Copii din 1996 (10)

Raspunsuri - Pagina 18

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alma spune:

Ultima saptamana de scoala! Diana inca mai scrie si invata... azi o asculta la biologie ca nu are decat o nota si i-a pus sa pregateasca 7 lectii. Ei ii place biologia, sper sa nu incurce angiospermele cu alte clase de plante (eu n-as putea retine atatia termeni ). Noi nu avem petrecere, ca termina clasa a 5-a, diriginta nici macar intr-o excursie nu i-a dus, nu e prea apropiata de ei, desi ma asteptam la altceva la inceputul anului scolar. Nu stiu inca ce premiu ia, nu li s-au incheiat mediile si am inteles ca va da cate un premiu pentru fiecare medie, descrescator. Oricum nu are prima medie, poate a 2-a sau a 3-a.

Ce de copii destepti avem aici! Felicitari tuturor pentru rezultatele excelente!
Ana, Alex sa aiba distractie placuta la carnaval si intregii familii concediu mai mult decat placut!

Mihaela, talentata fata ai! Ea vrea sa mearga in tabara in Ungaria? Ca o paranteza, a mea e paralela cu desenul, o mai ajut eu la planse, desi nici eu nu-s departe de ea . In legatura cu continuitatea la gimnaziu in aceeasi scoala, cred ca ai facut o alegere buna.

Dana, pacat ca aveti vacanta atat de scurta, stiam deja de la o prietena care locuieste de ceva ani in Germania, de sistemul asta. Dar sa fructificati timpul asta la maximum! Si eu sunt pe-aici pana in august, cand iau concediu si nu se stie unde vom merge, poate pe litoralul bulgaresc.

Andra, ai un baiat de nota 10! Cum a fost la botez?

Sanca, spor la treaba! Acum e casa cu fundul in sus, dar cine o sa aiba curatenie si frumos? Stiu si eu cum e cu pisicile, sunt nemultumite de tot ce le schimba rutina zilnica, dar sa vezi apoi ce o sa adulmece in jur...

Mqqm, iti dai seama ce multumiti sunt baietii ca au unde sa-si petreaca timpul, pacat ca pe nervii tai. Impune-le niste reguli, sa-si aduca prosoape, gustari, daca li se face foame si anumite ore in care au voie la piscina.

Miki, sa fii mandra de baiatul tau istet! Acum o sa stati linistiti ca va fi intr-o clasa buna la gimnaziu. Bucurati-va de vacanta!

Diana va merge in tabara, ma costa o gramada de bani, iar transportul nu e inclus, ii mai dau si la ea de cheltuiala... cu banii astia mergeam cateva zile la munte sau la mare, dar ii fac placerea mandrei, ca acum stie mult mai multa engleza decat acum 2 ani si se va descurca sa converseze cu studentii britanici care le vor fi indrumatori.
Multumesc pentru urarile de sanatate! In afara faptului ca inca sunt umflata si nu pot respira asa bine, e ok, sper sa fie mult mai bine in curand!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Bravooo avem numai copii de nota 10!

Botezul a fost obositor insa eu zic ca a iesit frumos si cel mai important toata lumea s-a simtit bine.
Pun si poze imediat ca ieri mi-au sosit asa ca acum am ce arata.
Bine ca s-a terminat scoala ca ma simt terminata.
In cncediu noi nu mergem pt ca tocmai ce am depus actele sa luam masina de transport pt magazin asa ca vara asta vom lenevi la tara langa piscina.Oricum fiecare weekend l-am petrecut acolo asa ca suntem deja bronzati.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

In albumul nr 3 gasiti botezul lui Edi.

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Fetele babei, pai ori schimbati titlul subiectului, ori imi cumparati lecitina corespunzatoare...

Vin ca oaspete la subiectul vostru de un an jumate deja si uite ce patii... dau sa verific pe web rezultatele la examenul de teorie la pian azi si imi da eroare, mai bag odata student # si data nasterii boboacei, iar imi da eroare! Ce mamarutza ei? S-a stricat site-ul? Mai bag odata, studentul nu exista!

Dupa ce-am belit ochii bine la ecran de la diverse distante si cu diverse unghiuri intre sprancene m-a pocnit: pai eu bagam 1996 in loc de 1995! Si nu o data, ci asa in nestire, natural! Asa cevaaa...

Acum ca m-am facut de trei lulele, hai s-o-ntorc cumva sa dea bine (noroc cu Dedelishca) si sa va spun ca la teorie lua examenul cu 97%. Nu-i biiiig deal, da' face bine la self-esteem.

Dimineata pleaca la Ottawa, multumim de urari, valiza-i langa usa, e toata o fericire. Se intorc vineri seara si nu au voie cu celulare, asa ca nu va fi contact decat daca e urgenta, asa ca sper sa nu aud de la ea. Ar cam trebui sa incep sa ma obisnuiesc cu chestii de-astea cu lipsitul copilei, asa-i?... dar ea n-a mai fost plecata decat odata pentru o zi si imi tot alung urgent tot felul de idei tembele. Ma dresez eu, sigur, cu fiu-meu nu mai am treaba.

Sper si eu sa se distreze grozav.

O zi buna si senina sa aveti!


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Iote ca uitai:
Andra, superb bebelusul tau!
Sanca, spor la renovari (nu-mi dai si mie un mester? ca eu tot caut un handyman si nu stiu unde sa-l caut, cred). Sa vezi ce satisfactie cand termini!

Gata.


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

Dravooo Dedi s-o tii tot asa!

Sar-mana mQQm pt compliment

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Andra, multumesc de poze. Super bb. Imi place poza cu cei doi fratzi, cu Eduard in carut. Biserica e cea de pe calea Victoriei? Seamana, daca nu e...

Muncitorii au terminat cu baia. Mai am de sters praful din casa, vopsit in bae, si sa fac poze. Am avut 2 polonezi, proaspeti, de un an de zile, care au muncit cu elan. Nu stiu cat ii plateste contractorul, ca el a venit numa sa se uite si sa dea cu parerea...

MqqM - stai ca pe ace? Cum e cu Dedi in vacanta?

Elliot al meu mi-a luat 2 note proaste, asa de sfarsit de an. Un test era cu statele, care nu le-a studiat deloc, si celalalt era despre sitemul de reproducere . . . Daca-i dadea test din primele 2 vol din Hary Potter, poate luam si premiu . .. Azi a inceput vol 3.

Ana, vacanta placuta cu americanii. Sa ne scrii si noua din ce parte din America sant si cum ti se par.

Maine Elliot are petrecere la o piscina. Am aranjat sa fie dus de o mamica de la el din clasa. Vineri sant 2 ore de scoala - premierea.

numa bine,

Anca


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

mqqm, drum bun si distractie placuta lui Dedi. Sa ne povestesti ce au vizitat si ce impresii i-a facut capitala.
Din pacate nu pot pune poza cu desenul premiat, a ramas in Ungaria la expozitie. Am insa poze cu desenele de la expo de 1 iunie de aici din SM, am sa incerc maine sa le pun.

Sanca, tabara va fi intr-un orasel la vreo 40 km de SM, am aflat ca va fi dupa concediul nostru asa ca trebuie sa-i fac Dianei pasaport individual. Alta distractie prin birocratia romaneasca .

Andra, sa va traiasca tanara crestinata, e o scumpa!

Alma, surprinzator, dar Diana vrea sa mearga in tabara, mei merge o colega de clasa. Ultima tabara in care a fost(de fapt si prima) a fost acum 4 ani, cand a terminat gradinita, la mare. Eu eram insarcinata si n-am mers nicaieri, am zis ca macar ea sa mearga. Wow, ce de plansete la telefon ca nu mai vrea sa stea, sa mergem dupa ea, etc...iar cand a venit mi-a spus ca atat i-a fost de dor de mine ca nu mai vrea tabara niciodata . Probabil a uitat...
Distractie faina Dianei in tabara, eu cred ca merita efortul!

Diana s-a intors in seara asta de la "petrecerea" de la mosia invatatoarei, au plecat ieri dimineata, au petrecut ziua de ieri acolo, au intins corturi seara si o parte din copii(printre care si Diana) su dormit in corturi, altii in mansarda. Iar azi au continuat cu joaca si distractia. S-au simtit foarte bine, dar sa vedeti cum au sarit toti in bratele parintilor cand s-au dat jos din microbus...
Diana mi-a povestit ca una din colege a inceput aseara sa planga de dorul mamei...ei, ce ziceti? Spuneam in postarea anterioara cat sunt de mari? Tot copiii mamei sunt!
Au fost si ceva mamici pe-acolo sa ajute la pregatirea mancarii, sa mai supravegheze copiii. Eu n-am avut cum merge, dar am vorbit cu Diana la telefon si toate erau ok.

Va pup, incerc sa mai vin pana la concediu.

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Melancolii . . .
Astazi e cam ultima zi de scoala, maine vor fi 2 ore la premieri si eu voi incerca sa fiu macar la inchiderea anului scolar. Mateias al meu plangea pe tacute aseara, de mi s-a rupt inima. Peter Pan al meu, nu vrea sa se termine clasa 2a . . . Si mie imi venea sa plang odata cu el, ca nici eu nu vreau sa creasca asa de repede.
Elliot merge la piscina astazi cu toti colegii de clasa. S-au oferit 2 mamici sa-l duca, sper sa se simta bine.

Mihaela, super distractia cu Diana. Ce mi-ar place si mie sa-i las intr-o tabara, doua pe timpul verii. Aici or sa mearga in day camps, dar nu e acelas lucru. Elliot o sa aibe o saptamana in clasa a 6 a la o ferma, unde vor calarii si vor avea grija de animale, dar asta e deabea la toamna.

MqqM uitasem sa-ti zic. Super ai fost cu logarea . . Ce tie si cu forumul asta.

pupici si ne auzim si in vacanta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Sancaaaa, ce dulce e Matei!!! Vai ca mi se umezesc ochii cand imi imaginez. C-am patit si eu si mi-e dooor! Dragul de el! Distractie placuta la piscina lui Elliot. Pfuai ce idee mi-ai dat cu calaritul...

Cum a iesit baia? Apropos, vroiam sa-ti zic, eu eram barelukul in cazul in care iti bateai capul

Mihaela, ce misto de ei, auzi tu cu cortul. Noroc ca nu sunt fricosi, eu iti spun sincer ca alor mei le-ar fi. Cat despre plans dupa mama, se poarta si-aici la unele fetite, nu le aveti pe toate acolo. Ba si baieti sunt. Mie, sincer, expresia "mers la mosie" imi provoaca imaginatia intr-un hal care se prea poate ca n-are nicio legatura cu realitatea.

Ieri au plecat autocarele. Au mers toate clasele a 5-a si a 6-a din district, va dati seama ce e in Ottawa zilele astea?!

V-as pune poze cand vine, dar s-a spus expres sa nu le dam decat aparate foto de unica folosinta, ieftine, asa ca cine stie cum ies pozele. Adica: nu celular, aparate foto ieftine, 30 de dollari de cheltuiala si sfatul scolii sa nu-si cheltuie banii pe souveniruri. Io zic ca-s sfaturi chiar de bun simt, nu? Cel putin pe mine ma incanta ca eu nu mai am nimic de adaugat si nici griji nu-mi mai fac, ce mai!

Dar vin sa va povestesc aventurile, sigur. La 6 dupa-amiaza vin... Parca ieri mergeam sa-l astept pe fiu-meu. Duamne ce trece vremea...

Sancutza, ma primesti si pe mine in butoi?


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput