FIV 112

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns pussi spune:

saluteriiiiiiiiii!
adhnanaFelicitari pentru Printesa!Sa creasca mare, sanatoasa, desteapta si frumoasa
antotu cate zile mai pana la prima intepatura?? o sa-ti fac galerie...ma primesti in echipa si gravidoasa???
Sheribebecum stati cu paharul de laptic??? si cu fasolea??
koraLa multi ani! sa sarbatoriti in pace si linistite! La aniversarea de 2 ani sa fi cu in bratesi lista e tare frumosa...
galuscuta si tu uibito cand incepi exact?? A, si daca nu ma insel zilele astea ar trebui sa-ti urez LA MULTI ANI... si un bb in brate!!! nu stiu exact cand e, dar 3 zile inainte si dupa e valabil
Mirelus maine te astept cu vesti bune !Tin pumnii!!
carryeu nu stiu ce sa zic, dar iti urez Bafta cu carul!!!

Anul trecut am citit pe DC ca in Sfanta Duminica a Floriilor, e bine sa mergi la bisercica, sa-ti iei mladita sfintita si s-o porti in jurul braului, pentru fertilitate!

Despre simptoamele mele : nu ma mai doare burtanul...au mai ramas titutile..si mi-e somn..

PUSSI

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

Cand trebuie sa faci carry dipherelinul si de cate unitati? Poate te pot ajuta...cu raspunsul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

galuscuta multumesc mult pt urari iti doresc si eu LA MULTI ANI ! si cel mai frumos vis sa ti se implineasca in acest nou an al vietii tale!Sa stii ca exact asta i-am urat si Oanei cand a fost ziua ei si uite ca i s-a indeplinit!
pussi multumesc mult ,asta da urare la 2 ani de casnicie sa am doi ,esti o scumpa,tie iti tin pumnii stransi si abia astept sa trec semnul in dreptul tau pe listuta!

Sincer as vrea din tot sufletul ca absolut la toate fetele de pe lista sa trec semnul DOAMNE AJUTA!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cris86 spune:

Adhnana , Felcitari iubita sa-ti traiasca comoara

Kora, felicitari si multumiri pt.noul capitol

Pussi,eu zic sa stai cumintica cu testele alea.Dupa simtome sigur esti gravisi tin pumnii.

Madalina28,Andana,Andrada,Anto,Kora,Galuscuta,Zouzo,o sa mergem de manuta la odisee.

Eu ieri am vorbit cu o doamna care este asistenta la o clinica de fertilizare din germania si mi-a spus ca la ei se recomanda sa se faca cam 30 de fiole Progesteron de 100ml/ET cu embrioni decongelati.

cristina
http://community.webshots.com/user/cris8674

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns galuscuta spune:

Pussi - multumesc din suflet ,in 2 aprilie implinesc 31 de ani .Eu acu' inca iau AC pana in 9 aprilie , apoi dupa 2 3 zile dupa ar trebui sa vina rushii(cam prin 12)si... zup...incep sa ma injectez...i-mi pregatesc sufleteste ca pana acum tot in colacel faceam injectoarele.Tu vad ca esti OK , sa vii cu rezultat pozitiv ca alte rezultate nu se accepta .Io-s aici si fac pentru bebelasii tai .
Maine merg sa ma coafez ca-s ca o baba cloantza sa ma fac cand oi cu sotzul

galuscuta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Adhnana FELICITARI pentru printesa ta!!!Sa creasca mare si frumoasa si sa ii faceti si un fratior sa nu se simta singurica,eu stiu ce spun ca sunt singurica la parinti...!
Cris o sa ne tinem strans de manuta sa nu se piarda nici una duintre noi pe drum si la odisee!

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns KoraPop spune:

Fetelor pt ca ma apropiu cu pasi repezi de start va rog sa ma mai sfatuiti si pe mine...Daca incep din z2 de CM cu diphe de 0,1 cate una/zi va mai veni CM?Ca nu mai inteleg nimic din cate scrieti...sau trec direct la stimulare cu 1 diphe + 3 menogon pe zi ?Sa incep de pe acum sa iau elevit sau sa continui cu vit E,ca+mg+se+zn ( intr-o pastila de la Harmony line),acid folic,vit. B6,vit.C?Si daca iau elevit nu mai iau toate celelalte,nu?Am si aspenter...acesta cand trebuie luat?Maca am sa iau 2-3/zi numai din ziua inceperii stimularii.Astept si alte sfaturi....Multumesc anticipat

Kora

CARPE DIEM!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

Madalina M...iata analizele mele hormonale(cateva dintre ele )
estradiol-320.4
FSH-6.23
LH-6.22
PROLACTINA-400.6
Madalina28...probabil si tu ai facut diphereline de 3.75 mg, nu ? Dar ai inceput in ziua 8 , nicidecum in ziua 15...
Pussi...multumesc mult, deocamdata tie iti tinem pumnii ,tu ai nevoie acum de mult noroc
Monica Elena..diphere de 3.75 mg trebuie sa fac pe data de 9.04 cand voi fi in ziua 21 a cm, apoi dupa urmatorul cm, in ziua 15 (!) a cm , adica pe 30.04 incep menogon 4/ zi. Ce zici de acest protocol lung ????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Monica-Elena spune:

E corect carry. Nu stiu care protocol este dar eu am facut diphereline de 3,75 unitati in ziua a 3 a cicluclui apoi in 2 sapt mi-a venit din nou si cam in 3-4 sapt dupa diphereline am inceput stimularea cu menogon cu 5 pe zi si am ajuns la 7 pe zi. In total cam 75 de injectii in 2 sapt. Nu stiu care protocol este lung sau scurt cert este ca rezultatul meu este o minune de 1 an si 9 luni Mihnea-Gabriel ceeace iti doresc si tie din suflet, acelasi rezultat final ca al meu din prima.

Eu am facut la Medsana cu dr Protopopescu Denisa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carry spune:

M Oana, Madalina M...cand m-am hotarat sa fac FIVul la Giulesti am stiu ce ma astepta, sunt pacienta lor de cativa ani buni( sau mai putini buni ). Insa acum nu sunt suparata pe cineva anume, ci asa, pe "sistem" in general, ptr lipsa asta de comunicare, in aceasta "era a comunicarii", dar imi pare f rau ca ptr o problema nou ivita in acest complicat proces al FIV-ului nu poti comunica cu un dr prin telefon...
Si noi ne avem aici , pe forum, una pe cealalta,dar cele care nu beneficiaza nici macar de acest mic dar important sprijin ??Daca intr-adevar tratamentul este gresit, si daca eu nu mai citeam pe ici, pe colo, si nu stiam ca stimularea se incepe in genere din ziua 2 pana in ziua 8, mergeam inainte, ca sa constat tocmai in ziua 8 de stimulare( cand am primul eco !!!)ca ..oups..s-a gresit tratamentul...
Ideea pe care incerc s-o exprim, e ca se poate gresi, insa CHIAR NU SE POATE REPARA, decat apeland la toti "sfintii" ca sa ajungi la Marele Prof ?
Se pare ca asa e, Oana are mare dreptate cand spune ca suferinta psihica e incomparabila cu cea fizica...

Mergi la inceput