Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Frumoase posete Crili ! Daca as avea si eu masina de cusut ....ce bine ar fi !
Otilia, brosa e dulce foc 1 Si colierul cu inimioare imi place, dar brosa e ...diafana !
Diana, n-am putut descarca/vedea fisierul pdf. Eram curioasa sa vad schema.
Just_blue, interesant site. Ma intereseaza mai ales acea baza pentru www.hobbycenter.ro/produs.lista.html?cat=1&subcat=56" target="_blank">inel (nu cred ca pot pune linkul, dar am sa incerc, daca moderatorii considera ca nu am facut bine sa-l sterga, va rog). La cel rotund ma refer; vad ca nu are orificii....merge "imbracat" oare in margelute ? Mi-ar placea sa fac seturi si cu inele asortate, dar n-am gasit nicaieri baza pentru inel.

Am reusit si eu in weekend ceva: doua bratari si doua seturi 1, 2, 3 si 4

Sa-mi spuneti va rog daca setul mov vi se pare cam ...saracut. Asa mi s-a spus...ca-i mai trebuie "ceva".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Cam asa as vrea sa arate inelul: www.lacabaneaperles.fr/techniques-de-realisation/51/le_cable_cousu.html" target="_blank">schema inel

Scuze pentru greselile de ortografie !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by LauraFlo

[font=Comic Sans MS][b]
Just_blue, interesant site. Ma intereseaza mai ales acea baza pentru www.hobbycenter.ro/produs.lista.html?cat=1&subcat=56" target="_blank">inel (nu cred ca pot pune linkul, dar am sa incerc, daca moderatorii considera ca nu am facut bine sa-l sterga, va rog). La cel rotund ma refer; vad ca nu are orificii....merge "imbracat" oare in margelute ? Mi-ar placea sa fac seturi si cu inele asortate, dar n-am gasit nicaieri baza pentru inel.
Nu merge Laura, asta e o baza pentru inel numita "platou" si nu merge decit lipit ceva pe platou, nu are gauri deloc. Eu imi iau bazele de inel aici: http://www.matierepremiere.fr/fr/les_perles/perles_apprets/c277219/bague_AMBAG_2.html , sunt grozave si nu se mai vede nimic pe dedesubt dupa ce le-ai "sertit". Nu stiu daca trimit si-n RO.

Pisicut, mercic de link, l-am salvat si poate ca intr-o buna zi am sa fac si eu asa o bratara...



Edit: trimit si-n RO, uite cit costa: Communauté Economique Européenne (CEE) : Frais de port : 6,50 €


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Multumesc Otilia ! Sunt grozave ! Dar acum vin cu intrebarile: Sunt sase bucati la pretul de 6.5 euro ? Sau aceasta e taxa de transport ?(Franceza nu stiu absolut de loc). Si cum platesc ? Mi-ar conveni de minune post restant. Sunt pretentioasa rau, nu ? Am sa ma interesez daca cu cardurile mele pot face plati externe.
Sorry ca te necajesc, dar chiar as vrea sa fac niste inele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Coliere de vara, 1 si 2. Al doilea are si cercei si Fimo mesterit de mine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Laura, mie imi place setul mov foarte mult, nu mi se pare ca ii mai trebuie nimic, e frumos asa!! Pe site-ul cu schema bratarii trebuie sa introduci un cod si apoi ar trebui sa mearga sa descarci documentul (vezi in partea de sus a paginii) . Daca nu reusesti ti-l trimit pe email!

Crili, sunt superbe ultimele tale coliere!!!

Eu am mai terminat un colier cu margele din fimo, unul cu pandativ din fluorit si un colier alb.

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

quote:
Originally posted by LauraFlo

Multumesc Otilia ! Sunt grozave ! Dar acum vin cu intrebarile: Sunt sase bucati la pretul de 6.5 euro ? Sau aceasta e taxa de transport ?(Franceza nu stiu absolut de loc). Si cum platesc ? Mi-ar conveni de minune post restant. Sunt pretentioasa rau, nu ? Am sa ma interesez daca cu cardurile mele pot face plati externe.
Sorry ca te necajesc, dar chiar as vrea sa fac niste inele.


Nu Laura, inelele costa 5,99 euros (6 inele), ai de ales intre 4 culori: argintiu, auriu, bronz sau aramiu. Transportul costa 6,50 euros in CEE sau 12 euros in afara CEE. Daca tot cumperi cumpara mai multe odata, ca tot platesti transportul, sa-ti ajunga mai multa vreme. Vezi ca au de toate, fire, lanturi, elastice colorate (bune pentru bratari), ace, ustensile, incuietori, suporturi de brose, cercei... cristale SW, perle Murano, ochi de pisica, margele de lemn, din os sau din sticla... carti etc (uita-te pe partea stinga la meniu).

Despre plata:
Paiement
• Le paiement s’effectue par chèque, virement bancaire, ou carte de crédit (100% Sécurisé avec SSL) sous réserve d'encaissement définitif. La propriété des produits vous est transférée après paiement intégral du prix de la marchandise.
Cu cec n-ai cum - trebuie sa fie francez - dar virament bancar sau card (Visa sau Mastercard) merge. Din pacate la post restant nu se poate :). Eu platesc mereu cu card.

Crili, felicitari, foarte dragute colierele!
Pisicut, iar te felicit, mereu ne arati bijuuri frumoase!

Laura, acum am vazut si creatiile tale: felicitari, tare faine, si mie imi place setul mov asa cum e, nu-i mai trebuie nimic.

Va


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Multumesc mult Otilia ! Am sa studiez site-ul cu atentie; imi doresc prea mult acele baze de inel ca sa pierd o astfel de ocazie.

Diana, superbe noile tale lucrari ! Am reusit sa descarc schema.
Crili, imi plac bilele crosetate in combinatie cu cele din fimo. Bravo !

Am facut si eu o bratara si cercei asortati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Laura, vroiam sa-ti zic ca au si acusoare speciale pentru margelit (in rubrica 'outils'), eu am de la ei si-mi plac.
O idee ar fi sa te "grupezi" cu altcineva doritor (daca gasesti) pentru comanda, in felul asta impartiti cheltuielile de transport si revine mai ieftin. ;)
Eu asa fac uneori cind comand prin strainataturi...

O zi buna fetelor, la noi e sarbatoare si nu lucrez!


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Otilia, ar fi super sa ma pot grupa cu cineva, in afara de fetele de aici de pe forum nu cunosc pe altcineva interesat de margelit....Asa ca daca vreti sa facem o comanda impreuna fetelor.... Multumesc inca o data !

Acum am o perioada super aglomerata la serviciu, dar in cateva zile termin si ma apuc de studiat oferta pe indelete !

Daca ai zi libera, inseamna ca ai timp de margelit, nu ? sa ne arati si noua !

Mergi la inceput