Mamici de septembrie - octombrie 2007 (17)

Raspunsuri - Pagina 21

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns aeperju spune:

Buna ziua! Sa ma inscriu si eu in randul gravidutelor fericite...
Asa...date concrete: ziua mea de nastere: 15 august 1978
ultima menstruatie a fost pe 21 decembrie 2006
ziua probabila a nasterii bebelului 27 sept 2007
sa fie sanatos!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Roxali spune:

Buna ziua gravidute!
Noi am fost plecati de Paste la mare...ma gandeam poate, poate imi alina si greturile si durerile...da nici o speranta.Seara mai ales sant lesinata,niste dureri si forfoteli prin burtic... nici de net nu mai am chef...ata ete rabdam fetili.
la toate doamnele si sa auzim de bine!

12



Ali

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancasilv spune:

quote:
Originally posted by kriss79

Christos a Inviat!
Astazi la 16 ma duc la eco si nu stiu de care eco voi face..se face eco 3D la 12 sapt? in afara de pliul nucal, de care v-am tot citit vorbind, ce se mai masoara acum?
va multumesc.

Cristina12+[/purple]





Cristina, mie la 12 sapt ( care s-au dovedit a fi 13) mi-a masurat tot bebeul. I-a masurat capul, picioarele, circumferinta abdomenului, deci tot ce se poate la virsta asta. Inclusiv pliul nucal si valorile din arterele uterine. Acum, nu stiu ce sa-ti zic, daca depinde de dr sau tb sa faca toti asa. La cine te duci? Ca daca mergi la Iosup sigur le face pe toate astea (eu la el am fost).Succes si sa ne spui cu ce rezultate vii.

Poze nunta...
anca +13

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Ciao, Sabina! Da, cum aflu vestile de la eco, le comunic. Nu mai am rabdare. Sper sa nu raceasca Sofia. Ce nume frumos...Aici, in schimb, la Cluj, e soare si cald, adevarata primavara!
Kriss, succes la eco!


Gabriela, 17 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Anca, danielle multumesc pt. raspunsuri!
Anca, eu sunt din Iasi, nu din Buc
Masuratorile astea se fac cu eco 3D sau merge si cu 2D?
probabil ca medicul stie ce tb. sa masoare..dar vroiam sa fiu si eu la curent



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Pai Andreea tu iei 6 utro pe zi eu iau doar 2 si ma ingrijorasem ca scurgerea era tareeee dar dupa ce am analizat pastila am observat ca are invelisul acela f tare si cu el cam semana ce am avut eu. Si cam atat cu scurgerile mele ca v-am stresat cam multsi cred ca totusi nu era dopul(sper)Kriss in bucuresti am vazut si eu ca se masoara multe (eco morfologica) dar la mine doar pliul nucal si binenteles cateva date despre bebe (masuratori) nu IR maturarea placentei etc.Lavinia nu sunt motive de ingrijorare si cum zicea si Alina cel mai bine se simte cand stai cu burtica in sus relaxata si presezi putin (incearca).Acum sa ma laud si eu scria o fata ieri (nu mai stiu cine) ca inca nu se vede burtica cum se misca de la bebe ca in reclama aceea eu o contrazic binenteles nu e ca in reclama dar deja se vede cand stau cu burtica in sus cum se ridica putin si mai ales a vazut si simtit si tati.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns myral spune:

Kriss masuratorile se fac mai bine in 2d mie asa mi-a spus 3d e doar pt spectacol se vede bebe super.Myral18+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carpatina spune:

Cu siguranta medicul stie . In general masuratorile sunt cele de care zice ancasilv... nu stiu daca toti masoara si ir-urile...

Succes la echo, sa veniti cu vesti bune!

Si mai trimiteti, va rog, soarele si pe strada mea... caci corabiile mele au inceput sa ia un pic de apa... ceva toane de gravida cred.

14+ cu Ioana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kriss79 spune:

Multumesc fetelor pt. sustinere!
Poate aflu si eu ce e in burtik:),desi e cam repede..
In rest, bebe e cuminte, nu imi face probleme, in afara de o oboseala permanenta, nimic altceva.. Burtica parca se vede un picusor, ca si cum as fi putin balonata, dar eu sunt mai plinuta, si nu cred ca se va vedea bine prea curand..
va pup



Nunta noastra - 2 iulie 2005;Luna de miere;Finutza Alexandra Ioana;Tunisia(2006);Revelion 06/07

Cristina12+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabriela77 spune:

Chiar Myral?
Eu credeam ca mai tarziu este si vizibil. nici nu ma gandeam ca tati poate simti si el asa repede...
Bravos!

Gabriela, 17 +

Mergi la inceput