Activitati extrascolare, cate? Organizare Timpului

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

Diana, noi vara suntem mai putin structurati pe ore/activitati. O sa tinem doar inotul particular, desfiintam gimnastica si inotul de grup. In schimb, vara mergem la strand cat de des posibil (cam de 3 ori pe saptamana). In rest pe afara, bicicleta, trotineta, minge, tenis samd.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sinzi_ana spune:

Ruxi, am spus de club, pentru ca individual nu poti sa intrii in competitii...sau e foarte greu...
Cat despre antrenorul privat, la noi nu a mers f bine, pentru ca mai mult se juca si facea glume cu el...
Acum sunt 2-3 copii in grupa si se ambitioneaza intre ei...
Eu nu ma gandesc la competitii de performanta, ci la "intreceri"...este tare educativ pentru ei si ii motiveaza f mult...
Antrenorul lor face destul de dese intreceri si e chiar fun!!!!

La YMCA am fost si noi, si am fost ff dezamagita, antrenorii de la noi de aici nu erau bine pregatiti deloc si am renuntat dupa o luna!!!
Noi avem avantaj ca mergem la piscina in fiecare zi, prietenul si vecinul nostru este antrenor de inot si eu am facut inot de performanta asa ca il mai "stimulam" si noi...desi la noi la piscina mai mult de jucam sa fie fun!!!!



It is not giving children more that spoils them; it is giving them more to avoid confrontation

Sinzi, Radu si David bomba pisaloaga
:
varsta, poze, D-ale lui David


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ruxij spune:

La noi merge bine cu profesoara. A avut doua profesoare pana acum, una in timpul scolii si una in vacante (sunt studente si una dintre ele pleaca in vacante). Noi mergem la YWCA nu YMCA. O sa intre si in competitii, cred, dar dupa ce va merge la scoala ma gandesc, cand o sa fie mai avansat. Acum abia a invatat sa inoate fara colac, nu poate sa faca singur o lungime de bazin deodata, il face cam din trei bucati, cu oprire, asa ca inca nu am ajuns pana la intreceri. Doar cu colac fac intreceri, la YWCA, intr-adevar.

Mergi la inceput