Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Lia tin pumnii la mamica scumpa sa-i fie bine pana la bunica Ai grija de tine si mai bine stai pe bancheta din spate intinsa. Spun asta pt ca pe mine ma mai zdruncina masina prin gropile din asfaltul iesean si ma doare un pic burtica dupa numai jumatate de ora de mers. Sau, daca stai in fata, sa-ti dai scaunul tare pe spate. Pupici

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 27+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

M-am intors "doamna"!
A fost o zi superba si am reusit sa nu las nimik sa ma supere. Nici macar nu m-am mai gandit ca sunt cat o balena, si m-am simtit bine in pielea mea. Am dansat mult, iar bb a rezistat eroic. Acum am scapat de grija asta, si incercam sa ne linistim.
O sa pun si poze cat de curand.
Nu am avut timp sa intru zilele trecute, dar multumesc din tot sufletul pt felicitarile primite!Multi pupici pt toate burticile.

24+ Denisa Maria

poze cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Brazuca, felicitari si Casa de Piatra!! Sa fiti fericiti pana la adanci batranetze!

N-am mai intrat de mult p-aci, caci n-am prea apucat. De Paste am fost plecati la Campina, la mama; sa mai fi fost inca p-atata "vacanta", cel putin. Ne-am intors cu forte proaspete si cu nervii refacuti pt. santieru din casa, care nu da semne ca s-ar termina prea curand. In saptamana dinaintea Pastelui am fost la control, totul e in regula, inclusiv colul meu, care a fost "verificat" pe masa, de-am plecat cam cracanata d-acolo. Bebelusha mea creste, iar asta o simt din plin; la 25 de sapt. avea 1 kg deja, iar cand loveste zici ca face kick-boxing cu mine; este extrem de activa, de ma gandesc cu groaza ce-o sa ma fac cu ea daca o sa fie la fel si dupa ce iese...! Rar are momente cand cre'ca doarme; a inceput sa nu ma mai lase sa dorm pe nicio parte, ci numai pe spate, cu fata-n sus...exact cum nu suport. Am dureri foarte mari de bazin, mai ales cand ma pun in pat, simt ca ma taie cineva sau ceva, de ma paralizeaza si nu ma mai pot misca. Mi se umfla mainile si, mai ales, picioarele, sunt ca niste butuci si zici ca pasesc pe ace; nu ma mai incape nicio pereche de incaltari, nici macar slapii de stat in casa, care ma strang, desi sunt reglabili, cu arici. Probleme cu tensiunea n-am, se-nvarte in jur de 12-13; de vreo cateva saptamani am inceput sa folosesc doar inlocuitor de sare (care are 1/3 sodiu), beau foarte multe lichide si, cred eu, le elimin pe toate, la cat de des merg la buda.
Vorbeati de kg...pai pe mine m-apuca jalea universala!! am deja +13, iau cam 1 - 1,5 kg/sapt, in ultima vreme. Burta e mare si destul de tuguiata (de-mi spun toate babele pe strada ce baiat mare o sa fac io ), am 109,5 cm. Acum 2 luni aveam 102 cm.

Haine de gravida mi-a dat nasha mea, care a nascut acum 3 ani in iulie, deci sunt plina de rochite, bluzite si fustite de vara. Bine c-am scapat de-o grija!

Intre timp, am gasit si patut si carut, dar nu le-am cumparat inca; sunt de la babycare si speram sa le achizitionam in maxim 2 sapt., pt. ca ne-am indragostit de ele! mai ales patutu (tarc), care e cu 101 dalmatieni.

Astea fura noutatile de la noi...Sper sa reusesc sa intru mai des!

Va pupez!!


www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">26+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madabout2003 spune:

Buna fetelor!
Brazuca felicitari, casa de piatra! Sa va iubiti mult si sa fiti fericiti alaturi de bebelina voastra!

Nici eu n_am mai intrat de mult, am tot fost ocupata cu una cu alta.. si nici mari noutati nu prea am! Marti ma duc la control si poate o sa am ceva vesti!
Va !


MADA 20+, cu

Poze de vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Brazuca FELICITARI!!! Te asteptam cu impresii, vrem detalii si

Olgutza felicitari pt rezultatele bune la control Si mie mi se umfla mainile si picioarele, deja mi-am scos verigheta si am pus-o la pastrare. De acum pot spune ca sunt domnisoara ca sotul nu are nicio dovada (mai putin burtica si "certefecatul" de casatorie )

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 27+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olguttza spune:

Lavinia, eu nu mai pot purta verigheta de la 3 luni jumate...

www.youtube.com/watch?v=wsTVfwWlfy4" target="_blank">26+ www.youtube.com/watch?v=9vNE-mRdkBk" target="_blank">

Daca ar fi sa am doua vieti, as trai o singura data.

De la nunta...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jadi spune:

M-a regrupat si eu din oras, cracanata de mers pe jos! Am facut o groaza de cumparaturi si mai ales la copii, as mai fi luat dar m-a oprit sotul. Am mancat in oras (din pacate numai mancare plina de colesterol dar asa de gustoasa) si am ajuns acasa franti drept pentru care am dormit ca niste bebelusi 2 ore! Consider ca mi-a indeplinit planul pe ziua de azi si pe mai multe zile de acum incolo .

Brazuca felicitari inca o data! Cum e cu acte?

Olgutza felicitari pentru control si bbea maricica! De tine ce sa mai zic, ne-ai intrecut pe toate!

Mada bafta pentru marti!

Eu plec la o prietena, am cumparat un cadou pentru superba ei fetita care a implinit 1 an si ne-am invitat singuri! Ca asa este intre prieteni .

Deni & Vlad & Tudor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

nici eu nu mai pot purta verigheta!!!!si ma mai ia cateodata asa...o miiiiiiiica mica depresie cand vad ca nu mai intru in nici o pereche de pantaloni de dinainte...dar imi trece repede cand ma gandesc la minunea din burtika!

AM O MAAAAARE PROBLEMA!NU GASESC NUME PT BB!
mie imi plac mihnea si david dar sotului nu!deloc!mai ales ca avem in jur fo 6,7 copii cu numele astea.deci e exclus!
matei...luca ...rares...si ce se mai poarta acu tot nu.mi convin!
AVETI CEVA IDEI????

oana25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oanabbb spune:

aaaa...pana una alta solutia de compromis e bogdan.

oana25+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Salutare, burtici! Cred ca noaptea asta voi dormi ca un prunc - atata aer curat mi s-a urcat la cap! Lavinia, gand la gand cu bucurie! Chiar am mers in fata, cu scaunul lasat pe spate, iar fratele meu a condus exemplar (de obicei e un vitezoman nervos care nu ocoleste nimic, nici gropi, nici oameni, nici gaini!) Pana acum, nici un incident!! In schimb am bucurat bunicutza, care la cei peste 80 de ani ai ei se tine super tare si planuia sa-mi faca ea mie o vizita surpriza!!

Oana, uite o listuta cu idei: Mihnea-Stefan (asta e numele la care ne-am oprit noi pentru cazul in care bebe e baietel, desi prima noastra optiune era de fapt Igor - sa nu radeti, noua ne place la nebunie numele, dar ne-am tot gandit cum ar suna in Romania de azi si am renuntat...) apoi nume ceva mai clasice: Serban (e mai sobru si i se va potrivi la orice varsta, ca nu vrem sa cresca barbat in toata firea si sa-l cheme Tzontzonel!), Paul, Vlad, Costin (care inca mai e pe lista mea, dar nu si a sotului), Emanuel (tot de pe lista mea, ca sotul nicinu vrea sa auda). Cam astea imi vin repede in minte. Iti suna bine ceva de aici?

Lia S24

Mergi la inceput