Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns just_blue spune:

Buna!
LauraFlo eu mi-am cumparat inel de 14 mm si am lipit pe el o piatra mare, plata, iar in gaurica am pus tot lipici ca sa o acopar si eventual o poti colora sau sa pui o margeluta de aia mica, mica. Arata super! Imi plac mult bratarile tale!
Ppisic e tare fain colierul din fluorit! Pe gustul meu.
Crili imi plac foarte mult colierele, tu ai facut margelele alea crosetate? Si eu vreau sa stiu tehnica...
Deci ziceti ca preturile de pe site sunt ok?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoca spune:

quote:
Originally posted by just_blue
Deci ziceti ca preturile de pe site sunt ok?



salut, poti sa-mi spui te rog daca se gaseste si pasla (sau postav - nici nu stiu exact cum se numeste). mi-a dar cineva mai demult linkul asta si mi-a zis ca gasesc si pasla dar n-am gasit-o

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

teodoca uite aici http://www.perfectdeco.com/shop/produse.php?cat=33&catnume= s-ar putea sa fie ce cauti tu ,dar poate ne spui si ce vrei sa faci cu ea

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ramonicaaaaa spune:


Salutare!
Am cascat gura pe-aici..se pare ca mi-am decoperit un potential hobby, asa ca va multumesc,fetelor..
Sunt mai lenesa de felul meu asa ca va intreb: ma tot uit la gramaje la margelutele acelea micute de tot..mentionez ca inca nu am citit nici un tutorial sau ceva asemanator dar sunt curioasa: spre exemplu, pe un site am dat de un gramaj de 50g echivalent a vreo 1000 si ceva de margelute.Ok nu sunt scumpe 4 ron..dar totusi ce fac cu atatea margelute de aceeasi culoare? mie mi se pare enorm...dar luminati-ma voi, va rog..sa inteleg ca ar fi folositoare la modele gen spirale si alte minuni?
va multumesc si spor la margelit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoca spune:

quote:
Originally posted by DanaD29

teodoca uite aici http://www.perfectdeco.com/shop/produse.php?cat=33&catnume= s-ar putea sa fie ce cauti tu ,dar poate ne spui si ce vrei sa faci cu ea




materialul imi trebuie pentru aplicatii, decupaje si asta e foarte bun ca nu se desira deloc

stiu si eu site-ul ala dar din pacate nu raspunde nimeni la mailuri .. am trimis doua mailuri sa intreb ce culori mai au si sa comand si daca am vazut ca nu raspund am lasat-o balta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_blue spune:

Cand aveau si magazin deschis ( acum e in renovare), era si pasla. Ai incercat sa ii contactezi?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microx spune:

Buna..se gaseste pasla (filz) la Casa Retro...e la metru - 18 ron, la jumate - 9 ron sau la coala A4 - 1,5 ron

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Bonjour fetelor! ;)

Am venit cu noutati: un colier din perle de cultura si sidef si o bratara din delica, amindoua cu tema FLOARE. Bratara e spirala aia care as fi vrut sa fie colier, dar n-am reusit sa continui cind mi s-a terminat firul, asa ca am desfacut putin si l-am facut bratara... Colierul pe data viitoare! :D

Astept comentariile voastre ;)

Pupici!!!


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns teodoca spune:

microx, poti sa-mi spui, te rog frumos, cam pe unde e

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns microx spune:

neatza...magazinul e la piata victoriei Intr. Geneva nr. 8 ,
program : marti - miercuri si vineri orele 17-20
Telefon :021/3173942, 0723646930

Mergi la inceput