Copii din 1996 (10)

Raspunsuri - Pagina 26

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Salutare,

May fetelor,eu am reusit sa vad pozele....foarte frumoase!


Mihaela,chiar ca ati avut o vacanta frumoasa...inteleg ca treaba cu caldura torida a fost mai aiurea,dar bine ca v-ati pregatit cum trebuie si ati trecut si de asta...Intradevar drumurile sunt cum sunt si unii soferi se simt pe post de kamikaze....nici eu nu-i inteleg pe soferii aia care se grabesc catre ce?facand imprudente si punandu-si vietile lor si poate ale celorlalti in pericol...
Frumoase peisaje si locuri...Cat v-a costat sa urcati pe Acropole?Matusa mea zicea ca e foarte scump....verisoara mea locuieste in Atena....
Am remarcat cat au crescut fetele,Silvia si Diana...cel putin Silvia s-a inaltat mult si s-a schimbat...Am vazut ca Silvia are o sapcuta cu Minnie Mouse,rosie cu bulinite albe....si am ramas uimita ,ca si Luana are una exact la fel ca a Silviei,a primit-o cadou de la sora mea,care anul trecut a vizitat Disneyland-ul din Japonia.Ce haios!
Am remarcat cat de bine arati...tot slaba si tot roscata...hehehehehe...
Ce sa zic?!Se vede din poze ca ati avut o vacanta minunata...acum cred ca v-a mai trecut dorul de mare si balaceala...vorba ta,pacat ca a trecut asa repede...
Sa sti ca si noi am avut o vacanta super...tot asa....pacat ca s-a terminat repede,cu toate ca aproape 12 zile am fost pe drum...Nu stiu daca am mai scris,poate ma repet...Luana a fost asa de suparata cand a vazut ca parcam in fata blocului incat a inceput sa planga si sa zica sa mergem inapoi,ca nu vrea acasa,sa o ducem s-o lasam pe ea in padure unde o mananca ursul si lupul,numai sa nu mergem acasa...Asa mila imi era de ea,mititica...ca amandoi,si ea si Alex,s-au simtit minunat in excursie...
Cu americanii....eheeeiiii....e poveste lunga.Cu el am inceput sa vorbesc pe chat acum vreo 7 ani in urma...si ne-am imprietenit,m-a ajutat de cateva ori cu bani...pe vremea cand eram la Constanta...asa,neconditionat....si am pastrat legatura...ei stiu toata povestea cu mine si cu Alex si relatia cu ei e destul de stransa...si nu ne intalnisem niciodata,cu toata ca i-am invitat de multe ori sa vina in Romania si ei ,de asemeni,m-au invitat acolo...eu,iti dai seama,ca n-aveam nici o sansa sa ajung p-acolo...asa ca anul asta,dupa ce a facut el nu stiu ce afacere...a zis ca vine in vacanta in Romania si ca ne roaga sa le fim ghid prin tara,ca ei sustin toata cheltuiala....si cum noi planuisem o asa excursie,dar undeva in august,nu in iunie.....am mutat excursia in iunie si am mers impreuna...Bine,nu i-am lasat pe ei sa faca toata cheltuiala....a venit cam jumi-juma....dar s-au simtit excelent(sau cel putin asa au tot spus)si ca vor reveni anul viitor ca sa vada litoralul si delta...Cam asta e cu americanii nostrii,din Virginia Beach,americani sadea....nascuti si crescuti acolo.Va pup si sa aveti parte numai de bine!

Ei....va doresc la toate o zi excelenta!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Se pare ca multe dintre voi deja ati avut vacanta, eu mai am de asteptat o luna... Acum o sa ma uit si la poze, Miki, linkul tau de la Horezu nu merge!

Eu am avut niste evenimente nefericite in familie, mi-au murit 2 bunici la 2 saptamani distanta unul de altul, durere, stress, alergatura, nopti nedormite, acum mi-am mai revenit un pic.

Diana pleaca vineri in tabara, abia asteapta. Si-a programat azi o sesiune de cumparaturi: pasta de dinti pentru mazgalit clantele, pudra alba pentru vopsit fatza la carnaval (o sa fie chinezoaica) si nu stiu ce au mai planuit ei pentru farsele de acolo. Azi se intalnesc la scoala cu profesoara de engleza, sa stabileasca ultimele detalii. Sper doar sa aiba vreme frumoasa, ca acum doi ani cand a fost in aceeasi tabara, vremea n-a tinut cu ei, a fost perioada aia urata a inundatiilor, cu ploaie zilnic.

Va pun un link cu niste poze mai noi, de la premiere.

poze noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Revin sa spun ca am vazut pozele Mihaelei... ai doua fete superbe! Diana incepe sa devina domnisoara, nu mai zic ca are niste ochi!! Silvia parca e facuta sa pozeze, e vesela si plina de viata si a crescut... Foarte reusite pozele, n-am cuvinte, mai ales cele care le suprind pe fete, in prim-plan!

Acum ma uit si la pozele Anei, asa da excursie! Multe locuri frumoase, iar voi radiati! Alex e mare de-acum, Luana o papusica, se vede cat de bine s-au simtit!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Alma, imi pare rau pentru bunicii tai. Condoleantze.

Am probat pozele si se vad, deci ar trebui sa le vezi si tu.

Horezu

Acum ma uit si eu la pozele tale.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti...

Azi e joi si maine vineri....ce ma bucur...vine weekendul...si noi plecam iar la drum........la Medias.


Alma,imi pare rau de necazul tau si Dumnezeu sa-i odihneasca pe cei raposati din familia ta!
Sper ca Diana va avea vreme excelenta si distractie maxima in tabara...de distractie nu ma indoiesc,ca din cate povestesti cu sesiunea de cumparaturi....sigur se lasa cu distractie mare...
Multumesc de aprecieri...intradevar ne-am simtit excelent in vacanta asta....si sper sa facem un repetir in august...


Dragelor....va doresc o zi excelenta si sa auzim numai de bine!


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Wow, wooow ce de copii frumosi! Si ce de locuri minunate!

Apai dragelor, va cam faceti de cap! Oricum, noi, cei legati de glie apreciem ca impartiti cu noi expeditiile voastre.

Alma, imi pare rau ca a trebuit sa treci prin atata tristete. Condoleante! Distractie placuta Dianei in tabara. Unde merge? Scuze daca ai scris, am retinut doar ceva cu englezi in personal...

Noi astazi ar trebui sa sarbatorim 10 ani de Canada. Vaaaiii cand imi amintesc cum ne-au trimis astia pe oriunde numai la Toronto nu!!! La Paris, la New York, dup-aia aia au vrut sa ne faca retur la Paris si toate astea cu un copil de un an dupa noi, si unul de 6. Parca eram un bagaj pierdut (cu 8 maini si 8 picioare)! Nu mai spun ca in loc de vreo 9 ore, toata tarasenia a durat 2 zile, un hotel si 3 avioane si noi aveam formula si scutece pregatite doar pe o zi, ca de noi restul nici nu mai zic. Si mai era si prima iesire "in anvergura". Domn'e ce vremuri si ce aventuri! Si ce tinerete!!!

Vom sarbatori insa in weekend la Niagara, la slot-machines, iu-huuuu!

Aveti grija de voi ca maine-i vineri 13!!!



mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Mqqm, felicitari pentru cei 10 ani. Sa traiati inca de 10 ori 10 ani fericiti pe acolo, sa va bucurati de viata buna.

Noi ne pregatim de relocarea la resedinta de vara. Toate bune si frumoase, doar ca nu am net acolo si mi-e ca intru in sevraj, dar o sa caut eu o clinica de dezintoxicare pe acolo. Sau apelez la leacuri babesti, o bericica pe terasa casei, hehe.

Se apropie ziua lui Andrei si nu stiu ce cadou sa-i cumpar. Dar m-am invatat minte si nu mai zic cu voce tare ce idei imi vin, ca mi le fura soacra-mea. Am deja cateva precedente, inclusiv la finele anului asta scolar cand s-.a grabit sa ii cumpere tel mobil, asa ca noi figuram ca parinti care nu i-am luat nimic si ea ca bunica cea buna si plina de bani. Na ca iar m-am enervat. Dar e vina mea, cine m-a pus sa ii spun ca baiatul vrea tel mobil. Mai bine ii spuneam ca vrea o casa cu piscina. Oare ii lua?

Va pup, mai intru o data dupa masa si apoi decolez.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Hellooooooooooo.....

Iaca,Mqqm....ca e 13...cum ai preconizat...hihihihi...las' ca trece el...Te-o fi suparat numarul asta de ti-ai amintit de aventura aia de la sosirea in Canada....zic si eu...Dragii de voi,dar chiar ca ati trecut prin necaz,insa tot raul a fost spre bine,asa-i?Sa aveti distractie maxima la Niagara si sa faceti pozici sa vedem si noi....

Dupa-amiaza plecam si noi la Medias,Marius are sambata intalnire de 25 de ani cu colegii de liceu,asa ca se pare ca se lasa cu petrecere...Am pregatit de aseara bagajelu' si hainute de gala...ca deh!tre' sa fiu o duamna...si vedem ce-o fi...
Sa aveti un weekend minunat si distractie frumoasa!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Miki,cre' ca am postat amandoua o data....Pai sa aveti relocare placuta la resedinta la tara....si sa se lase cu relaxare si distractie...Iar cu cadoul...ce sa zic?!Testeaza flacaul,trage-l de limba,cam ce si-ar dori si...vedeti voi....si incuie buzele si arunca cheita,ca sa nu mai auda si bunica cea buna si plina de bani de ideile tale...hehehehehehe....fiti originali...
Weekend placut!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Mersi mult Ana, si voi sa va distrati la intalnire. Aranjeaza-te trasnet sa moara de ciuda colegii lui, ce nevasta tare si-a tras, hehe.

Idei de cadou o sa am , mai rau e ca la slanic PH nu prea gasesc sa le materializez. De ex omu vrea echipament de baschet care se gaseste numai la magazinele astea mari gen Nike, Adidas, Champion. Si din astea la slanic nu-s. Asa ca va trebui sa dau indicatii la tati, dar el e mai conservator si mereu pus pe economii, off. de ce nu o fi ca ma-sa?

Mergi la inceput