ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(8)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Am liber la pc.E meci!Bine, in general am liber, dar fara mistouri ca sunt de la morse cu tastatul!
Asa ca eu va dau si astept cu placere discutii intre fete saturday night fever!Daca imi spunea cineva ca ma bucur de meci il trimiteam la dr. repede-repejor, in pas alergator


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

lucialu sunt total de acord cu ce zici despre meci, de obicei la noi ies scantei in serile cu fotbal, mai putin in seara asta. si eu bantui pe net cautand informatii despre diphereline si despre regimul post laparo.


http://community.webshots.com/user/ralu_tempea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Dreptate ai Ralu==>>Vad ca pana acum e calm.Sa vedem pe mai tarziu.
Singura prob. este ca mi-e frig!Urasc perioadele de trecere de la cald-rece si viceversa.Cred ca imi revizui atitudinea, fac un ceai si ma bag la pat cu o carte, ca mi-a inghetat si sufletul!Brrr!Toata lumea e satula, nu mai e nevoie de mine, iar fetele cam si-au terminat rondul pe aici.
Avalon lasa frica, ca iti spun eu, ca ai sanse minime sa ai endo.Sincer.La tine sinechia afost de vina, bat-o cucu!Mai vorbim si-om vedea de n-am avut dreptate
Va pup si va doresc o noapte buna si placuta!
liliana am vazut ca esti pe dincolo, poate intri si pe aici.Iti las un pupic de la mine!Sper ca te simti mai bine!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Luciape dincolo incercam sa lamuresc copilul alexia ca e gravida.......in rest ma simt cam obosita,nu prea ma pot concentra,am bufeuri de caldura(iti trimit putin si tie,ziceai ca ti-e frig)...luni ma duc la monitorizare+analize- vedem cum stau....tocmai am luat o portie de fasolicasa hranesc foliculii bine daca sint, pe aici.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

am intrat cam tirziu nu mai e nimeni pe aici,ma duc la poate gasesc vreun film de casa.....noapte buna...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

ma ajuta si pe mine cineva cu un tratament naturist pt endo? am capiat tot citind formula as, si chiar la capitolul cu tratamente naturiste da n-am gasit unul destinat in exclusivitate endometriozei, asta daca o exista vreunul. so please

http://community.webshots.com/user/ralu_tempea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Zeno, pe dr. Ion il gasesti in fiecare dimineata la 7:30 la Centrul de Planning Familial de langa Spitalul Giulesti. Isi incepe ziua tot cu monitorizari...

Fetelor, si pe mine ma bate gandul (dar rau de tot) sa-mi fac o histero, numai ca nu stiu daca are rost, avand in vedere ca nu am ramas insarcinata in viata mea. Din cate inteleg de la voi, sinechiile cervicale sau uterine si aderentele pe uter apar in urma unor interventii gen chiuretaj. Explicati-mi si mie, va roooooog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicole31 spune:

Ralu t, tratament naturist pentru endo din pacate nu exista...Dar daca vrei poti face o cura de vitamine pentru intarirea sistemului imunitar: Mg, Zn, Ca, Fe, complexul de vitamine B, Seleniu, A, C si E (cea din urma 10 zile pe luna) pentru a ajuta organismul sa lupte cu boala si poti tine nesuferita de endometrioza cat de cat in frau cu Mastodynon, extract de mladite de zmeura, ulei de primula, evening primrose, seminte de in, extract de suc de orz verde, omega 3, echinaceea, ulei de catina, apilarnil, propolis, laptisor de matca (cu moderatie) etc. pentru a scadea producerea de estrogen. Daca gresesc, sa ma corecteze fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Madutz spune:

Avalon multumesc!

Noapte buna, fetele! Eu ma duc la nani ca maine fug dis de dimineata in Valea Dorului sa prind cateva partii - a nins ca in povesti (desi-s tare trista -ziua 2)!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ralu_t spune:

saru-mana nicole
sunt prea insistenta daca intreb si cum sa iau toate plantutele din lista pe care mi-ai dat-o?
un link in care as gasi mai multe info ar fi suficient iubita
noapte buna, o zi frumoasa maine, offf...unii ajung la ski, anul asta n-am vazut o partie, sotu a jucat fotbal si are un ligament ruptiar eu din spirit de echipa, n-am avut inima sa ma duc singurica
madutz-skiaza si pt noi te rog
ralu

http://community.webshots.com/user/ralu_tempea

Mergi la inceput