Copii din 1996 (10)

Raspunsuri - Pagina 28

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mihaela, ca uitasem ieri. Ce bataie de cap am avut si noi cu pasapoartele baietilor . .. Ca am stat in stres pana cand mi-au sosit. Plus ca am colegi de servici care au aplicat pentru pasaport din aprilie, si nu le-a ajuns inca. Distractie placuta lui Diana in tabara.

Elliot vine praf facut de la camp. Cand ajung acasa de la servici, il vad - e topit de oboseala, dar nu ar admite. Tot ce poate face acasa e sa se mute de pe fotoliu pe sofa, cu Hary Potter in brate. Nici sa se certe cu fratisu nu mai are energie . .. Nu a reusit sa se ridice pe water ski, cica erau prea largi pe piciorul lui. Sper sa mai incerce.

Ana e in delegatie, inteleg absenta, dar MQQM ????
Am ramas de una singura pe baricade????


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sanca iubire, mersi de intrebare... Eu sunt in plin razboi civil de cateva zile acasa si cam in buda cu moralul, va rog motivati absentele. Va citesc cu mare drag, dar n-am energie deloc sa scriu... Revin in curand, sigur, razmerita e ciclica si cred ca deja am trecut de apogeu de data asta!

Pup


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

MqqM - fruntea sus, si rabdare. cine iti face zile amare, Paul?

La noi "talentele" si "fitzele" sant deabea intr-o forma infantila. Ieri de exemplu, il duceam la camp, si i-am pus lui Elliot in brate sticla de sunblock. Si-a dat pe fatza, si i-am zis sa-si dea si pe picioare. Lasa, ca sant OK. Am insistat, dar nu am cu cine sa vorbesc, imi racesc gura depomana, ca e incapatanat rau (seamana cu masa). Ieri cand l-am vazut seara, era ars pe picioare ca mi-era si mie mila sa-i fac morala.... Dar credeti ca si-a invatat lectia??? Azi pleca iara fara sa se unga .. ..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

quote:
Originally posted by Sanca
cine iti face zile amare, Paul?


Da' cine?!?

Ei, lasa, ce sa'l mai certi tu, ca doar avea pedeapsa pe picioare, nu?

E fain ca-i place la camp! Ati cumparat caiacul?

La noi e faina faza cu calul si ferma ca sotzinul meu ma tot tampeste (ca fata-sa laolalta) ca vor sa cumpere un teren in Ro, sa-si faca o ferma si sa aiba vreo 20 de cai... Io chiar nu stiu de ce mai merge la scoala...




mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti,

Dragelor,am revenit si eu vineri la Timisoara,caldura mare si maximul de canicula l-am prins in cariera de carbune de la Matasari...Am urcat si pe cazanul de la termocentrala Turceni...o adevarata aventura a fost toata delegatia asta...

Anca si Mqqm...ce e pe la voi,dragelor?Nu va mai asculta baietii?!Nah!ce sa zic?E vacanta...poate ca oleaca de libertate nu strica...
Alex e calmat complet,e intre 3 fete acasa:sor-sa si doua nepoate de ale lui Marius,una de 16 ani si alta de 12 ani....asa ca majoritatea decide.
Mihaela...bravo Dianei pentru concursul castigat si distractie maxima in tabara din Ungaria....

Cred ca Miki e deja la mosie....

Va doresc o saptamana cat mai buna si o zi excelenta!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Eu sant asa gata de concediu, ca numar secundele . . . I-am zis lui Elliot ca-l las acasa, ca sa ma simt si eu in vacanta.

Ana, tu zici sa-l las in voia lui, dar copilul meu e asa de incapatanat ca tot in voia lui e tot timpul El nu asculta decat de turturelele din capul lui de copil de 11 ani ....

Si al meu a fost "ingeras" - sambata. Am iesit cu prieteni din Romania, si in grup, baiatul lor de 13 ani. Mie mi-a parut bine, ca speram ca are si Elliot cu cine sa vorbeasca in romana. De unde. Elliot a fost asa de rusinos si retras, de parca era o diferenta de zeci de ani intre ei, nu numa de un an jumate...

Saptamana asta au ultima de camp. Patinaj de gheata pentru Matei si Elliot - hockey. Se certau de acasa, ca Matei zicea ca spera sa-i duca cu acelas autobuz, iar Elliot ar fi mers mai repede pe jos...

MqqM - care mai e situatia la tine? S-au mai linistit apele?


O saptamana de lucru cat mai lejera fetelor, sa aveti timp sa stati pe DC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Anca...imi dau seama ce zici cu pasarelele din capsoarele de 11 ani...ce sa zic?!Eu una incerc sa las oleaca de portita colea pe unde sa mai scape putinel cateodata,insa il leg cu sfoara,ca de se departeaza prea tare sa il trag inapoi in curte...ehehehehe...

Fetelor,maine e ziua lui Andrei,baiatul lui Miki...Eu zic de azi,in avans,LA MULTI ANI CU SANATATE SI BUCURII SI DISTRACTIE MAXIMA! flacaului!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Helloooooo.....enibadi hiar?!

Va doresc un weekend minunat!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

La multi ani, Andrei de miki!!!
Miki, sa-ti traiasca flacaul, sanatos si fericit si sa va umple viata de bucurii!

Revin, acum am o fetita la sleepover, fug la zoo cu ele (iar). Azi e neplanificat, ca e gratis pt copii sub 12!

Va pup!


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Andrei de Miki!!!! Sa va traiasca baiatul, sa fie sanatos si sa va aduca numai bucuri!!!!

Diana a plecat azi dupamasa in tabara...n-au avut transport asigurat, asa ca a mers cu invatatoarea care ii insotea si cu o masina cu alt copil care pleca in tabara...sotul meu e de garda si n-am avut cum sa mergem cu ea . Dar am primit telefon de la mama unei colege de clasa care a mers si ea, apoi mi-a dat beep Diana de pe tel. unui coleg care are cartela de Ungaria si nu plateste roaming ca si alti copii...era ok, primisera la masa gulas cu fasole, putin picant, deh...mancare ungureasca, erau la plimbare pe malul Tisei si mancau inghetata. Au loc de joaca, terenuri de baschet, fotbal, mingi...in seara asta fac foc de tabara si discoteca...sunt 6 in camera, ea doarme in patul de sus, ca acasa :)). Si-a facut singurica patul, daca a fost fara mami, au primit lenjerie fiecare...
Maine au program de strand, pe malul Tisei, tabara e acolo si e loc amenajat. Sper sa se distreze bine, sa fie o experienta pozitiva pentru ea...

Va pup, o duminica faina sa aveti!


Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput