FIV 112

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

am uitat sa zic carry varsta nu era mititica nici la mine 35 de ani ca la 36 am nascut si aveam endometrioza, fibrom, rh negativ, incompatibilitate de grup sanguin si rh cu sotul si probleme d ecoagulare....si uite ca minunea s-a intamplat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns antosit spune:

Pussi la mine AMR-ul= 3 fara ziua de azi, iar despre galerie sigur ca trebuie sa fi ca altfel cine ma mai trage pe mine de manuta la Odisee?++
Cris sigur ca ne tinem de manuta...asa ca Pussic ia aminte ca ai de tras tareeeeee!


Anto
"Stau pe DC si asta imi ocupa tot timpul!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiramy spune:

FETELOR,

Va pup, va inbratisez si va multumesc pentru urari si incurajari, daca n-ati fi voi...nu stiu ce m-as face.
Astazi ma simt putin mai bine dar inca mai sangerez jos, sper ca e normal.
As vrea sa ma apuc de un trat naturist pentru endometru, daca stie cineva unul bun si de cand sa-l iau, astept raspuns.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Monica Elena..am citit povestea ta, sa-ti traiasca minunea si sa va bucurati sanatosi de ea
Da, dupa diphe de 3.75 la 21 zile incep stimularea cu menogon, cand, dupa calculele mele, daca vine cm ceas ca de obicei, la 28 zile, ar trebui sa fiu in ziua 15 !Oricum, mi se pare un tratament complet atipic, fata de ce am mai citit si eu pe aici, offf...
Iti multumesc f mult ptr sfaturi si ptr incurajari, nici nu stii ce mult inseamna ptr noi, aspirantele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

carry bafta si crede in steluta ta norocoasa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MadalinaM spune:

quote:
Originally posted by KoraPop

Fetelor pt ca ma apropiu cu pasi repezi de start va rog sa ma mai sfatuiti si pe mine...Daca incep din z2 de CM cu diphe de 0,1 cate una/zi va mai veni CM?Ca nu mai inteleg nimic din cate scrieti...sau trec direct la stimulare cu 1 diphe + 3 menogon pe zi ?Sa incep de pe acum sa iau elevit sau sa continui cu vit E,ca+mg+se+zn ( intr-o pastila de la Harmony line),acid folic,vit. B6,vit.C?Si daca iau elevit nu mai iau toate celelalte,nu?Am si aspenter...acesta cand trebuie luat?Maca am sa iau 2-3/zi numai din ziua inceperii stimularii.Astept si alte sfaturi....Multumesc anticipat

Kora

CARPE DIEM!




Kora, ai citit prea multe...incepi in Z2 a CM cu Diphe 0.1 si nu mai vine nici un CM! dupa ~10 zile te cheama la echo si incepi sa te preg de stimulare, cum zice nenea dr.T
Legat de complexul de vit, eu nu stiu ce sa iti zic, dar Elevit-ul, magneB6, ac.folic, vit C si aspenter eu le-am luat numai pe stimulare.
ai grija la ASPENTER, nu il iei intre PREGNYL si PUNCTIE, abia dupa incepi iar.
Ac folic oricum il luam demuuult asa ca l-am luat si in timpul inhibarii.(dar cum eu nu am reusit, poate iti zic celelalte fete strategia lor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Madalina M multumesc frumos,am primit sfaturi si de la Sheri si mi-a promis si fata mosului niste sfaturi utile dupa ce isi face somnicul ea si puisorii ei.Ma bucur si ca te-am putut ajuta si eu cu ceva!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

Carry, stai linistita, ca tratamentul tau nu este gresit. Este exact schema de tratament pe care am facut-o eu la primul fiv la Medsana.
Un diphereline de 3,75 in ziua 21 a CM. dupa aceasta injectie mi-a mai venit o data ciclul. La 3 saptamani de la diphereline (21 de zile) am inceput stimularea cu menogon 4/zi pana la 6/zi.
La aceasta schema de tratament inhibarea hipofizei se face brusc si mai puternic decat la cea cu 0,1 diphe/zi.
Eu credeam ca la Giulesti nu se face si schema asta cu diphe de 3,75. Tu la Giulesti faci fivul, nu? cu cine?
Cand faci dipherelinul? o sa-ti dau PM cu nr meu sa ma suni dupa ce incepi tratamentul daca ai vreo nedumerire sau ti se pare ca ceva nu-i in regula, pentru ca am facut si eu tratamentul asta si stiu cum e.

Te pup si multa bafta!

Fetelor nu am avut timp sa ma ocum de poze (pentru ca nu stiu cum) nu ma impuscati!!!! O sa rog pe cineva sa mi le puna luni.

Mi-am repetat glicemia in 2 locuri si a iesit super bine:85 si 75 deci a fost ceva aiurea atunci cand a iesit mare.

lachi 19+ Karina Iris

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Uffff, Lachione, daca ai sti ce pietroi mi-ai luat de pe inima !!!
Te rog frumos, daca poti sa-mi dai nr de tel, as fi f fericita,chiar daca voi incerca sa nu te deranjez prea mult,tinand cont de "starea "ta dar voi fi mai linistita stiind ca am la cine apela !
Multumesc, astept PM !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Kariris spune:

ti l-am trimis deja disperata mica! si poti sa ma suni oricand; nu ma deranjezi. am eu grija cand dorm sa-l pun pe silent.

lachi 19+ Karina Iris

Mergi la inceput