frica de avion

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

miine plec si la farmacia unde puteam sa iau ceva fara reteta e inchis.si timpul e oribil.cum e zborul cind e timpul urit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

JG, nu ma invidia; cum am spus, somnul ala mai mult ma chinuie; ma trezesc dupa 10-15 minute, de parca as fi dormit ore, apoi desigur, vine dezamagirea ca nu-s nici pe aproape de 'linia de sosire'... nici nu stiu cum sa explic; cert e ca ma chinuie; as vrea sa stau treaza, sa citesc, sa vad un film, ceva, dar, efectiv, nu pot tine ochii deschisi; acum, cand ne-am intors din Cuba am vazut si eu un film. N-am mai vazut un film in avion de muuuuuuult timp...


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

Desiree stiu despre ce fel de somn vorbesti.ala care ai impresia ca au trecut ore si cind deschizi ochii sa te uiti la ceas iti dai seama ca abia au trecut 5minute.sper sa ajungem cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns giulia71 spune:

hai fetelor ca va fi bine!~
bafta sa aveti!

mami de Calin rasfatzat:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Victoria_mami spune:

Sigur ca o sa ajungeti cu bine; eu nu mi-am pus niciodata problema ca ceva s-ar intampla... mie, pur si simplu, mi-e frica de inaltime in general... Am o prietena care de 4 ani ma innebuneste sa mergem la CN Tower in Toronto, dar mi se face rau de jos cand ma uit cat e de inalt... so, NO WAY!!!


_

Mai bine mor neinteleasa de nimeni,decat sa ma tot explic toata viata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

nu mi-a mers netul pina acum.frica se face tot mai mare.la farmacie mi-au dat niste pastilute cu valeriana dar cred ca sint frectie la picior de lemn.am luat una pe la 19,doua inainte de culcare(care culcare ca nu mi-e somn)si doua miine dimineata.nici eu nu vreau sa ma gindesc ca s-ar putea intimpla ceva.e senzatia aia nasoala de a ma simti prizoniera.si bineinteles inaltimea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denizel spune:

Aoleu, mai Alexis!!! Fii mai serioasa, nu ti se va intampla nimica-nimicuta. Uite, iti garantez eu!

Si, ca sa-ti treaca timpul mai usor, zi-le stewardeselor tot ce ne-ai zis noua, zi-le ca esti moarta de frica si o sa vezi ca stau numai pe langa tine :-)
Ia doua pilule din alea cu valeriana, bea multa apa si ai sa vezi ce bine te vei simti .


Daca ajungi teafara si nevatamata in Ro, hai la un suculet!

...si...fii barbata, da?

" Maamiii, îmi place pielea ta. E ca de câltitză" :-)) - din jurnalul unei mămici de băietzel.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

mai bine la o visinata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alexis2002 spune:

Gata,totul pregatit.un dus rapid,imbracarea si .pastilele nici un efect.acu nu-mi ramine decit sa-mi tin frica,asta e.vasi sa ne regasim cu bine.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns XIO spune:

Si mie imi era frica , dar cand a trecuit sa calatoresc 8 ore cu avionul fara sa am alte sanse am inceput autoconvingerea. La decolare in loc sa stau stresata ma gandeam ca e ca si in montagne rousse , ma uitam pe geam la cat de repede mergeam si incercam sa compar cu o masina , ideea e sa-ti iei gandul de la prostii.
La aterizare a fost mai aiurea ca mi se facuse rau si am varsat peste tot : in toaleta avionului , a aeroportului , in masina tatalui meu , langa masina lui , in fata unui magazin , acasa , samd.
Dar asta a fost in cauza mancarii din avion.Zborurile urmatoare nu am mai mancat decat chestii care nu puteau sa-mi provoace greata si stateam foarte calma...pot spun chiar ca m-am distrat

Mergi la inceput