Lucru manual- arts & crafts 3

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns cristifil spune:

Fetelor, ma bucur ca exitati, va savurez subiectul si va admir creatiile; sunt beginner in domeniul acestui gen de creatii, desi sunt un consumator inrait. As vrea sa va intreb in ce tineti voi margelutele? am vazut pe site-uri tot felul de cutii, flacoane in care sunt sortate margelutele dupa marime, dupa culoare... Voi aveti asa ceva? de unde le-ati procurat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Cristifil, eu imi margelele in pungutele in care vin ambalate, iar cu cele care lucrez in ambalajul de la biscuitii Maxi-Mixi. Sunt rotunde si compartimentate (5 compartimente), fiica mea e mare consumatoare de astfel de biscuiti .....deci am cateva . IMi sunt extrem de folositoare.

Aveti aici cateva noutati. Voi nu ati lucrat nimic nou ?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Cristifil, eu am o astfel de cutie, comapartimentata. E foarte faina dar am luat-o din Brazilia:-((((

Laura, imi place mult inelul portocaliu, poti sa zici cum l-ai facut?

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Viane, inelul e foarte simplu de facut .....Toata smecheria sta in forma cristalelor ( au culoarea chihlimbarului) si in baza de inel. Le-am comandat de la allex.ro
Ai aici linkurile necesare:
www.allex.ro/-p-446.html" target="_blank">baza

www.allex.ro/cristal-lacrima-p-443.html" target="_blank">cristal lacrima

www.lacabaneaperles.fr/techniques_de_realisation.aspx?technique=20077131106" target="_blank">tehnica


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Vianne spune:

Laura, multumesc frumos

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
http://community.webshots.com/user/alinavillanova

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otilia spune:

Si eu pe aici...

Laura, felicitari, ce bine ca ai gasit si-n RO baze pentru inele. Acum caut eu baze de-astea ca ale tale si n-am gasit decit aurii... :(

Eu am multe noutati, cu pozele sunt mai lenesa (am avut si mari probleme cu computerul). Promit sa ma "laud" cit de curind cu ultimele capodopere ;).

Pupici si spor la perlat!


Adélie la p'tite souris
Bijoux passion
Floricici din gradina mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristifil spune:

Am gasit cutiute pentru margelute la Bamboo. Se numesc cutii medicamente si sunt de mai multe marimi, compartimentate sau necompartimentate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LauraFlo spune:

Otilia, le comandam in Romania si ti le trimit...sau mai bine ma interesez la furnizorul meu si iti spun daca le poate trimite pana la tine. In doua saptamani au spus ca primesc si site pentru cercei. Asteptam pozele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frannces spune:

vin si eu cu niste cercelusi deliciosi.. mie imi plac de mor
http://www.flickr.com/photos/9367548@N08/1226632172/in/set-72157600492906088/

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns frannces spune:

cristifil eu am o cutie pt accesorii micute compartimentata de la cora a costa vreo 7 rom si mai am de la ikea tot felul de cutiute pt alimente.. au seturi unde au si cutii mai mici..

Mergi la inceput