos...
Ah, Ioana, acelasi sfat si pentru tine: vorbeste cu dr. – I. Ionut, nu? Spune-i ce crezi...Cu tact, sa nu ii lezezi orgoliul de medic...Dar lanseaza-i ipoteza ta si vezi ce spune...Desi eu stiu ca endometrul de 8 e bunicel...Plus ca n-o fi chiar in fiecare luna doar de 8! Luna norocoasa e aproape, sa stii!
Gata, ca am scris ca nebuna! Voi ma starniti!...Tre sa trec la munca, dar va citesc...Poate ne mai auzim in week-end!

Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Liliana, te-am lasat la urma doar pentru ca voiam sa-ti multumesc pentru sfaturi! Cred ca pana la urma o sa optez pentru apa, ca e mai sanatoasa
Ai grija de tine cu raceala. Dar nu lua inca nimic, doar lamaie si ceai...inca nu se stie ...Sa ne tii la curent, da?
multi pentru o fata curajoasa!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Buna dimineata dragutelelor ...eu acum m-am trezit,dupa o noapte alba in care gripa si-a spus cuvintul,dar m-am trezit mult mai bineAnaAlexia...multumesc ...si mai ales f.bucuroasa ca mi-au venit uritii in masa(spre "norocul"meu ca nu trebuie sa pierd mult timp asteptindu-i,am vazut ca fetelor dupa un fiv neg.le-au venit rushii si dupa 2 luni)Adelamaria......nici o sansa...de fapt din acest punct de vedere niciodata nu am avut probleme.....probleme am cu slabitul dat.hormonilor
Gabitasa stii ca am vointa si tin superdieta...dar mult nu slabesc...din ian.de dupa laparo pina in martie cind am inceput fiv-ul...am tinut strict dieta si am slabit doar 1/2kg...si culmea de pus pun imediat:pe timpul acestui fiv 3 kg
Lucia Zenopina la proba contrarie nu se stie niciodata...Ralu unde ai diparut?Flori Boo...tin pumnii Ioanaasteptam noutati....si eu tot doar o trompa buna am(dr) si sper sa am ovulatie pe dr...poate mai sint efectele trat fiv si cine stie...!!!Alexia...a mai ramas cineva?...NUMAI BINE TUTUROR...!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Adelamaria ma bucur ca esti bine. Nu mai fi asa negativista. Crede in sansa voastra. Trebuie sa gandesti pozitiv. Abia astept sa ne vedem.
Zeno a ramas pe 26 ca nu ai mai spus nimik?
Alexia eu ma recunosc in aceasta zodie, acum leu. Dar trecerea a fost foarte grea de la rac la leu, mai ales pentru familie.
Liliana inseamna ca organismul tau reactioneaza altfel. Din acest motiv iti recomandasem acel francez, cu ce spune el poti observa la ce raspunde organismul tau. Poate amesteci ceva cum nu trebuie.
Va pup pe toateeeee...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

Buna!
Gabitu, ce mai faci? trecem si eu p-aci si vad ca sevb de zodii si ascendent. tu esti "geamana" mea, nascuta pe 9 iulie 1974 la ora 7.30 dimineata, asa-i? numai ca in Buc. rac cu ascendent in leu, zici? adicatelea si io la fel!
te pup

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Andriushca bunaaa.... De cand nu am mai vorbit? Ce mai faci? Ce este cu tine pe endo? Hai spune-mi mai multe despre ce ai mai facut.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andriushca spune:

Gabitu,
ce sa fac, am facut o pauza si nu s-a intamplat nimic. asa ca m-am reapucat de analize, analize si iar analize. sunt ok analizele dar bb tot nu vine, asa ca m-am programat luni la Giulesti la HSG. nu stiu daca e bine ce fac. la endo mai intru sa citesc, nu stiu daca posed asa ceva, inca. tu cum mai esti?

andreea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Andriushca sunt bine. Tocmai am inceput pregatirea pentru FIV. Va fi luna viiotare la unguri. Multa bafta luni la HSG. Cu cine o sa o faci?
Iti tin pumnii sa fie bine.
Pupici

Mergi la inceput