Inseminare (11)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Micky, vad ca in ultimul timp ne potrivim exact cu perioadele fertile. Lasa ca acum vine luna mai si vom face IA, iar daca vrea DD sa se prinda luna asta se prinde si fara IA.

Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi77 spune:

Buna fetelor.Ieri ma facut IA la Med New Life.Am avut dureri ca la un ciclu.Si azi sunt putin ametita .Bine durerea +oboseala + stresul pe care l-am avut inainte de Ia pentru ca nu stiam ce ma asteapta.Daca nu mi se intampala minunea luna acesta luna viitoare fac laparoscopie.Chiar am sa intreb pe d-na dr. daca inainte de laparo. as putea face si histeroscopie.Si eu am renuntat la o sarcina si de atunci nu am mai ramas.Dar poate bunul Dumnezeu ma ajuta sa raman luna acestra sa nu mai ajung la laparo. sau histeroscopie.
Ieri la clinica m-am intalnit cu un cuplu care dupa a treia IA cu d-na dr a ramas insarcinata .

Pupuci .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danotino spune:

buna dimi fetelor!
micky, te asteptam cu vesti!
simmi sa dea DD sa fie bebe luna asta.
fetelor eu si acum mai am pete...vad ca nu mai trece.
catty cum e noul job? ai mai iesit din galeata? eu mai ies din cand in cand...dar intru iar.
e cam tristete pe aici, nicio reusita, dar si cand vom reusi...sa vezi ce veselie
va pup pe toate


danotino

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kittyke spune:

Simi , tinem pumnii pentru tine si chiar daca ajungi la histeroscopie sa nu-ti fie frica ca nu -i asa de dureros , e suportabil. Eu am facut acum trei saptamani si urmeaza sa fac IA in luna asta daca totul e Ok....ar fi bine :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pmihaela spune:

Fetelor, eu am facut inseminare marti si am oarece sangerari daca se pot numii asa, de fapt e ceva maroniu deschis, dar nu tin minte sa mai fi avut asa. Voi ce stiti? Sa fie de bine? Sa fie de rau? Si parca nu ma simt tocmai bine, o stare aiurea de disconfort, nu am dureri dar totusi...Acum iau duphaston de aseara, adica din a doua zi dupa inseminare, dar starea aceea cu secretia aia ciudata e din prima zi.
Va rog sa-mi raspundeti sincer, vreau sa stiu parerea voastra, care a mai trecut prin asa ceva.
Multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marusca spune:

Buna Ioana,

Nu stiu daca ma mai tii minte, ne-am intalnit la tine la restaurant cand am acordat premiile pentru ce mai frumos mesaj catre copilas.

Vreau sa-ti spun ca si eu sunt in aceeasi situatie. Dupa 4 IAS -uri nereusite d-na doctor a zis ca ar fi bine sa fac o histeroscopie si mi-au depistat aceleasi sinechii. Nu se vedea nicaieri la nici un HSG , cel putin nu am facut laparo (credeam ca acolo se vede si i-am solicitat docoritei mele sa-mi faca dar nici nu a vrut sa auda. Acum doua saptamani m-am operat si acum sunt bine , chiar azi mi-a venit CM. M-a operat dr. Ion Ionut, super, am fost foarte incantata cu toate ca nu-l cunosteam, un superdoctor. Dupa ce am plecat acasa nu m-a durut nimic doar ceva scurgeri normale. Acum vom lua o luna pauza deoarece pica in perioada pastelui perioada fertila. Si eu cred ca histeroscopia este foarte buna si ar trebui facuta mai des persoanelor care nu raman gravide.

Succes la operatie, ca presupun ca te vei opera.



Marusca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Marusca ,care este medicul tau ca si eu vreau sa-i propun dr. Cocei sa fac histero.SI ma gandesc la cum ar reactiona Parca mi-e cam teama sa-i spun.Tot ea este dr.tau?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna dragelor!
Marusca ce bucurie!! Cum sa te uit, i-mi amintesc de tine, ce frumos a fost atunci cand ne-am intalnit si ne-am incurajat una pe alta! Deci si tu ai facut histeroscopia?? Si eu am facut-o pe 20 martie si tot dr. Ion Ionut m-a histeroscopiat, pentru ca el e dr. meu acum. Si cum am facut si ceva monitorizari, am zis ca daca tot ovulez pe stanga, sa fac si o IA si am facut-o pe 26 martie, deci m-am grabit, pentru ca am auzit ca sansele sunt mult mai mari imediat dupa aceasta interventie. Vom vedea ce sanse am, pentru ca sotul a avut in ziua inseminarii doar 6 mil. cu 35% mobilitate, sper sa fie bine! Multa bafta si tie luna urmatoare!
Simi77 sa fie cu noroc aceasta IA, tin pumnii!
Inuta12 cam aceeasi parere am si eu despre dr.Tutunaru si deaceea am plecat de la el. ca pacienta dr. Ion Ionut, sunt foarte multumita!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

nu am mai scris de cateva zile...si tare greu mi-a fost dar programul este de groaza...
Am citit ce scrie Marusca ...si eu m-am operat pe 8 martie,ieri 3 saptamani si cm tot nu apare!nu stiu ce sa cred dar dupa decorticarea ovarelor cred ca org isi reia functia mai greu!Si urasc momentele astea ptr ca abia astept sa ma apuc de treaba...nu mai suport!!!!zii de zii aflu de cate o gravidutza ...zii de zii...nu stiu ce sa ma fac...simt ca o iau razna!Fetelor si voua vii se intampla la fel?

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inuta12 spune:

Ioana...cum pot sa-l gasesc pe Dr Ioan? am inteles ca nu da numarul de mobil.e adevarat?
unde merg? la giulesti? sau la centrul de planificare de langa spital?
intre ce ore il gasesc? ca vreau si eu sa merg la dansul...
ma bucura tare mult vestea ca d-lui face si inseminari acum...la Dr T nu mai vreau sa merg...ma eneerveaza si faza cu asteptarea..de ce trebuie eu sa astept inca 3 luni..la monitorizare ca sa vada el daca imi face sau nu insemniari...daca eu incerc de mai bine de 1 an...si nu-mi iese...
Eu vreau inseminare direct..Sper sa dr Ioan sa-mi inteleaga doleantele...tu ce zici? ma ajuta direct? sau tot asa mai trebuie sa merg luni bune la dansul la monitorizari..si apoi IA? cum e?
multumesc anticipat...

Mergi la inceput