Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Am mai mesterit niste fimo . Nu a iesit cine stie ce poza...si nici maruntisurile facute...dar vad eu cum le montez. Nici poza nu e cea mai buna, promit sa fac alta mai buna produselor finale.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Am si eu cateva poze noi ( sunt margelite inainte de Pasti, dar de-abia acum am reusit sa incarc pozele): bratara 1 si 2, set pentru o miresica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Fetelooooor, am gasit in Bucuresti un magazin unde se vinde pasta de modelat gen Fimo, dar care e alba, dar poate fi colorata sau pictata. Mult mai ieftina. Nu cred ca pot spune aici adresa, ca nu cumva sa se considere reclama. Dar...ce sa zic, oameni minunati, lucruri minunate. In principal magazinul vinde jucarele creative pt copuu, dar eu am cumparat pasta asta de modelat, servetele care se pot vinde si la bucata si vopsea pentru textile. Au si vopsea acrilica si multe "prostioare" care pot fi extrem de utile. E vorba de casaretro, a mai vorbit cineva pe aici despre ea. Daca vrea cineva adresa, Pm, va rog. Merita, vorbesc foarte serios.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Vaaaaai, acum am vazut ce catastrofa sunt! Copuu a se citi Copii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Citeva noutati: colier siam, colier stea, lantic cu bule si colier din cristal natural crapat.

Si setul asta din ametist si cristal natural pe care l-am daruit cuiva nu vi l-am aratat inca.

Voi ce ati mai facut?...

Eu am reusit sa pierd un inel dintr-un set in plina autostrada, cind am scos mina pe geamul masinii ca sa incerc sa reglez retrovizorul spart, vintul si viteza mi-au smuls inelul de pe deget!


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ciuf spune:

Otlia, ce minunatii ai facut tu!!! E superb colierul stea. Nu am cuvinte. Ceva de vis.
Crili, toate bijoux din pozele tale sunt facute de manutele tale? daca da, sunt nemaipomenite.
Fetelor felicitari pentru talentul vostru. Folositi-l.

Ciuf, Luca (11.11.2003) si Eva Maria (21.04.2006)
Camera lui Luca/Finding Nemo si Camera Evei-Gradina cu flori vesele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Otilia sunt SUPERBE toate creatiile tale !!! Multe felicitari ! Colierul stea este foarte foarte frumos! Si modul de prezentare a bijuurilor este deosebit. Manechinul/bustul cu setul cel mov e deosebit! L-ai cumparat de pe net? Eu nu am mai facut decat niste bratari super simple pe memory wire, am sa le pozez in curand...

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Multumesc pentru aprecieri! Ce-mi mai creste inima!

Ce am observat: fiecare dintre noi are un stil personal, asta imi place, dar trebuie sa recunosc ca Diana are creatiile care necesita ore intregi de rabdare si munca, tot incerc si eu cite ceva de genul asta dar nu dispun de destul timp...

Manechinul/bustul l-am cumparat pe net, pe ebay, daca-mi amintesc bine de la vinzatorul asta: http://myworld.ebay.fr/*enchere_et_en_os*/ , dar acum vad ca nu mai are manechine. Ce-i mai "delicat" cu manechinul asta: e din rezina si e fragil, trebuie sa fiu atenta sa nu se sparga. Prefer busturi din carton acoperite de catifea, asa riscul e mai mic in caz de cadere libera ;).

Va , spor la lucru!

PS: uite c-am gasit la alt vinzator acelasi manechin:
http://stores.ebay.fr/Les-Bons-Trucs-du-Net_Mannequins-et-presentoirs_W0QQcolZ4QQdirZ1QQfsubZ6864804QQftidZ2QQtZkm


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Steluta spune:

Fetelor, aruncati un ochi si pe subiectul acesta:

http://www.culinar.ro/forum/index.php?showtopic=12915

Parte din linkurile de la inceput nu mai sunt disponibile (posibil sa le reactualizeze in viitor). Oricum sunt multe adrese despre margelit. Cred ca unele au mai fost si pe-aici postate. M-am gandit ca poate va este de folos.



Steluta cu Andrada Cristina (17 iunie 2006)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

Otilia colierul stea mi-a mers la suflet ,este exact genul de bijuterie care imi place

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput