Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paticut spune:

Fetelor sa ma iertati ca scriu atat de rar. am intrat apropae zilnic sa va salut dar o fac oar in gandul meu. nu stiu de ce dar nu am avut o primire prea calduroasa la inceputuri si cred ca de atunci mi se trage....

sa transmit si eu cateva mesaje:
Brazuca - felicitari draga mea si numai bine pentru toti trei. sunteti frumosi si sunt convinsa ca o sa fiti foarte fericiti cu toate ca o hartie nu ar trebui sa schimbe prea multe...

Andicu - cred ca singura faza nasoala cu adevarat cu aceste doua nunti la un loc e ca veti consuma ceva bani, dar veti face cunostinte multe mai ales cu "plimbatul"...

Andraz - imi pare sincer rau de tensiunea ta.. poate ca ar fi bine sa dai putin la spate teama de ce-ti spun altii sa te gandesti ca totul va fi ok, mediactia te ajuta dar noi grupul asta mare de viitoare mamci sigur vom scadea tensiunea - macar virtual

Lorina001 - mie inca nu mi-a aparut lina maronie pe burta (sincer mi-am luat gandul ca v-a mai aparea si bine imi pare)in ceea ce priveste miopia categoric imi simt ochii mai obositi in timpul zilei mai ales ca petrec destul timp in fata calculatoruui - numai sa citesc romanele voastre si dureaza enorm)

Sper sa va scriu mai des. Va rog a ma treceti si pe mine pe listuta cu UM 05.11.2006 si DPN 12.08.2007 si bineinteles inca un carucior albastru. O sa ne numim Petru Rares - si nu radeti de mine dar suna asa de bine si parca e de cand lumea numele asta pus deoparte pentru baietelul meu.

va sarut si doresc sanatate burticilor racite si numai de bine sa auzim de la voi toate.

tineti-mi pumnii pentru ca joi ma duc la eco morfofetala... acum suntem in 24 saptamani si crestem...

sarutari

paticut

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Otilia, uite si reteta de tochitura de pui

In componenta intra pipote de pui, inimi de pui, piept de pui si ficat de pui.

In prealabil se fierb pieptul,pipotele si inimile, ca sa nu fie surprize neplacute.

Apoi se pune ceapa pe foc, in putin ulei de masline, pana se ingalbeneste putin ( eu nu calesc ceapa, ci doar o inmoi, asa nu am arsuri la stomac). Cand s-a inmuita ceapa adaug pipotele, inimile, pieptul taiat marunt si ficatul. Se pune apa ( de preferat cea in care s-au fiert pipotele,inimile si pieptul) cat sa poate fierbe si putin vin alb, ca sa ii dea gust. Ca mirodenii, tot atunci adaug foi de dafin, piper boabe, oregano, busuioc, patrunjel uscat si delicat. Las totul la foc mediu pana se fierb foarte bine toate componenentele. Daca intre timp mai este nevoie de apa, eu completez cu vin+apa, ca are gust mai bun ...si fierb pana se fierb toate si pana scade sosul....apoi, la sfarsit, pun patrunjel proaspat!

pofta buna!....ca eu deja salivez.....

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Samurai-lady, daca ai sta in cartierul vecin ... dar asa, cred ca trebuie sa schimbam 2 avioane pina la tine. Multumim de invitatie.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ioana, te astept cu draga inima. stau aproape de parc la IOR asa ca la vara, inainte de tura cu fetele prin parc putem degusta ceva.......ca sa prindem puteri sa impingem la carut ...

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorinaoo1 spune:

Andra exact asa gatesc si eu ciupercile Champignon. Numai ca la mine se intampla sa am efecte secundare , adica ma cam balonez Asa ca am renuntat la ceapa in tot ce pap

Joujou si eu sunt ahtiata dupa afectiune in ultima vreme. Cum se intinde sotul un pic sa se odihneasca, cum ma culcusesc si eu la el in brate . S-apoi sa-l vezi si pe el ce se mai alinta - ii place sa fie scarpinat/mangaiat pe spate . Asa ca... cui pe cui se scoate, parca suntem maimutzele de la Animal Planet

Carmena si mie imi place poza cu burtica desenata , in traducere: imi place si burtica si desenul si mamica si de Stefi . Pt linkul la poze faci asa [ url="http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/" ]poze[ /url ] Eu am pus niste pauze inainte si dupa fiecare paranteza patrata, le scoti si pui "ecuatia" aia la semnatura (la profil personal).

Lunitza eu zic sa nu te gandesti la asta decat cu o luna inainte de termen. Eu una mor de frica si imi fac tot felul de scenarii pana devin rationala si incerc sa ma incurajez de una singura. In general mi-e frica de neprevazut, pt ca eu sunt mai ghinionista de felul meu, dar sunt sigura ca la nastere va fi totul ok, na

Ioana cred ca nu se pune problema, ca si asa dr mea a zis ca al meu cupil ar putea sa se nasca mai tarziu un pic, pt ca e cam mic la dimensiuni, deci ar putea fi ovulatie tarzie. Da' ia zi tu cum reusesti sa spui o vorba buna la toata lumea? Ca sigur ai un secret. Eu am citit doua pagini din urma si sigur am uitat pe cineva sau ceva

Lavinia-nasica de moflea
burticaLorina Maria 28+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Andra - iami iami

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

quote:
Originally posted by Luna1

quote:
Originally posted by Carmena
Luna esti de vis cu nasu' mare, parol. Pai cum sa vezi la 23 sapt nasu copilului si sa si stii ca e mare??? E adevarat ca isi cam fac de cap hormonii cu noi in perioada asta....De fapt eu ieri, pe drum de intoarcere de la dr, ma gandeam daca bb 2 are asa o putza mare in burtica, cine stie cate fete imi perinda prin casa Asa ca nu sunt departe cu imaginatia...

Va pupicim,
Carmen 24+ si Stefi 3 ani

http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/



Deci nici tu nu esti departe de mine! Auzi pai daca tot il lauzi pe fiu-tu cu "chesti" mari ti-o dau pe fie-mea de nora. Si ce daca are nasu' mare!

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin



fetelor, suntei mortale! deja va arvuniti pruncii, dupa cum vad eu bine..... lasa ca eu i-o dau pe fi-mea Simonei, pt Matei al ei, daca o vrea ...ca si asa alesesem noi nume identice pt copii.........si asta daca se mai intoarce din Dubai.....

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ily7 spune:

Samurai oooffff.... pacat ca esti departe, ca eu una chiar ca as veni. Am fost sa mananc mancare japoneza doar de vreo 3 ori - si asta la acelasi restaurant "Benihana"- e singurul care-l stiu in Bucuresti cu specific- dar mi-a placut tare mult mancarea.
Totusi mi-a spus cineva ca mancarea din restaurantele de la noi e mai "europenizata" ca cica altfel nu am putea sa o mancam. Sa fie adevarat????


ily 23 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Otim, o sa iti placa muuuult! sper sa ai rabdare sa te tii de reteta. dac anu iese, ma tragi de urechi pe mine!

Lavinia, eu folosesc ceapa verde din aceste considerente.....ca pun mai mult frunze decat partea aceea iute....si de la frunzele de ceapa patesti la fel?

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Lary, facem schimb de retete? Spune-mi ce vrei sa iti gatesc, iti trimit prin DHL...si imi trimiti si tu o portie de sake si sushi .....ce zici? facem targul?

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput