Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

gabriela, tin pumnii iubita.sa ne vii cu vesti bune!



danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alehiam spune:

quote:
Originally posted by aeperju

Buna ziua! Sa ma inscriu si eu in randul gravidutelor fericite...
Asa...date concrete: ziua mea de nastere: 15 august 1978
ultima menstruatie a fost pe 21 decembrie 2006
ziua probabila a nasterii bebelului 27 sept 2007
sa fie sanatos!



Buna Burtici cu bebici!
bine ati venit Anca78, aeperju, Joahnna... sa aveti un bebe sanatos si o sarcina fara probleme.
Anca, Joahnna nu vreti sa ne dati datele sa va trecem in listutza? (UM, DNP, eventual data nasterii?)
aeperju esti in listutza! {
Gabriela bafta la eco si sa ne spui ca bebe e bine





Mad, 18 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

myral,cecilia,danielle02,liana30,Gabriella77 va multumesc si sper sa avem parte toate fetele de la odisee doar de bucurii.

Chiar merita stetoscopul asta? Daca doar de la 20 sapt se aude ...pai atunci il si simti in burtica.Eu i-am spus la al meu sa achizitionam un ecograf sa il vad pe bebitz cand vreau eu.:))))

Gabriella77 bafta deseara, sa vi cu vesti bune.
V-am
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Bun venit noilor participante la odisee!
Joahnna, cred ca nu exista gravida care sa nu-si doreasca sa aiba un ecograf acasa



14+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Gabriela77, pe mama omida o intrebasi ce culoare va avea caruciorul tau?

btw, mama omida, unde ai fost azi? Iar fara net la serviciu?

Amar, ai venit din vacanta? Cum te mai simti?



14+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

alehiam merci mult, iti dau si datele mele pentru listuta UM 01.01.07 , DPN 08.10.07.

Carpatina merci. Vad ca suntem pe'aproape si cu DPN si geografic sa zic asa. Cum ai aflat asa rapid sexul bebe-ului? Am facut si eu eco la 12 sapt si 3 zile da era prea devreme cica sa ne spuna.
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Cecilia eu nu as fi rezistat sa nu fac eco. Bine ca TT si bebe sunt bine.Gabriela te asteptam cu vesti si culoarea caruciorului.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Vikysor acum mi-am adus aminte si de tine dar eu nu am zis nimic ca nu stiu sa speram ca nu e ceva grav poate mai stiu alte fete cate ceva. Oricum te asteptam si pe tine cu vesti de la doctor ca el stie cel mai bine.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

M-am intors de la eco. Bebe e bine, are 9,6 cm. Mai scrie aici pe raportul de la eco, BPD 1,55cm si CRL-4,44 cm..nu stiu ce sunt aceste valori..
Insa, pliul nucal ne-a iesit 1,8..nu a zis ca e ingrijorator..dar
m-a chemat la 17 sapt sa fac eco morfologica si triplu test.
Bebe statea cu capul in jos si cu spatele la noi..si nu putea masura pliul..dupa cateva apasaturi pe burta..a inceput sa dea din maini si din picioruse:)si s-a intors..a fost o senzatie tare placuta. In rest, ne-a aratat inima, coloana vertebrala, manutele, picioarele, cordonul se vedea bine..
Ne-a zis ca valorile sunt bune in general..



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

quote:
Originally posted by Joahnna

Carpatina merci. Vad ca suntem pe'aproape si cu DPN si geografic sa zic asa. Cum ai aflat asa rapid sexul bebe-ului? Am facut si eu eco la 12 sapt si 3 zile da era prea devreme cica sa ne spuna.


Eu am facut test genetic (biopsia vilozitatilor coriale) ca sa ma asigur ca totul e in regula cu copila... si asa am aflat ce este. Ca altfel nu ne-ar fi spus nimeni mai devreme de 20 de saptamani..

Si cat de aproape suntem geografic, ca la profilul tau scrie Romania.?

14+ cu Ioana

Mergi la inceput