ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(8)

Raspunsuri - Pagina 22

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

quote:
Originally posted by Nicole31

gabitu, super saitu'! Multumesc mult, eu nu dadusem de el din pacate!


Ma bucur ca am putut sa iti fiu de folos. Multa sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Buna dimineata iubitelor!
Hai noroc Gabita!Tu cu ceai , eu cu cicoare si o apa cu lamaie!Mai daca n-ar fi lamaia mea si pomelo tau parca ar fi deja vu!Pai bine mey, sa dipretuiesti tu chiar asa pomelo?Pai daca zicea si al meu, ca are prea mult de curatat aaa combinat la mine, impleteam cosita alba acum!Ma bucur ca incepi si tu sa intri pe linie dreapta cum s-ar spune, ti-au venit,ai putut sa faci analizele, iar acum iei AC.Eu sunt cu sufletul alaturi si de tine iubita!Si tin puminii si ma rog lui Dumnezeu si pentru tine!Ca trebuie sa reusim TOATE, fara-ndoiala!
Liliana te pup iubita si pra tine!Si sa nu-ti fie frica(prea mare) ca suntem toate aici si ne tinem de munuta sa ne dam curaj!
Adelamaria cand mai poti mai intra cu un pic de curcubeu si pe la noi!
Boo are motivare, dar celalate fete unde sunteti?In special Jubica n-a mai scris deloc
O zi buna fetelor!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Lucialu multumesc frumos iubita. Sper ca toate sa ne vedem visul cu ochii. Eu cum am promis va tin la curent cu ostilitatile . Azi vroiam sa-mi fac si analizele pentru anestezie dar...nu mi-a fost prea bine azi-noapte sia trebuit sa aman. Ce la vie!
Haideti fetelor, va steptam.
Pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bluel spune:

Buna fetele!

Lucialu, sa il ia
Ca daca ar fi numai unul ar fi bine, dar intr-un an s-au dezvoltat mai multe, mai ales dupa ce am facut un tratament de la M. Ciuhrii...Nu stiu ce sa mai zic si cu tratamentele astea naturiste. Dar sa stiti ca atunci cand am descoperit primata data fibromul (0,5 cm la vremea respectiva),am baut 3 luni + spalaturi vaginale cu ceai de marul lupului si la ecografie n-a mai aparut nimic iar analizele da sange au iesit beton! Din pacate, nu mai suport sa il mai fac!

Va pup pe toate si succes la bb!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flori79 spune:

Buna, fetelor!
Numele meu e Flori, voi nu ma stiti pe mine, dar eu va urmaresc din umbra e mult. Ma primiti in randurile voastre?
Ce sa va spun? Din pacate, posesoare de endo, am la activ o laparoscopie in nov. 2005 cu prof. Marinescu la Giulesti. De atunci am tot incercat sa am bb, da nu mi-a iesit. Am facut stimulare cu ova-mit vreo 5 luni si luna asta mi-am luat inima-n dinti si am facut o IAS. Valorile au fost ff bune, am avut foliculi si pe stanga si pe dreapta, ca la carte si endometrul de 12,1 mm... Acum astept rezultatul, dar la cat sunt de ghinionista, nu sper la prea multe din prima, mai ales ca vad ca sunt fete care au 7-8 si fara succes.
Va pup.
Flori


fori

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitu spune:

Flori 79 cum sa nu te primim? Bine ai venit si sedere scurta, sa mergi mataluta fuguta la Odisee.
Sfatul meu este sa crezi in sansa ta. Nu se poate sa mearga toate prost. Daca o usa se inchide se deschide o fereastra. Asa ca.... Bafta la proiectul bebe.
Bluel multa sanatate
Pupii la toate si am o stire off topic.... AM BILETE LA ROLLING STONES, yesssssss.....


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

...cita liniste pe aici
Azi z.11 de stimulare,am venit de la control cam dezamagita
dat.raspunsului destul de prost la stimulare......din 4 foliculi maricei la faza initiala(z.7 de stimulare:2 foliculi de 11mm/stg si 2de 10mm/dr) au ramas doar 1 de 16mm si unul de 13mm(nu prea incurajator).....si citiva micuti(sub 10mm)...a crescut in schimb endometru(de la 2mm la 7mm)si an.hormonale in limitele normalului...schema urmatoare ar fii:miine dimineata termin cu inj.de inhibarea+stimularea,seara:Gonasi5000UI(pt dezv.rapida si ruperea foliculilor)....duminica pauza de orice tratament si luni dimineata recoltarea ovuleleor.....in perioada asta optimismul m-a cam parasit....ma intreb daca nu e cazul sa anulez acest ciclu fiv!!!!....(presimteam ieri seara ceva,speram sa ma insel...)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
LilianFi i-mi pare rau ca esti dezamagita pentru rezultatul stimularii, dar si doi sunt buni, mai ales daca mai cresc pina in ziua punctiei. Nu stiu ce sa-ti zic ca sa te incurajez, dar dupa ce i-ti mai trece supararea, gandeste-te ca poate nu e bine sa renunti acum, daca tot ai inceput. Poate totusi foliculii vor ajunge la dimensiunile dorite si va fi bine, oricum si medicii i-ti vor spune daca e cazul sa renunti sau nu. Eu i-ti doresc sa fie totul bine pina la urma si sa poti face acest FIV. Doar stii ca si eu eram dezamagita de endometrul meu la inceputul tratamentului pentru IA si pina la urma a fost bine, a crescut. Mult succes i-ti doresc!!
Flori79 bine ai venit printre noi si multa bafta cu aceasta inseminare, sa iasa cu ochisori. Si eu am facut una acum 5 zile si la fel sunt in asteptare.
Lucialu, Boo, Gabitu, LilianaFi, Nicole31, MadaS...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Liliana iti aduci aminte?portocaliu...
Haide, sa nu te prind ca stai necajita ca chiar nu ai de ce.Pana n-ai un raspuns care ti-ar motiva starea, chiar nu ai de ce.Ai doi foliculi buni, ai endometru bunera mai bine daca puneau la congelat?Sunt doi si tu iti doresti un copil, deci exista sansa pana la proba contrarie sa reusesti sa ai gemeniIti dai seama?Si tu faci in Italia, trebuie sa enumar avantajele?Asa ca fruntea sus!Incercam,speram si daca Doamne fereste!nu iese cum vrem, mergem mai departe, pana reusim.Si mie mi-e frica.Noi n-am incercat niciodata pana acum, dupa laparo.Dar incerc sa nu ma gandesc, decat sper si sper mult si ma rog, ma rog in gand pentru toate fetele, chiar si pentru cele pe care nu le cunosc de pe forum, dar trec prin situatii si le citesc povestea.Asa ca NOI INCERCAM, iar cand Dumnezeu aproba(ca nu se dau suflete la comanda, totusi este un miracol, indiferent de interventie) vom avea si reusite.Sa fi sigura de asta.Bine?
Ioana ce face fata?
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Bluel multa sanatate si sa de-a Doamne Doamne sa te vindeci de raii aia si sa faci si tu un BB-el!
Flori79 daca asa te cheama si in viata reala, atunci eu iti doresc LA MULTI ANI! SI DE DUMINICA FLORIILOR SA PRIMESTI UN DAR IN BURTICA SAU CAT MAI CURAND CU PUTIINTA!!!
Bine-ai venit la lumina(ai spus ca ne priveai din umbra), ei nu stiu daca suntem atat de luminoase sau luminatedar bine ai venit printre noi!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput