Copii din 1996 (10)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ralualexandrei spune:

La multi ani pt Marius!
Petrecere frumoasa Ana!

Felicitari copiilor pt notele de la testare,si Robert a luat 10 la romana si 10 la mate mai avem engleza maine si consideram ca am intrat in vacanta.

Saptamanile astea au fost tare obositoare pt mine si foarte aglomerate dar acum mai am doar ziua de maine si gata ma pot relaxa,ca sa le iau in ordine a fost cam asa: vaccinul lui Edutzu apoi botezul,pusul steriletului si examenele lui Robert la care eu am avut mai multe emotzii decat el.

V-am citit pe sarite si sincer nu prea am retinut mai nimic,cred ca neuronu meu e lesinat prin vreun colt al mintii .

Andra ,mamica lui Robert , a Mariei si a lui Eduard Ionutz album no1 album no2 albumul no3

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Andra,multumesc de urare!
Felicitari lui Robert pentru motele formidabile de la mate si romana si bafta maxima la engleza!Tinem pumnii!Si nu in ultimul rand,vacanta frumoasa!


Weekend super la toata lumea!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mikimihaescu spune:

Hai sa va dau si eu un raport rapid:
Andrei a luat examenul de engleza cu 90,5 (din 100), al 19 pe lista.

La scris a scrantit un pic primul subiectdar la oral a fost super, a luat 73 de puncte din 75.
Cand sa intre in oral i s-a facut frica si a inceput sa tremure tot si imi zicea ca nu intra. Mai mult l-am impins in scoala si apoi nu va mai spun cum faceam eu in curte. Imi era cand cald cand frig, mi se taiau picioarele. E mult mai ingrat rolul de parinte decat de elev sau student. Ca cei din urma merg in sala si nu au timp sa se gandeasca, trebuie sa isi faca treaba, dar parintii nu fac decat sa isi inchipuie ce poate fi inauntru. Mai si ieseau copii plangand ca a tipat profesoara la ei sau alte din astea, offf. A avut si noroc la subiect, ca au fost cateva care nu mi s-au parut de clasa a 4-a. Hai ca v-am facut capul calendar. Dar sunt fericita de nu mai pot. Chiar au fost o clasa buna. S-au inscris cu totii la examen si au picat numai 4.

Am sarbatorit la Mac si acum nu se da culcat, e prea fericit si bucuros si mandru.
Va multumesc tuturor pentru sustinere.


Miki, mami de Andrei (1996) si Luca(2001)
Baietii mei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Vai ce de vesti bune!!! Ce copii avem noi aici, numai unul si unul!!!
Andrei pentru 10/10!
Diana almai pentru premiul special! (Alma, sper sa fi perfect sanatoasa deja)
Robert pentru reusita! (Miki, imi dau seama cat de mandra esti)
Andrei de andacos pt ca a facut tot la mate
Ana, la multi ani consortului si rabdare la serbare lui Alex

Mihaela, foarte faina ideea, cred ca s-au straduit copiii mai mult decat daca i-ar fi pus cineva! Cred ca a fost deosebit cu tot zelul lor! Mai aveti un pic si plecati si voi la greci. Merg si fetele?

Sanca, lasa baiatul sa citeasca HP, hai ca are de sapa toata vara sigur la cate volume sunt si cum devin din ce in ce mai groase, hihi, pana la urma va citi mai mult! Nu conteaza ca nu e Colt alb (pt mine, desigur conteaza pt prof, daca i-a dat-o de tema ). Tu pe unde umbli? Ia mai zi-le alora de la giob ca-i vara si aproape vacanta, in cazul in care n-au observat deja!

Ana, vad ca tu deja esti cu juma de Ana in vacanta, mai e un pic

Dana, la voi e ceea ce se numeste "year-around school"? Chiar sunt curioasa...

Fiu-meu imi da batai de cap, iar, e sub "house-arrest" pana dupa examene, asa ca sunt super satula de fitze de tineigeari si intru mai rar sa nu va molipsesc. Dar va citesc cat de des pot!

Miercuri pleaca Dedelina la Ottawa pe 3 zile. Mai vin eu dupa ce-i fac valiza si-o expediez. Va pupulesc pe toate, o saptamana superba!!!


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ana68 spune:

Miki,felicitari pentru reusita lui Andrei!
Mqqm,multumesc de urarea pentru Marius!Da,suntem aproape in vacanta!Nu stiu cum va fi la serbarea lui Alex,Marius va merge cu el...

Dragelor,am intrat fuguta sa va salut,sa va doresc un sfarsit de Iunie minunat si sa ne reintalnim cu bine la inceputul lui Iulie...
Va pup!

Ana-Maria,mami deAlex&Luana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaela_s spune:

Ana-Maria sa-ti traiasca Marius si voi toti la fel de fericiti ca si pana acum!!!!

Mqqm, da, mai avem 2 saptamani si plecam in concediu. Sigur ca vin si fetele, nu ne facem noi concediul fara ele...daca anul trecut am colindat toata Spania cu ele dupa noi, anul asta va fi si mai usor ca sunt cu un an mai mari.

Felicitari copilasilor pentru reusite!!!!

Diana a castigat zilele trecute un concurs de desene in Ungaria, premiul consta intr-o tabara in Ungaria, inca nu stim perioada si unde anume in Ungaria...sper sa nu coincida cu perioada noastra de concediu...

Va pup pe toate, mai vin eu...

Mihaela si fetele mele

www.nazdravani.ro/" target="_blank">nazdravanii,Alina ,calatorii,1,2,3,4

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Mai fetelor ce de reusite. Ce placere sa citesti de luni, de bine, parca simt ca o sa-mi mearga saptamana cu reusite si mie!!!

Mihaela
, felicitari fetei pentru reusita la concursul de desen, si bravo ei ca e fata talentata. In Ungaria o vacanta ptr copii, am auzit ca au locuri super si multe parcuri cu apa. Super si cu serbarea de sfarsit de an.

Ana, La multi ani, cu intarziere lui Marius. Cu Luana, ar trebui poate sa-i faci un tratament homeopatic sa-i ridici un pic sistemul imun, ca prea le face des.

Miki, felicitari pentru rezultatele lui Andrei de la mate si engleza. Imi pare bine ca a trecut cu Brio si v-ati linistit un pic.
Am vazut si pozele de la Bran. Super excursia. Mai multi adulti decat copii, dar se pare ca s-a distrat toata lumea. Imi place si camera unde a-ti stat.

Dana, felicitari feciorului tau pentru reusita de la mate. Noi intram in vacanta - vineri - 15 iunie si avem pana pe 4 septembrie cand e prima zi de scoala. Marti, ca luni e sarbatoare - Labor Day - ziua muncii.

Andra, ce bine imi pare ca mai ai aparut si tu un pic. Un baiat de nota 10, sa fii mandra de el. Ceva poze de la botez?

MqqM - poze cu noul tau vehicul? Ce a-ti hotarat cu vacanta? Cum a fost examenul de pian a lui Dedi? Petrecere frumoasa in tabara.

Joi se pare ca e ultima zi de scoala. Ies mai devreme si clasa lui Elliot merge la bunicii unui coleg la piscina. Nu m-am hotarat daca-l las sau nu, ca nu pot sa-l duc si nici sa-l iau... Vineri au festivitatea de premiere, si cum nu astept nici un trofeu, nu-mi iau liber de la servici... Elliot trage in continuare la Hary Potter, a ajuns la jumatatea vol 2... El e deja in vacanta, ca nu s-a mai atins de cartile de scoala, si nici de studiat nu se mai ocupa. Avea de invatat toate statele si capitalele la fiecare stat... trebuie sa nu fii fost important inca o nota proasta...
Noi santem tot cu casa cu curul in sus, si cu muncitori in casa, dar am speranta ca saptamana asta sa se termine tot balamucul.

numa bine la toti.

Anca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andacos spune:

inseamna ca doar eu ramin singura pe aici!

Toata lumea pleaca deja in vacantza iar eu trebuie sa ramin pe metereze si nu numai eu plec ultima eu incep prima chinul cu scoala!

Acum lasind gluma la o parte,vacantza frumoasa ANA,la multzi ani sotzului tau si in iulie cind revii itzi preadu srafeta!

ANDRA,MIKI felicitari copiilor vostri,chiar asa numai succese pe aici!
SANCA,imi pusesem sperantza ca la voi e vacantza tot asa scurta ca in Germania,dar vad ca si la voi sunt trei luni de vacantza!mQQm si la voi e la fel?
MIHAELA vacantza minunata si tzie si fetelor!Felicitari pentru concursul la desen!

Noi am avut un weekend minunat,am fost plecatzi in Trier,cel mai vechi oras din Germania!Am vazut tot felul de minunatzii,de la portzi romane,amfiteatru si bai termale,pina la Dom-ul din Trier!Pacat ca ne-a apucat ploaia-dar ce ploaie,si ne-a trimis spre casa!Pe autobanda,a plouat atit de tare in vreo citeva portziuni,ca nu numai ca nu vedeai la 5 m in fatza dar si masina aveam momente cind derapa urit tare!Am ajuns cu bine acasa,insa obositzi dar si fericitzi in acelasi timp!Cind voi avea timp poate pun ceva poze,daca nu am uitat!

Dragelor eu inca va mai urez o saptamina minunata tuturor!(pentru voi chiar este la mine va mai dura...)

Dana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sanca spune:

Dana, ce excursie super ati avut. Trier suna minunat. M-ai facut curioasa. O sa-l pun si eu pe lista de locuri de vizitat.

Apropo de scoala. Aici mai sant scoli care sant year round, adica vara nu au decar o luna vacanta, si iau pauze mai lungi iarna, si primavara. Sincera sa fiu, nu prea cunosc programul, ca nu am avut de-a face cu ele.
Nu mai plange ca eu o sa fiu aici sa-ti tin de urat ca noi nu plecam nicaierea pana pe la sfarsitul verii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CriPOD spune:

Ana, distractie super! Sa faceti poze multe si poate, daca il convingi pe Alex sa tina un jurnal de bord, il imparti cu noi pe acilea-asa, macar virtual sa participam si noi. See ya in iulie!

Mihaela, pentru Diana: , ce sfarsit de an plin de satisfactii pe la toata lumea! Distractie placuta si voua, poze si povesti asteptam, daca nu ne mai citim. Dar, nu faci si tu o paza acolo la desenul cel minunat?

Dana, eu raman cu tine pe baricade pana pe 28 iunie. In toamna, scoala incepe pe 4 septembrie, dupa Labor-day, precum la Sanca. Asteptam pozele de la Trier. Acum aud prima data... vezi, daca erai in zona vara trecuta mai aveam si eu cu cine sa ma consult inainte sa aterizez in Germania... next time, stai prin zona

Sanca, vehicolul e un grand caravan, dar n-am poze. Si e lease, nu finance. Sunt sigura ca vezi unul pe drum maine cand mergi pe drum. E rosu si Rex il iubeste, cu Honda era ori el, ori copiii . Dar eu fac infarct, consuuummmaaa, pfui ca nu-s obisnuita. Deci Elliot baga mare cu cititul, frumos! Dar ei nu fac serbarea dupa-amiaza? Trebuie sa-ti iei liber? Ciudat... Ce ma mai intrebai? Ah, da... la pian a fost bine (bine, eu deja stiu ce sa astept cand Dedi sa desfiinteaza), asteptam rezultatul. Am inscris-o deja la cel de a 6-a in August. Daca nu e pregatita, asta e, dar vrem sa ajunga cu anul de la scoala la fel cu cel de pian si sa aiba un an pt clasa a 7-a si a 8-a pt ca sunt credite de a 11-a si a 12-a si trebuie note bune. Daca intelegi ceva din ce tot bodoganesc eu pe-aici...

Inca nu stiu ce facem in vacanta, dar sigur va spun cand descopar. Nu am decat 3 optiuni: ma mut, plec undeva sau stau acasa. asa-i ca-i usor?

Fiu-meu imi aduce tot felul de pretini cat e ziua de lunga la piscina. Asta nu ma deranjeaza, cu toate ca se imping si wrestle si sunt galagiosi (si toti au peste 1.70 de metrii), dar ma inerveaza grozav ca nu-si aduc prosoape, imi patruleaza prin casa uzi, joaca fotbal cu usa de la garaj si dau iama prin frigider. Parca erau mai rezonabili in anii trecuti. Eh, suntem ca la resort, doar ca eu sunt menajera... Trebuie sa pun niste reguli, sa vedeti ca ma numesc the b**ch curand (daca nu deja)...

Mai povestim si maine


mmi www.webshots.com/user/_mQQm_" target="_blank">Kiki
& amazing Dedi aka Disa aka Dida aka DJ aka DD 11 1/2
& extremely private ex-"Pauu mic": When I was a boy of 15 1/2, my parents were so ignorant I could hardly stand to have them around. But when I got to be 21, I was astonished at how much they had learned in just seven years. AMR 5 1/2 [from Mark Twain]

Mergi la inceput