Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Lacrima, imi cer scuze ca nu ti-am mai raspuns, am avut o tentativa sa fac un tutorial dar cand eram pe la final s-a blocat sistemul si nu salvasem...asa ca am pierdut tot...
Sa-ti aspund pe rand, colierele cu flori sunt foarte simplu de facut, sunt sigura ca daca incerci putin ai sa reusesti, incepi cu mijlocul si apoi adaugi petalele, singurul secret este sa dimensionezi bine numarul de margele de la petale daca vrei sa fie 'plata' floarea.
Colierul negru e facut cu nylon normal. Nu stiu cum sa-ti explic, dar cel mai simplu e sa incerci sa-l desenezi cu creionul, dintr-o singura line. Ai sa vezi ca trebuie sa faci 'bucle'...Ca sa dimensionezi bine, pe desenul dacut pe hartie ( desenezi cat de mari vrei tu sa fie buclele) pui margelutele pe care le ai ca sa vezi cam cate ai nevoie. Sper ca ai inteles ceva...

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Am si eu cateva noutati : Peyote, sticla de murano, lemon stone, coral si ochi de tigru, bratari cha-cha.

Mai am cateva poze, dar am sa le incarc mai tarziu. Ca de obicei le-am facut dimineata pe la 6 si nu-s prea reusite. Va pup si astept noutatile voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DanaD29 spune:

intre timp eu am facut un colier cu fulgi :)) cred ca imi era prea somn si ma gandeam la o perna moale si pufoasa :)))http://bp1.blogger.com/_uP9fMI0oG7Q/Rij7L2SogFI/AAAAAAAAAGM/UhCt_9D1NDI/s1600-h/S6000882.JPG si totul era verde si frumos in jurul meu ....dar inca nu eram pe taramul viselor

ce pot face doua maini dibace http://www.sireneanee.3x.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns just_blue spune:

Microx cum a fost la expozitie?
Am mai gasit un site... www.azize.ro
Spor la creat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Bine v-am regasit! Pai si eu sa nu ma laud putin? Am facut o gentuta. Ce parere aveti? Apoi am mai si margelit, Recunosc ca m-am indragostit de colierul asta Am mai facut si un colier din fimo, apoi colier roscat, un colier de vara si cerceicare merg cu acel colier de care spuneam ca imi place mie.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ppisic spune:

Crili, felicitari! par foarte frumoase creatiile tale, dar sa fiu sincera nu prea vad multe detalii...sunt curioasa cel mai mult despre colierul care iti place si tie...oare daca mai faci o poza se vede mai bine?? e cu sarma, margele si/sau fimo???

-------------------
Diana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

E cu margele de nisip, cuart roz, si sarma. Uite aici poate se vede mai bine. Pe blog nu postez poze mari, mi s-a spus ca asta face ca paginile sa se deschida mai greu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Neata !
Am reusit si eu in week end sa lucrez o bratara si cercei asortati. Sa-mi spune-ti daca va place !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crili spune:

Mie imi place tare mult. Si de cate ori ma uit la ce faceti voi imi dau seama cat de uratele sunt ale mele pe langa ale voastre.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliac1 spune:

quote:
Originally posted by Crili

Mie imi place tare mult. Si de cate ori ma uit la ce faceti voi imi dau seama cat de uratele sunt ale mele pe langa ale voastre.



Hai, mai, cum poti sa spui asa ceva?? Toate ideile sunt originale, si oricat de "uratele" ar parea din exterior, noi suntem mandre ca am reusit sa facem ceva cu manutele noastre. Cred ca asta-i cel mai grozav sentiment!!


Liliana& Andra-Maria

Fii asa cum simti si se va vedea in tot ce faci!

Mergi la inceput