Copii din 1996 (10)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Weekend minunat tuturor!(pe mine ma asteapta miine aproape 10 ore de munca plus 4km de mers pe jos ca si sotzul lucreaza)

Sanatate tuturor bolnaviorilor!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Neatza!

Incep sa i se usuce bubele lui Luca, Andrei a venit din tabara. Cam astea sunt vestile despre noi.
Cand mai prind loc la computer, va mai scriu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Saluti dragelor,
Intru fuga sa va pup si sa va salut...Sunt in graba ,ca astia m-au luat de odihnita si proaspata la servici si cam am de lucru.
Joia trecuta am ajuns si noi acasa,sambata au plecat si americanii...totul a fost tare frumos si a meritat efortul si cheltuiala.Va pove eu mai incolo,ca acu nu-i vreme.
Pupici la toate si mai vorbim!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Dupa week-end.

Bine ai revenit Ana, ca si noi te luam de odihnita si vrem sa vedem poze, si sa aflam impresii de vacanta. Americanii din ce stat erau? Cum s-au distrat? Au invatat ceva romana? Mititei au mancat?

Mikki, sa inteleg ca perioada cea nasola a trecut? Si a-ti scapat de scarpinat?

Dana, ai muncit cu spor? Si eu am avut o perioada, cand erau copii mici si lucram in week end. Imi placea ca era mai linistit la servici, iar in cursul satamanii cand mergeam la cumparaturi, era mai liber.

MqqM - cum a fost la pool party?

La noi e cald si bine. Deabea astept 4th of July sa mai prind o zi libera pe acasa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Anca,sar'na de urare....Pai bash odihnita nu prea-s,ca io am fo soferu' cale de 2300km...si sa-ti reamintesc de drumurile si soselele Romaniei?!Cred ca sti deja....Dar una peste alta a fost foarte frumos,exceptand partea cu drumul si zau ca a meritat efortul....drept pentru care vom face un repetir in august,la Paltinis,numa' cu familia si poate o vizita scurta la Cta...ca ni s-a dat pe gust...
Poze inca nu am ,ca am cumparat un comp nou pentru Alex si Marius e in plin proces de modificari si lucrari si conexiuni,dar cum am sa am poze am sa fac album...
Nu stiu din ce stat sunt americanii,orasul lor se numeste Virginia Beach,sunt la mal de Atlantic.Le-a placut foarte mult,nu mai conteneau cu admiratul si minunatul si nesfarsitele "WOW"-uri,ma saturasem eu la un moment dat de entuziasmul lor,iar Marius comenta in permanenta ca sunt excitati la maxim si au orgasme continuu...
Romana nu au invatat...Luana le zicea bunicu' si bunica si dupa ce le-am explicat ce inseamna,cand Luana ii striga asa,raspundeau foarte prompt...Culmea sti care e?Ca Luana vorbea cu ei romaneste si ei cu Luana americaneste si se intelegeau de minune,nu stiu cum naiba...Au avut tentaive scurte de pronuntare a unor nume romanesti,ca Maramures,Cavnic,Sapanta,Putna....dar s-au lasat pagubasi,era prea greu pentru ei...asa ca au dat bir cu fugitii la capitolul asta.Cand vroiau sa spuna ceva de locurile astea imi spuneau povestea locului,cu ce am facut noi acolo,ca sa imi dau eu seama ce vor sa spuna....
May,cu micii....nu prea i-am corupt...nu au vrut...Babuta a mancat majoritatea timpului piept de pui la gratar si cartofi natur si dimineata gen cu unt....a incercat niste sos de smantana cu patrunjel si s-a cufurit toata,asa ca a mancat numai ce ti-am zis,gusta uneori la de americanu'...In schimb mosulica...si tochitura a mancat si era fericit ca de cand sosise in Romania niciodata nu avusese arsuri la stomac indiferent ce mancase si abia astepta sa ii spuna medicului de familie cat de bine a mancat si a dormit si ca nu a avut nici o problema...Nu au vrut sarmale,ca nu le place varza...bunicuta nu a putut bea lapte proaspat de vaca ca mirosea a vaca si era prea gras,in schimb Luana si Alex au ras laptele....I-am dus si la un picknick,dar cred ca s-au cam plictisit si au mancat ca nu era altceva decat carne si mici...si de foame...In fine,una peste alta s-au simtit minunat sau cel putin asa au afirmat ei si au zis ca vor reveni negresit la anu',ca abia asteapta sa vada Delta si marea....
Cam asta a fost....

Va pup pe toate si sa aveti o zi excelenta!


Aici gasiti o poveste despre excursie...
http://forum.desprecopii.com/forum/log.asp?log_id=54106&whichpage=6



Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Ana, m-a uns pe suflet postarea ta. Asa de dor mi s-a facut de tara, ca si maine m-as urca in avion, si as umbla brambura prin tara pentru restul verii. Luana e o scumpa si o dragalase. Americanii tai sant din Virgina Beach - Virginia - in sud de Pensilvannya. Prin Gherla o sa ajung si eu in cateva saptamani. Deabea astept sa ma balonez cu berea Ursus.
Si apropo, ca fapt divers. Stiati ca se pune la vanzare castelul Bran? Numa de millioane de dollari, in Euro ar veni mai putin . . . www.signonsandiego.com/news/world/20070702-1223-draculascastle.html" target="_blank">Aici - articolul de care am dat eu azi.

Miki, ce mai faceti?

MqqM - gata cu vacanta , ai avut zi libera, acu revino. Ziua Canadei a fost duminica, acu ar fi timpul sa intrii inapoi in rutina.

Dana, ce faci, te odihnesti dupa ce ai muncit in week-end? Ce n-as da eu sa pot merge pe jos la servici. . . Sau macar cu bicicleta, sa le arat la americani cu degetul de cate ori scumpesc benzina...

Maine e 4 Iulie, ziua Americii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

Nu ma odihnesc draga SANCA,ca trag astia de mine ca de guma,stiind ca in 2 zile intru in concediu!
Acasa la fel spala,calca,pregateste bagaje si restul din aceasi gama!

Dar cine mai are 2 zile si pleaca????NOI!!!!

Cam astea ar fi noutatzile,in afara de faptul(de fapt asta nu-i o noutate)ca e frig tare,astazi cind am plecat la munca erau 14°C!Si ploua!Si cind ma gindesc ca acasa sunt aproape 40°C,imi imaginez ce "fericit" va fi organismul meu la aceasta schimbare-relativ brusca -de temperatura!

Chiar asa mQQm unde-i?Ai stabilit vreo destinatzie pina la urma?

ANA,bine ai revenit din concediu!Hai ca-tzi predau stafeta!
MIKI,care e starea sanatatzii pe la voi?

SANCA,at tu cind pleci in tzara?

Fetelor am si o stare nasoala,se apropie invazia rosie,asa ca trai pe capul meu la drum!

Mai vin!

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Heheheeee, lume noua, lume noua, Ana, uelcam bec! Frumoasa excursie ati avut, asteptam poze! Coincindenta, fiu-meu e invitat sa mearga la Virginia Beach cu un prieten si parintii si eu taman ma documentam. N-am auzit de locul asta never pana acum si acum aud de 2 ori intr-o saptamana. Mai zii, ca asteptam...

Miki, ce mai fac bubitzele? Ati iesit din carantina?

Sanca, Dana, ce geloasa sunt ca mergeti in Ro. Hai ca mai aveti un pic si dup-aia rdeti voi la urma mai bine. Sotul meu si-a inoit contractul, deci noi nu putem merge mai mult de o saptamana... Inca nu am hotarat nimic.

Sanca, happy 4th of July!

A fost foarte bine la pool-party, pana la urma au venit toate fetitele, mai putin 2, in total au fost 8: s-au prostit prin apa, au mancat pizza, popsicle, inghetata, s-au batut cu baloane cu apa, au zacut la soare si cand s-au saturat de zbenguit (adica au inceput sa scada decibelii) au vizionat un film si dup-aia si-au luat lootbagul si-au plecat acasuca "for the rest of the summer". Intr-un cuvant: reusit! Am avut noroc c-a fost cald, dar nu nebunie de cald (25) si-am incalzit si apa. Am pus niste poze, le gasiti la linkul cu graduarea.

Sambata, ne-am trezit, ne-am impachetat catelul, cortul si copiii si ne-am dus camping, desi n-am avut nimic rezervat. Dar am gasit locuri, asa ca ne-am intors aseara, ceea ce explica tacerea mea indelungata . Cel mai impresionant? Licurici. Sute de licurici minunati am vazut acolo. Cel mai neplacut? Hoituri de caprioare la marginea autostrazii... Asa, si mirosul de masina noua numai gandul asta imi strange deja gura punga, grrr.

Acum ma opresc, e fff tarziu si mai trebe sa citesc si articolul cu vanzarea Branului.


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Neatza, neatza!
Aici suntem, bubele se usuca cuminti.
Andreiu a venit de la campionat, au luat bataie de 4 ori, au castigat de 4 ori, sunt pe locul 37 din 40, dar antrenoarea zice ca e super, dupa 8 luni de baschet.

mqqm, vreau si io la pool party, ma primesti?

Dana, vacanta placuta, da-o incolo de invazia rosie, pleci acasa, nu?
Eu incep sa banuiesc o tradare in sensul asta, exact in Turcia o sa ma incerce si p e mine invazia, asta daca nu raman intre timp gravida . Aoleu, sa nu cobesc totusi.

Ana, frumos tur de Romanika ati facut!

Sanca, hai LA MULTI ANI, sa va traiasca tara de adoptie!

Cum nu prea pot sa ies cu Luca inca, mai ales la soare, nu stiu cum sa ii mai distrez pe astia ai mei. Noroc ca mai are Andreiu baschet si azi.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

'Neata fetelor,

Anca...pai iti dai seama ca si eu imi doream cu disperare un tur d-asta,chit ca am sofat doar eu 2300km astia prin Romania si peisajele astea minunate le-am vazut doar cand am oprit sau din coada ochiului,catre'a sa fiu cu atentie maxima la sosea,sa raspund ba in americana ,ba in romana...etc,etc...Asta este!
Cu vanzarea Branului...mi se pare o ciudatenie,insa pe de alta aprte si proprietarii au cumva dreptate.Acolo in muzeu,in castel,exista o copie a unui document din epoca medievala,in care este scris clar ca nu stiu care guvernator al Imperiului Habsburgic a donat Primariei Brasov,pe viata si ca titlu de proprietate Castelul Bran...Mai tarziu,in timpul domniei Reginei Maria si a Regelui Ferdinand al Romaniei,Primaria Brasov a decis printr-un act cum ca Regina Maria poate locui si uitliza castelul cum doreste ea,dar si urmasii ei...Oamenii au inteles ca regina a devenit proprietara castelului sau,ma rog,asa a reiesit din actul pe care Primaria Brasov la facut cu regina,drept pentru care regina a locuit acolo si urmatoarea si ultima proprietara a castelului a fost Principesa Ileana,fiica cea mare a Reginei Maria si a Regelui Ferdinand...Principesa n-a apucat multa vreme sa fie "sefa" de castel,ca au venit comunistii la putere si au confiscat tot si principesa a fugit in strainatate.Cam asa am inteles eu toata tarasenia asta si d-aia,cred eu,e scandalul cu castelul intre Primaria Brasov si actualul proprietar,care vrea sa si vanda castelul,ceea ce,dupa parerea mea,ar fi o mare pierdere pentru Romania.
Dana,sa aveti un concediu frumos si cu distractie din plin...Lasa ca de veniti in Romania o sa va coaceci si o sa va perpeliti la calduri toride constante...ca e canicula p-aici,alternand cu furtuni si ploi torentiale,cand si cand...Stafeta o preiau de la tine doar pana in 6 august,ca mai facem o tura de vacanta...
Mqqm,chiar ca coincidenta cu Virginia Beach asta....Din cate mi-au explicat americanii orasul asta e frumos,la mal de ocean,cu plaja faina....ce sa-ti zic?Numai de bine am auzit....
Miki,las' ca e bine ca Andrei face sport...cum o fi colea...consuma energie si se dezvolta armonios...Cu siguranta nu ii va ridica nime' statuie pe centru pentru meritele la baschet...Sa fie el sanatos...Si sanatate multa lui Luca!

Acum incarc poze in album si cum e gata revin cu postare...


Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput