Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Kriss gata l-ai vazut pe bebe! Pliul nucal e bun asa dau unii doctori oricum TT. Morfologica stiam ca se face ori pe la 14 sapt in trim 1 ori pe la 20 24 sapt in trim 2 (ca atunci s-ar masura cel mai bine ) dar fiecare doctor cu metodele lui.Cate fete au fost azi la eco! Vreau si eu dar mai am pana atunci!Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cecilia L spune:


Myral, si eu as fi vrut sa-l vad pe bebe la eco, dar daca dr. mea a zis ca nu.... ce mai puteam sa fac.Iti dai seama ca abia asteptam sa-l vad pe bebe.... si eu am fost cam suparata,dar asta este.....pana pe 25 incerc sa am rabdare.

Voiam sa va intreb daca ati facut eco 3D sa 4D, cand e mai bine sa o faci???????????? vreau si eu .................

toate

cecilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Da, Myral, fiecare doctor cu metoda lui..Oricum, nu cred ca e cazul sa intru in panica acum..



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Kriss79, si eu cred ca valorile tale sunt bune... felicitari pentru vesti



14+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

quote:
Originally posted by carpatina

Kriss79, si eu cred ca valorile tale sunt bune... felicitari pentru vesti



14+ cu Ioana


Multumesc frumos!



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Joahnna spune:

Carpatinanoi locuim de ceva vreme pe partea flamanda(leuven). Profilul nu l-am modificat..nici nu stiu de ce. Ma bucur ca am cu cine schimba pareri si poate invatam una de alta cate ceva.Si tu ai auzit ca doar 3 eco se fac in timpul sarcinii?
Eu am facut la 12 sapt dublu test(am fost sfatuita sa nu fac TT ca ies rezultate false foarte des) si sunt happy ca riscu e mic.
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mirella76 spune:

Pup fetitele dulci cu burtite!
Va urmaresc din umbra si din cand in cand ma mai bag si eu in discutie.
Maine mergem si noi la nici nu-mi vine sa cred - pentru eco morfo de sapt.20
Mami si tati abia asteapta sa vada bebele si sa stie ca este bine, poate avem noroc si este si el mai activ, ca pana acum numai dormea.
In rest sunt foarte si parca cresc cu fiecare zi mai mult, dar nu conteaza atata timp cat bebe e bine.Ce inseamna 10 kg in plus

Ale si Roxana vreau sa stiti ca ne gandim la voi si abia asteptam sa ne dati vesti bune.



mirella
20+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielle02 spune:

kriss, valorile sunt ok. ce bine ca incep vestile bune.felicitari ca totul e bine cu bebe.
mirella, succes pe maine la doctor.sper sa vii cu vesti bune ca rele au fost destule.
abia astept sa ajung si eu la scan sa il vad pe micutul meu.pana pe 30 am de asteptat frate... e asa nasol!


danielle 16+
pozici
http://bd.lilypie.com/7dnTO.png

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Bun venit noilor gravidute si sarcini usoare!
Felicitari celor care au facut eco zilele astea. Gabriela si care mai urmati va tin pumnii stransi.
Sabina, sanatate multa Sofiei si petrecere frumoasa la Busteni. Sper sa se indrepte vremea ca pe-aici e deja cald si un soare...desi a plouat astazi si a batut si vantul.
Liana30, pe tine te-am lasat la urma dar ca sa-ti spun ca de-abia astept sa faci ecografia aia si sa ne spui ca astepti doi baietei sanatosi tun (sau macar unul, cum isi doreste tati) si ca ai poze cu "penis" . Cand o faci? La ce medic?

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tomasa spune:

Carpatina, nu, din pacate. As fi vrut eu... Din pacate mi-a murit bunicul, am fost la capela, amarata si ieri si azi. Dar acum ca va citesc si sunt cu voi e mult mai bine, ma gandesc la burtica si asta-mi da un sentiment bun.

mama de BAIAT (9 ian. 2005)
14+

Mergi la inceput