Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Gabriela da poate si pt ca sunt la a doua sarcina si la eco bebe era mai mare cu vreo saptamana si eu sunt si cam slabuta dar sigur se vedeMyral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Carmenita spune:

Fetelor, a ascultat vreuna dintre voi inima bebelului din burtica cu stetoscopul? Pe mine ma bate gandul sa imi iau un stetoscop, dar nu stiu daca functioneaza. Voi ati incercat?
Carmen 14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Buna burtici,
Mai aveti un locusor pentru inca o burticoasa? ...da desi am 14 saptamani am un burtoc si cred ca defapt kg-ele is de vina...asta este sanatoase sa fim cu toate si toti .
Va
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Carmen si pe mine ma interesa dar am inteles ca se poate asculta dupa 20 saptamani (eu maine fac 19 sapt si asa ma bucur cand mai trece o sapt)Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Joahnna bine ai venit! E loc destul si lasa kg bebe sa creasca mare si grasunel.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:

Buna

Acum am ajuns acasa de la doctor, bebe e bine, sarcina decurge normal, si cea mai buna veste TT este ok. Nu mi-a facut eco,a zis ca nu are rost-iar eu nu am insistat,nu ca nu as fi vrut sa-l vad pe bebe, pe 25 april merg la morfo-fetala, mai rabdam un pic.

Bun venit noilor , sa aveti sarcina usoara si bebei sanatosi si frumosi.

Nu prea am apucat sa citesc ce ati scris, ma bucur ca la Roxana totul a decurs bine.
Ce mai stiti de Ale??????/

Va
avem 18 sapt si 5 zile iar bebe este tare activ

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

joahna bine ai venit.sa ai sarcina usoara si bebe sanatos!
carmen, eu am ascultat inima la bebe numai cand am fost la control la moasa.avea un stetoscop mai performant cred,fiindca a putut sa o asculte la 13 sapt.mi-am cumparat si eu unul dar sa stii ca nu o poti asculta decat dupa 20-21 sapt. si iti faci sange rau degeaba si nervi ca nu o poti auzi.asa am patit eu.
cecilia, bine ca totul e ok.sa dea Dumnezeu sa auzim numai vesti bune de acum burtici!


danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina m spune:

in legatura cu stetoscopul
eu am unul acasa si va spun ca nu se pot auzi bataile inimioarei nici chiar dupa 20sapt.Iar eu, prima data, aveam 2 inimioare pe care as fi putut sa le aud. Intradevar nu au avut rabdare pana la sfarsit, deci nu stiu daca in sapt 31 se aud bataile.
Dar acum nu se aude decat cum misca, e ca si cum ai scufunda urechile in apa cand faci baie si misti o mana in apa.

Alina 18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

joahna bun venit

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"14

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Joahna, bine ai venit! Sarcina usoara!
Cecilia, felicitari! Ma bucur ca bebe este ok.

Fetele, tineti-mi pumnii, la 19.30 ma duc la eco. Sa ne ajute Doamne Doamne sa fie totul bine! Si poate aflam si ce purtam in burtica! Ce greu mai trece timpul....

Gabriela,
17 +

Mergi la inceput