Romanii din Marea Britanie (13)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Motanik multumesc mult, in nici un caz n-o sa ratez sa merg cu double deckerul.
Aseara umbland hai-hai pe net am gasit si am rezervat bilete la autocar pentru Oxford, firma se cheama Megabus si are niste preturi uimitor de mici, dus-intors pentru 2 persoane am platit 8,5 lire.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MichelleT spune:

Alexxia,

depinde de situatia voastra personala. cat de mici/mari sunt copii, daca tu intentonezi sa sstai acasa, copii se duc la gradinita, si unde anume sunt ofertele.

O oferta de 3000 net/luna pentru Londra nu este equivalenta cu aceesi oferta pentru Manchester!!

M.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Osolita, Megabus e ok caci pana in Oxford nu faceti f mult.
Eu am mers cu Megabus in Plymouth (5h) si a fost foarte incomfortabil, nu aveau spatiu pt bagaje si asa ca ele au fost toate in autocar pe scaunele din fatza, toaleta nu functiona.. Dar cum am zis, pana in Oxford o sa faceti o ora - o ora si jumatate, e fain orasul si are si un shopping centre mare si fain dar personal mi-a placut mai mult Cambdrige.


--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Alexxia si eu cred a daca e vorba de Londra si tu intentionezi sa stai acasa aveti nevoie 2000-3000 pe luna, depinde zona unde veti locui in primul rand, Cred ca fetita ta e de seama cu baitul meu deci va va trebui o zona buna caci aici copiii merg la scoala de la 4,6 ani deci e importanta alegerea zonei ca sa aveti o scoala buna.

Daca vorbim de in afara Londrei, preturile la chirii scad semnificativ, si cred ca v-ati descurca si cu mai putin.

Ce mai faceti fetelor?

Luna 23 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Romanii in Marea Britanie, uuuuuuu!!

Ce faceti fetelor?
Luna ce face burtica, totul ok?

Noi desi speram vara asta sa ramanem pe aici sau sa mergem tot prin Europa in vacanta, am luat bilete pt .ro de pe 11 pe 28 august asa ca deja nu mai am rabdare.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Burtica creste, deja 24 sapt si ma bate fie-mea din interior de ma rupe. Am ajuns in situatia in care nu mai stau cum vreau eu ci cum vrea ea.

Astept sa plec in vacanta pe 6 mai, ultima vacanta cu copil mare cu care ma pot intelege, de la anul gata, am bomba cu ceas cu noi.

Iar la vara stau aici ca am de facut ceva important, de nascut!

Voi ce mai faceti?

Mota care mai e viata ta?

Luna 24 sapt+
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=2623" target="_blank">Adelise Raluca
www.alina-jaime.co.uk/main.php?g2_itemId=1036" target="_blank">Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Hehe, cred ca numeri zilele sa pleci in vacanta. Abia astept sa vad poze, sper sa aveti vreme frumoasa si sa va distrati bine!

Viata mea, boring! Munca in timpul saptamanii, seara gatit, in w/e alergatura intre supermarketuri, magazine pt tzoale, iesiri pe undeva, filme noi.. Barza se lasa asteptata dar astept sa mai treaca doua-trei saptamani (acum z25) si la dr cu mine.
Altceva, tocmai ma uitam pe net pt lectii de dans, cat m-am uitat la Dansez pt tine la Pro Tv asa drag mi s-a facut si asa mi-ar placea sa invat dansurile si eu...Dar cu cine? Lari are doua picioare stangi. Si de lemn!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns copiloi spune:

Imi spuneti si mie, va rog, daca pe 17 mai (de Inaltare) va fi zi libera in Anglia?
Si daca da, cu transportul in comun se circula in mod obisnuit?

Merci!


Alina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ella_64 spune:

Din cate stiu eu, ziua de Inaltare nu este zi libera in Anglia.

Get busy living or get busy dying.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Pe 07.05.07 e zi libera in Anglia. Uraaaa.

Mergi la inceput