ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(8)

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Liliana nu fi necajita. Eu dupa prima consultatie am ajuns la concluzia ca imi trebuie un singur embrion bun care sa se lipeasca. Sunt si eu un pic speriata. Nu stiu cum/daca o sa raspund la stimulare dar noi nu putem controla acest lucru. Exista ceva acolo sus, DD, care stie el bine ce face. Noi ne-am rugat ca daca acolo sus e scris sa avem un bebe sa-l avem daca nu, sa nu se intample. Cu acestea spuse parca m-am mai linistit. Iti doresc bafta multa si sa se intample exact ceea ce trebuie.
Ioana bafta si tie si un .
Lucialu mai doamna tie iti este teama? Hai capul sus si ai incredere in DD. O sa fie bine.
Adelamaria, Boo, Zenobia, Jubica, Adifle si pe cele pe care nu v-am scris cate un .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Salutescu fetele/fetele absentele!!!
Gabita pai eu ce?sunt scutita de dr?Mi-e si mie frica, dar shhhhhh!ne facem ca nu stim, nu vedem,nu auzim, nu mirosimUite vezi:cand ma criticai pe mine ti-ai scos si tu urechiusele de iepurila si te-ai speriat de umbra ta!Tinem noi capu' sus, mai ceva ca (scuze cacofonia)cobrele, dar poate ca ssssi lor le e frica, nu?Hai ca vedem noi cum trecem TOOOOOATEEEE(s-a auzit LIliana?)peste frica asta, poate da Dumnezeu si-o sperie cu unu, doi, fie si trei(dar cam nashpa pentru cine nimere trei dintr-o lovitura, vaaaai croitoritelor-la FIV s-au mai auzit si vazut cazuri)-ei!!!Ati mai intelels ceva?Sau bananai rau de tot pe mirirshti?
Buuuun.In halta ordine de idei:am mancat de dimineata pogacele cu branza, dar micutze si o jumatate de merdenea cu carne!Na!Daca vreuna indrazneste sa ma certe:va tine companie celor mai sus ingerate de mine!Ca n-am mai mancat chestii din astea de mult...din alta viatza pot zice
Eu acum m-oi tot duce la curatat apartamentu' ca dau navala sarbatorile si raman codasa!
Pup fetele, in special Gabita, de data asta e cu dedicatie, ca numa ea cu mine ce mai scriem pe aiciof of-mai mai!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

BUNA DIMINEATA FETELOR DRAGUTELO...

MULTUMESC DE INCURAJARI:IOANA,LUCIA si GABITAin acest moment ma simt mai optimista....stiu ca aveti dreptate.....aaaa...LUCIA...in IT.nu e indicat fiv-ul,aici mai mult de 3 ovuli NU pun la fecundat(chiar daca ar fii mai multi ovuli, se pun la congelat,aici NU se pun la congelat embrioni...Papa...legea 40)...eu as fii vrut sa il fac in tara noastra dar al meu sot are incredere in tara lui(asta ca nu intelege prea mult procesul sau poate e f.optimism)SUNT FERICITA CA EXISTATI SI MULTUMESC INCA O DATA........eu azi am baut un capuccino de orz....cu stimularea asta ESTROGENII trebuie sa lucreze bine....asa ca le-am dat putin lapte sa se simta si mai bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Liliana(puii mei!ca s-o mutat unu in bloc si nu mai termina de 2 saptamani cu dat gauri in pereti!Si cand incerc sa scriu,imi sar efectiv ideile dic cap si-mi zbarnaie si sufletul!Imi fac pacate de numai, ca l-am injurat in gand mama!mama!).
Bun. Acum pot sa scriu: n-am inteles, tu nu faci FIV? Sunt batuta-n cap si fac deja confuzii?.Doi:imi pare bine ca ai raspuns la pietricele mele aruncate-n postarile de pe forumei acum mai vii de acasa!Pai si atunci, daca numa 3 oute iau in calcul, pai tu ai doua bunute de tot!Deci stai nu bine, ci foooarte bine!
Hai ca te pup si fi tare, ca ai vazut:nu esti singura friiicoasa aaa viteazamai este, mai este!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

LUCIAFIV fac.....DA......prost e ca pun la fecundat doar 3 ovuli(pt cine are mai multi)si din trei nu stii daca se fecundeaza,erau mai multe sanse daca legea 40 dadea voie sa puna mai multi ovuli la fecundat......eu sunt asa cum sunt pt ca sunt 2 foliculi maricei,ceea ce nu pot spune sigur ca inauntru sunt si ovuli(dar dupa an.sange par a fii,cit de maturi voi stii luni cind fac recoltarea de ovuli)si daca sunt 2 ovuli nu stiu daca se fecundeaza...si tot asa...dar cu D-zeu inainte,el hotaraste totul...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Liliana am inteles:Doamne ajuta, sa fie bine!
Te pup si in primul rand, suna aiurea, dar incearca sa fi calma!Daca se poate da ignore si fa-te ca ai alte treburi, tine-ti mintea ocupata cu altceva.greu, stiu,dar chestia e ca daca reusesti ai numai de castigat!
BACCI


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

luciamultumesc,cum bine zici cred ca ma apuc sa fac o mica curatenie,azi cit mai am timp,apoi voi mai vedea.....si ai vazut si eu am baut lapte azi ....nu numai tu ai iesit din dieta endo.....o zi buna
NUMAI BINE TUTUROR...!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

LilianaFi ma bucur ca esti mai bine!Nu fi trista iubita, o sa rasara soarele si pe stradutele noastre mai intortocheate!

Lucialu bine, multumesc! Am fost azi la biserica si m-am impartasit, dupa ce-am tinut tot postul(mai am doar o saptamana), iar ieri m-am spovedit. Acum ma simt asa de usoara si de linistita!!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ioana eu vreau sa-ti spun ceva, asa ma mananca limba sa-ti spun,ti minte cand am mai spus lucrul asta si am spus ca ma abtin deocamdata?
Eu n-am tinut post, mi-a fost atat de frica dupa postul de Craciun sa nu am probleme cu CM, incat de data asta am renuntat, cu parere de rau.Am si eu in sfarsit cu adevarat CM regulat, la 26 de zile dupa ceva ani.Dar uite, cat sunt eu de nemernica am momente cand Dumnezeu parca ma lumineaza cu credinta mare(nu sunt medium sau alte prostii), dar cateodata ma invrednicesc si eu sa cred tare si mult.Si de aceea eu cred cu tarie in ceea ce te priveste pe tine acum,cu histeroscopia,cu inseminarile,dar acum si cu ceea ce ai spus tu ca ai facut-post ca la carte, impartasanie si spovedanie,ca ai cele mai reale sanse sa ai un BB mic in burtica!Dumnezeu e Mare si cred foarte tare in miracolele pe care le poate aduce postul, rugaciunea si taina spovedaniei, am avut nespusa bucurie sa le simt pe pielea mea de cateva ori.Eu asa cred.Si-mi era frica sa-ti spun,sa nu...Cunosc pe cineva care s-a spovedit pentru prima data in timpul sarcinii.Si Dumnezeu i-a binecuvantat copilul in Ziua Lui(duminica)Copii nascuti Duminica sau de sarbatori sunt binecuvantati.Si mai cred ceva, dar asta iti voi spune altadata
Iar cu linistea si sentimentul de usurare pe care il ai acum este minunat!Este exact ceea ce ai nevoie!Ai incredere ca va veni si ziua ta!


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Lucialu adevarul e ca nu vreau sa ma gandesc prea mult la reusita acestei IA. Ma gandesc ca daca va fi sa fie, va fi excelent, daca nu voi mai incerca de cate ori va fi nevoie pentru a reusi. Eu deja incerc sa-mi procur din timp progesteron injectabil, pentru o eventuala alta inseminare. La aceasta IA m-am gandit pe moment, a fost si conjunctura favorabila, adica am ovulat pe partea unde am trompa buna, am scapat si de polip si de sinechie prin histeroscopie si m-am gandit s-o fac. Insa nu am facut-o ca la carte, cum as fi vrut eu si cum stiu ca poate da roade bune. Dar acum numai Dumnezeu stie cand va fi momentul cel mai potrivit si cum sunt un om credincios, cred ca Dumnezeu nu ma va parasi si nu ma va lasa sa sufar toata viata dupa un copil. Referitor la ce ai spus ca s-a nimerit postul cu IA...sa stii ca la fel am sperat in septembrie cand implineam 6 ani de casnicie si in aceeasi zi am si botezat un baietel. In luna septembrie ne-am hotarat sa facem o inseminare si nu ne-am gandit la ziua in care va fi ovulatia, insa s-a nimerit ca ovulatia mea si deci inseminarea s-o facem in aceesi zi cu botezul copilului si cu ziua noastra de cununie religioasa. Botezul l-am programat noi in acea zi, ca sa facem doua sarbatori intr-una, insa IA nu a fost programata atunci, insa s-a intamplat. I-mi amintesc de ziua in care aveam programare la coafor, dupa monitorizare si cum a sarit peste coafor pentru ca medicul meu a zis: "azi ovulati Doamna, uitati ce foliculi mari aveti, de 27 si 29 pe stangul".Si cum am fugit acasa la sot cu borcanelul si i-am zis: "hai ca zi e ziua cea mare". Asa ca toata ziua m-am impartit intre biserica si spital si toate fetele spunea ca va fi cu noroc si eu credeam la fel. Insa nu a fost cum am sperat si de atunci m-am invatat minte sa nu mai fiu asa de sigura ca voi reusi. Deci intelegi rezerva mea! Oricum i-ti multumesc ca esti tu mai optimista decat mine!



Mergi la inceput