Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Joujou spune:

quote:
Originally posted by AndraZ

Joujou, poti face un sote de ciuperci, daca vrei. reteta e simpla: calesti putina ceapa ( de preferat verde) in ulei de masline pana se inmoaie apoi adaugi ciupercile taiate si le lasi la foc mediu, cu un capac deasupra, pana isi lasa ele apa. cand si-au lasat apa, poti adauga rosii in bulion , taiate mic, sau rosii proaspete taiate mic, dupa preferinta, plus delicat si alte mirodenii( busuioc, oregano). lasi totul sa fiarba la foc mic-mediu pana scade apa. la sfarsit pui patrunjel proaspat deasupra. si gata! bon apetit!

PS: toata lumea e inebunita dupa reteta asta...pana si soacra-mea spune ca sunt super

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora



Miam-miam! Buuuuuuun....am de toate, mama mama ce-o sa iasa! Acu m-apuc! Mersiii frumos, multi la fata!

Joujou20 saptamani cu Matei Cristian
uite cat sunt de mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Andra, reteta pare atit de usor de facut ca parca imi vine si mie sa gatesc. Un singur lucru nu stiu: ce ciuperci cumpar? Din alea albe? Gasesc la supermarket?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mychydutza spune:

ce pofta de ciuperci mi-ati facut............si mai am in frigider unele puse la conserva de mama. ma duc acasa, le desarez si fac neste ciuperci cu smantana, usturoi si patrunjel............iami iami. parka le simt gustu in gura.
am si io o intrebare: cat de des il simtzitzi pe bebe mik? ca la mine azi s-a miscat toata ziua. aku parka m-a lasat un pic in pace.........
Andrutza da ce bucatareasa minunata esti............tresa-ti imping o vizita!

+23
mihaela
poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

mihaela - zilnic il simt , dar sa nu iti inchipui ca toata ziua , nu .... de cateva ori pe zi , in mod special dimineata sau seara , cel mai distractiv si neplacut in acelasi timp este seara cand tati mangaie burtica , unde pune tati mana acolo buf , dar neplacut e ca la mine strat adipos + placenta si bebe mic inca nu-l simtim cu mana si tati e un pic amagit , dar mai avem putintica rabdare

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Carmena, oi fi eu mai inalta....dar si burta e pe masura....eu cred ca in ultima luna o sa am nevoie de macara sa ma dau jos din pat, ca fie-mea vad ca se ingreuneaza pe zi ce trece...parca vad ca la 26/27 de sapt, la urmatoarea eco, ne va spune dr ca are 1 kg si ceva....ca la ultima eco era mai grasutza decat trebuia cam cu 100-150g...deci..... finalul meu va fi de 3X

Joujou, Ioana, reteta este super simpla...eu o fac uitandu-ma la televizor si verificand din cand in cand cratita....la mine dureaza reteta doar vreo 30-45 de minute..atat...cat despre ciuperci, folosesc mereu din alea proaspete, parca Champignon se cheama, din Cora sau Carrefour, cele la 8 RON Kg.

Mychy, esti invitata mea. Imi spui cam ce iti trece prin cap...si eu ma conformez....si ca sa vezi ca imi place sa gatesc si sa fac inventii proprii....pot sa iti spun ca cea mai mare inventie a mea a fost tochitura de pui....care imi iese super!...

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns otim spune:

Andra - si nu ne spui reteta pentru tochitura , nu de alta dar de dimineata "visez" la ceva cu carne de pui , chiar ma gandeam sa mergem sa cumparam un pui facut la rotisor sau ceva ca ma simt azi foarte obosita ( nu prea am dormit bine azi-noapte )

Otiliainceput 24+Laurentiu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by Carmena
Luna esti de vis cu nasu' mare, parol. Pai cum sa vezi la 23 sapt nasu copilului si sa si stii ca e mare??? E adevarat ca isi cam fac de cap hormonii cu noi in perioada asta....De fapt eu ieri, pe drum de intoarcere de la dr, ma gandeam daca bb 2 are asa o putza mare in burtica, cine stie cate fete imi perinda prin casa Asa ca nu sunt departe cu imaginatia...

Va pupicim,
Carmen 24+ si Stefi 3 ani

http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/



Deci nici tu nu esti departe de mine! Auzi pai daca tot il lauzi pe fiu-tu cu "chesti" mari ti-o dau pe fie-mea de nora. Si ce daca are nasu' mare!

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by AncaSiRoxana

Luna1 - inca nu mi-e frica de nastere. Tu probabil ca ai nascut normal, nu? Eu am facut cezariana (importiva vointei mele, decisa de doctor in saptamana 41, ca pana atunci o tinusem pe-a mea ca vreau nastere normala), dar cand am vazut ce simplu e si ce repede m-am refacut, acum nici prin cap nu-mi trece sa imi fie frica sau sa vreau cumva altceva!

Anca (mami de Roxana, 26.08.2005 si bebe2 - tot fetita, DPN 01.08.2007)



Da am nascut normal. Insa nu mi-e frica de ceva anume ci de tot. De nasterea normala (desi zic eu ca am nascut usor si repede, nu mi-a curs o lacrima, doar 2 ore mai critice), de faptul ca daca nu se intoarce cupilu ajung la cezariana si mi-e groaza de operatii (desi aici cica ti-l intoarce in burtica moasa), de epidurala, de lipsa epiduralei, de tot. Am deja o fobie. Nu stiu ce sa fac!

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Andra, vreau si io in vizita la tine sa maninc mincare gatita. Platesc bine, las si bacsis.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

IOANA75-hai si pe la mine :))).Gatesc numai japonez:),dar bun-bun de tottttttttttttttttttttt.Va astept fetele!!!

Samurai-lady 24 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe

Lucruri bebe




Mergi la inceput