Mamici de iulie-august 2007 (41)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Olguttza eu n-am facut niciun vaccin la prima sarcina, acum aproape 6 ani, nici n-as face vaccinuri in sarcina, insa e doar parerea mea, poate iti va raspunde cineva strict la obiect, medical.

Andra imi pare rau ca nu te asculta tensiunea, cel mai bine ai incredere in doctor ca stie ce-ti da.

Anya Ce parere ai de adiministrarea Zymaflourului?

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ioana, am citit si in prospect si pe net despre Atenolol. face parte din grupa C de medicamente "recomandate" in sarcina: nu s-au constat efecte teratogene la animale si ca se da gravidei tinand cont de raportul beneficiu/risc. eu sper ca va fi bine si ca poate dupa eco din 30 aprilie imi va recomanda un tratament "acceptat cu brio" in sarcina. Din pacate nu sunt nici prima, nici ultima cu HTA indusa de sarcina...asa ca fetelor, mare grija cu umflarea picioarelor, dureri de cap si tensiune mare! mai bine preveniti decat sa tratati. luati-va tensiunea cat de des puteti!

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:


Ioana de informatie. O sa sun chiar acu, apai de diferenta de bani mai bine ii iau ceva lui Stefi...

Anca si Olgutza de sfaturi, am sa caut chiar azi cand merg dupa Stefi la gradi, negresit, inlocuitorul asta de sare. Eu defel nu mananc f sarat, dar fara deloc...e jale gustul mancarii. Citesc lui fii-miu seara "Sarea in bucate" si imi dau seama cata dreptate avea fata imparatului...

Pupici.

http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Tizo, mie nu mi-a recomandat nimeni vaccinul respectiv, si la prima sarcina am mers la 3 medici.
Carmen, v-am admirat! Cine a desenat burtica, Stefi sau tati?

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Carmena, arati super, iar poza cu burtica desenata este mortala! si eu ii mai fac desene cu sapun...la dus....ii fac fatza de smiley..... si eu am burtica mare si sunt la prima sarcina, asa ca daca vrei sa te convingi...intra pe link...si sperie-te! ca eu ma uit si ma gandesc cat mai am si parca tot nu imi vine sa cred ca sigur voi mai creste!

Luna, am incredere mare in doctorita mea, insa paranoia mea de femeie insarcinata nu imi da pace, zau! Poate imi zice Anya ceva despre acest medicament, daca mai are ce....in afara de ceea ce am scris eu....

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioana75 spune:

Andra, uite aici unii care te incurajeaza cu medicamentul respectiv, si aici ce zice wikipedia.

Ioana, mama Mirunei (25.08.2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Ioana, multumesc din suflet pt aceste linkuri. Nu gasesc cuvinte sa imi exprim multumirea, dar sa stii ca acum bocesc ca proasta .....pt ca acum realizez si mai mult ce poate face acest forum pt fiecare dintre noi....
si pt asta ii multumesc lui DD ca existati si ca sunteti alaturi de mine! mii de si multumiri!

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joujou spune:

Fetele, cine imi da si mie o idee de cum sa gatesc niste ciupercute? Ca eu in afara de reteta cu smantana si patrunjel, nu mai stiu alta....si parca nu vreau sa le fac albe..Ma ajuta cineva? anticipat!


Joujou20 saptamani cu Matei Cristian
uite cat sunt de mare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns AndraZ spune:

Joujou, poti face un sote de ciuperci, daca vrei. reteta e simpla: calesti putina ceapa ( de preferat verde) in ulei de masline pana se inmoaie apoi adaugi ciupercile taiate si le lasi la foc mediu, cu un capac deasupra, pana isi lasa ele apa. cand si-au lasat apa, poti adauga rosii in bulion , taiate mic, sau rosii proaspete taiate mic, dupa preferinta, plus delicat si alte mirodenii( busuioc, oregano). lasi totul sa fiarba la foc mic-mediu pana scade apa. la sfarsit pui patrunjel proaspat deasupra. si gata! bon apetit!

PS: toata lumea e inebunita dupa reteta asta...pana si soacra-mea spune ca sunt super

Andra
25/26 s Mara Teodora


"Cere si ti se va da!"
nunta
mami si tati
Mara Teodora

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmena spune:


Multumim de aprecieri. Ioana, burtica e desenata in colaborare de baieti, evident cu rujul meu rosu.Rujul ca rujul ca nu il mai folosesc de mult, dar am consumat jumate de sticla de lapte demachiant sa-mi curat burtica cand s-a terminat lectia de pictura si de photo...

Andra sa stii ca ne seamana burticile, desi eu sigur am baiatel... Dar tu esti mai inalta si cade mai bine, sa stii... Sa fim sanatoase si noi si bebelusii, ca de marit...sigur ca ne vom mai mari...si inca cum. Eu la Stefi abia ce ma mai puteam misca de pe-o parte pe alta...ultimele doua luni sunt parca cele mai grele, eu asa imi amintesc.

Pupici

http://new.photos.yahoo.com/carmenion2003/albums/

Mergi la inceput