Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Otilia superbe lucrarile tale !
Steluta multumim pentru link.
Diana asteptam pozele. "Memory wire" ....ce este ?
Dana, felicitari pentru noul site !

Eu nu am noutati, din pacate nu am lucrat aproape nimic de la Paste. Comenzi am cateva pentru sticla de murano si semipretioase, deci nimic pretentios ....Poate reusesc sa fac si eu ceva special si frumos ca voi zilele acestea.

Va pup si spor sa aveti !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Am reusit sa fac si poze la ce am mai facut in ultima perioada. Nu prea am mai avut timp asa ca sunt lucrari simple
Bratari pe memory wire, care e o sarma care isi pastreaza forma. Se gaseste pentru bratari si pentru coliere la baza gatului.
Am mai reusit sa termin un colier albastru si o pereche de cercei care sa se potriveasca cu aceasta bratara.
Am mai terminat acum ceva timp un set care nu cred ca l-am pus aici.
Cam atat, pe aici e o vreme minunata si nu prea imi vine sa stau pe acasa, asa ca eu nu am nici un spor
Va urez multa inspiratie si timp pentru margelit!!!


-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Minunat, Otilia! Si tot ce e pe blogul ala al meu e facut de manutele mele, Ciuf (imi place tare Nick-ul:) ). Mai nou am facut si eu niste genti. Asta si asta Sper sa va placa.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Pisicut, imi plac tare mult bratara si cerceii, ai vreun model la ele?...

Crili, felicitari pentru geanta a doua - e foarte draguta (pe prima n-am reusit s-o vad)!

Ia uitati ce am mai facut: o brosa si un colier.




Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Am repus prima geanta, acum se vede.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_blue spune:

Mai fetelor... mii de felicitari!
Foarte, foarte frumoase lucruri am vazut!
Va mai dau un site, e "de-al meu", va rog sa-mi ziceti cum vi se par preturile comparativ cu cele de unde va aprovizionati voi!
www.hobbycenter.ro
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Otilia, sunt foarte frumoase toate creatiile tale!!
Pentru bratara am utilizat schema www.megaupload.com/?d=PTF0VI00" target="_blank">asta iar pentru cercei instructiunile de aici. Sper sa mearga primul link, e un document pdf, dar nu-mi apartine mie asa ca nu il pot pune pe pagina mea

Crili, eu vad o singura poseta (ambele linkuri duc la aceasi poza) dar este super draguta! Aceleasi complimente si purtatoarei!

Just_blue, eu nu pot sa-ti spun o parere obiective despre preturi, doar ca in general sunt sunt similare cu cele de aici, margelutele mici ( seed beads) au un pret bun, dar depinde si de calitate... Oricum mi se pare bine aprovizionat!

Spor la margelit fetelor!!

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Cred ca sunt cam imprastiata...am pus acum, vai, abia a treia oara, pozele corect.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

quote:
Originally posted by just_blue

Mai fetelor... mii de felicitari!
Foarte, foarte frumoase lucruri am vazut!
Va mai dau un site, e "de-al meu", va rog sa-mi ziceti cum vi se par preturile comparativ cu cele de unde va aprovizionati voi!
www.hobbycenter.ro
Pupici!


Preturile de acolo sunt cam maricele, dar ceea ce ma supara cel mai mult pe site-ul ala e ca nu s-a obosit nimeni sa scrie ce dimensiuni au margelele. Pai nici macar margelele de nisip nu le pot cupara, fiindca habar nu am ce diametru au si nu imi pot face un proiect. Vad forma, culoarea, gramajul, si atat. Cum sa comand, daca nu pot sti daca se incadreaza intr-o anumita schema?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Superba si a doua poseta Crili!!! Nu ma pot hotara care imi place mai mult!!!
Este adevarat ca pe site-ul respectiv nu precizeaza dimensiunile, dar stii si tu ca margelutele astea mici si no-name sunt oricum neuniforme.... Nu stiam ca se numesc margele de nisip?? Chiar nu am mai auzit denumirea asta si prima data cand ai spus m-am gandit la ceva facut din nisip de altfel chiar am sa incerc sa fac ceva cu fimo si nisip, pacat ca am aruncat nisipul care il aveam ( pt cactusi) M-ai inspirat si m-ai invatat ceva nou, multumesc!!


-------------------
Diana

Mergi la inceput