Romanii din Marea Britanie (13)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy spune:

buna , as dori sa va intreb pe cele care locuiti in Londra sau imprejurimi, ce agentii asigura transport cu autocarul spre Romania, din Londra sau Sheffield.Mai precis am o cunostinta care este acum in Sheffield si ar dori sa se intoarca in tara (ea ar vrea Bacau , dar e bun si Bucuresti)si nu stiu ce companii sa caut pe net.Ea nu are net si nu poate cauta.Va multumesc pentru orice informatie.




roxy
sunt in saptamana 23


http://www.desprecopii.com/forum/photo_album_cat.asp?sqldtl=366&page=1

http://www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=roxy

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Letitia1 spune:

Andra spune-mi si mie daca s-a terminat Ameircan Idol si cine a cistigat. Nu mai stiu nimic de ei. Thx

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

N-am mai scris la subiect ca nu eram decat eu
Nu s-a terminat, acum 2 saptamani a iesit Chris, grasutul ala cret, saptamana trecuta a iesit Gina, bruneta cu suvite rosii. acum sa vedem diseara cine urmeaza.
Sanjaya este inca in competitie!!

Roxy, baga pe google "transport autocar Londra Bucuresti", sunt cateva companii care fac excursii si poate afli mai multe direct de la ei.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

quote:
Initial creeata de motanik

Am facut lista cu ce trebuie sa stie un vizitator la Londra pt o prietena, o pun si aici, poate foloseste si altora.





...foarte buna lista ...maine o listez la servici asa ca din partea mea !

As mai vrea sa va intreb care este cea mai ieftina modalitate de transfer de la aeroportul Stansted pana in Londra si cam care ar fi distanta. Ne-am luat bilete de la Ryanair si in 28 Aprilie aterizam la Londra.
...orice alte informatii sunt bine venite!


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Sunt trei posibilitati: microbuz EasyBus (www.easybus.co.uk) - 7lire o calatorie, se poate face rezervare online in avans si e ceva mai ieftin, autocar National Express (www.nationalexpress.com) - cam 15-18 lire dus-intors cu intoarcerea oricand vrei si tren (www.stanstedexpress.com) - cam 20-25 lire o sg calatorie, daca nu ma insel.

Mai multe informatii pe site-ul aeroportului:
www.stanstedairport.com/portal/site/default/menuitem.30b735fa342b1a9588a5e186c02865a0/ jsessionid=GjYf4mBG988byxJv1bv8mxCDh0vjv7xCs8TDnsl1Tn0f7s6VTlnh!2117818531" target="_blank">Click aici

Calatorie placuta si daca mai ai nevoie de informatii da de stire!

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ooana spune:

Merci ...ma mai gandesc, ca sigur o sa mai imi vina idei


Daca vrei sa fi iubit, iubeste !!!
www.youtube.com/watch?v=pLKkGs41RAA" target="_blank">Wedding-videoclip
Wedding picture!
Starea civila
Honeymoon


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexxia spune:

Fetelor am si eu o intrebare: de cat ar avea nevoie pe luna o familie cu doi copii mici pentru a se descurca in Anglia.
Va intreb pentru ca sotul meu a primit cateva oferte de lucru in Anglia si as vrea sa stiu daca am avea vreo sansa.
Va multumesc

Alexxia Ruty ( 25.07.2001 ) si Thea ( 28.09.2006 )


"This is your time. This is your dance.
Live every moment. Leave nothing to chance.
Swim in the sea. Drink of the deep.
Embrace the mystery of all you can be."


PERLELE RUTICAI
RUTY SI THEA AU PAGINUTA NOUA
POZE
www.sanatatealoevera.ro " target="_blank">Vrei sa fii liber ?

www.desprecopii.com/POZECONCURS/folderview.asp?folder=2006%20in%20imagini&page=5" target="_blank">AICI NE PUTETI VOTA - POZA:BUCURIILE MELE

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Ofertele pt salarii aici sunt pe valoarea bruta.
Net insa, cred ca o familie cu 2 copii mici ar avea nevoie de 2,500-3,000 lire pe luna.

--------------------

Andra

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns osolita spune:

Fetelor vin si eu cu cateva intrebari, ma ajutati si pe mine?
Ajungem si noi in curand la Londra si am rezervat un hotel in zona Hyde Park (statia de metro Bayswater). Se poate ajunge la principalele obiective pe jos?(as vrea sa evit cat se poate metroul).
Apoi am vrea sa ajungem intr-o zi la Oxford sau Cambridge. Ce mijloc de transport mi-ati recomanda?
Merita mers la Greenwich?
Puteti sa-mi recomandati si niste restaurante prin centru unde se mananca bine?
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns motanik spune:

Osolita, de la Bayswater e cam greu sa mergi pe jos catre obiective, pierzi f mult timp si apoi pana si Bucurestiul e mare ca sa mergi dintr-un cartier in centru, dar Londra care e de vreo 4-5 ori mai mare?!
Parerea mea e ca daca vrei neaparat sa eviti metroul, poti merge cu autobuzul (double decker nu tb ratat).

In Oxford sau in Cambridge se poate ajunge cu trenul sau cu atocarul National Express (mai ieftin decat trenul).

Restaurante bune in centru..am scris pe undeva mi-a placut f mult la Rainforest Cafe in Piccadilly Circus (www.therainforestcafe.co.uk) si China Town pt mancare chinezeasca (statia Leicester Square).
In rest, prin centru la alte restaurante eu una nu am fost.


--------------------

Andra

Mergi la inceput