Inseminare (11)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

Micky iubitaa fii tare!Si eu am patit acelasi lucru cu liniutele!Toti din jurul meu nu vedeau cea de-a doua liniuta ..eu o vedem,este jocul psihicului sa stii!Oricum capul sus si mergem inainte!
Aurelia tinem pumnii!
Simi este super usoara procedura nici nu stii cand s-a intamplat!Succes mult!


http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns corinuk spune:

am dat enter din greseala si a fugit mesajul fara sa fie terminat
Danotino,Catty va pup dulce
Eu am fost sambata de irgenta sa imi scot firele caci mai aveam un pic si ma infectam!Si mama lor..am avut 2 medici ..unul nu a fost in stare sa imi zica de fire!Sunt asa de suparat de toti doctorii astia iresponsabili!
Joi ma duc la Giulesti la laborator sa imi iau rezultatul de la anatomie patologica si de aici stim ce solutii sunt IA sau Fiv!Astept in continuare cm mai mult k niciodata!
Va pup si sa ne dea DD cati mai multi bbi!

http://pg.photos.yahoo.com/ph/corinuk_dent/my photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brunetaeta spune:

Buna fetele.
Si la mine sambata a fost ziua 1 cm [bang, stimularea a dat rezultate frumoase, dar tot nu a vrut sa se prinda bb
Luna asta nu mai repet tratamentul ptr. ca perioada fertila ar cadea chiar in sapt.patimiilor, nu ma certati dar chiar nu pot s-o fac, eventual, in vinerea mare. Asa ca astept luna mai cand sper din tot sufletul sa fac prima IA.
Micky, imi pare rau
Succes tuturor si va pup pe fiecare.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

Corinuk si multumesc.Rezulatatul o sa fie bun.Stiu eu asta....
Simi ti-am raspuns pe PM.
Micky am patit si eu ce ai patit tu.
Dar cel mai frumos a fost luna asta cand m-am dus la baie sa-mi fac testul in ziua cand trebuia sa-mi vina ,,dupa ce l-am facut a inceput sa curga ciclul imi venea sa rad si sa plang in acelasi timp.
Vreau sa va spun ca singurul lucru bun pe care l-am facut de cand ma chinui sa fac bb a fost ca de 3 luni nu mai in rest doar nervi si sperante desarte.
pentru toste fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Micky2007 spune:

aurelia77, corinuk, brunetaeta, simi77, va multumesc pentru sustinere. Pot eu sa ma pun impotriva vointei Domnului? Daca nu vrea el nu vrea si gata. Adica nu acum, sper ca mi tarziu nu ma uita. Am trecut si peste asta, m-am consolat.
brunetaeta si la mine tot vineri ar pica inseminarea si nici eu nu vreau sa fac si asa mi-a spus si Cezara ca este pacat.
danotino, ali, catty si madalina, va multumesc si voua pentru sustinere.
aurelia77 sa dea DD sa iasa bebe de data asta.
simi77 multa bafta la IA, si sa nu iti fie frica ca nu ai de ce. Este foarte simplu.
Va pup pe toate.

Micky

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ioanatugs spune:

Buna fetelor!
Iata ca ma intorc si eu de unde am plecat, adica la inseminari! Tocmai am comis-o azi pe cea de a patra inseminare din viata mea. Si cred ca ar mai trebui trecut in listuta si dr. Ion Ionut la medici care fac inseminari, pentru ca am facut azi o inseminare cu d-sul si embriolog dr. Cocei. Am ales sa fac azi o IA, pentru ca in urma histeroscopiei de acum 6 zile rezultase o sinechie cervicala(la intrarea in uter) si prin urmare am facut cele 3 IA , degeaba, chiar fara sanse de reusita, la diagnosticul meu. Nu s-a vazut aceasta sinechie nici la laparo, nici la alte analize si m abucur ca am rezolvat-o. Si cum am facut si o usoara stimulare cu clostilbegit, 1/2 pastiluta pe zi, timp de 4 zile, mi-am zis sa incerc si eu norocul cu aceasta IA, mai ales ca sotul are oligoastenoszoospermie severa. Eu am avut azi in z12, endometrul de 8.5mm si patru foliculi cu dimensiuni cuprinse intre 23mm si 27mm(doi pe stangul si doi pe dreptul), insa importanti sunt cei din stanga pentru ca am si trompita buna acolo, dreapta fiind obturata. Acum am de asteptat 14 zile lungi, iar testul ar trebui sa-l fac in prima zi de Paste, pentru ca atunci se implinesc cele doua saptamani.
Aurelia77 multa bafta la aceasta IA, sa fie cea norocoasa! Tu zici ca ai facut IA, pe 22, iar eu pe 26, asa ca suntem aproape...tin pumnii!
Micky2007 i-mi pare rau pentru emotiile contradictorii prin care treci, dar sa nu-ti pierzi speranta, e important!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns LARA76 spune:

Aurelia, hai ca poate se prinde chiar inainte de FIV. Iti tin pumnii
Corinuk, hai ca facem impreuna FIV, ca si eu m-am apucat sa-mi fac dosarul. Si aurel_cris la fel asa ca...vom fi un trio de succes. Tot la Cocei te duci?
Catty, cum e la noul job?

pe toate fetele si tinem pumnii stransi pt cele cu IA

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns simi77 spune:

Buna Ioanatuqs.
Ai facut celelalte inseminari tot cu dr.Ion Ionut ?
Eu in prezent merg la d-na dr. Gherasie de la CFR 2.Miercuri fac inseminare la Med New Life.Nu stiu ce sa fac am programare miercure viitoare la Ion Ionut.
Planul meu era sa merg la ambii la consultatie ca sa aud doua pareri, dar.........
Sunt zapacita,derutata si nehotarata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aurelia77 spune:

IoanaTugs ,Tin pumnii sa fie cu ochisori de data asta.Sper din suflet sa fie OK si luna viiitoare sa ne astepti la odisee.
Lara 76 Sa te auda Dumnezeu ca te trag apoi dupa mine.Daca nu eu ma indrept rapid spre FIV.
Micky mergem mai departe.
Eu daca nu reusesc nici luna asta o sa fac si eu histeroscopie luna viiitoare .Incerc tot la dr.Ion Vreau sa fie sigura ca este OK.
Voi ce stiit despre histeroscopia.De obicei ce poate rezolva aceasta metoda si cat este de precisa?
Va pup pe toate si va tin la curent.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns valentina.m spune:

Buna fetelor ,eu sunt la a doua inseminare artificiala prima inseminare ca si a doua de altfel le-am facut la clinica particulara new med live,la Dr .Gherasie ,am auzit ca este o doctora buna Dansa lucreaza si la spitalul CFR2,acolo am facut prima data adica in luna iunie 2006 primele investigatii pt inseminare asta dupa 6 ani de incercare pe cale naturala.Inseminarea nu a fost dureroasa dar cel mai dureros a fost faptul ca la prima inseminare adica in luna octombrie anul trecut a fost un esec,vreau sa zic ca m-a demoralizt foarte rau si m-am simtit foarte aiurea ,ca si cand nu aveam nici un rost pe acest pamantiar cea de a doua am facuto acum 8 zile ,vreau sa zic ca fac teste de sarcina aproape in fiecare zi de atunci ,am devenit o clienta fidela a acestor teste si ciudat intr-o zi mi-au aparut 2 linute pe un test imediat disperata ma fost si am mai cumparta unul iar acela a iesit negati,,....nu stiu care este expicatia....?Si inca un lucru vreau sa va intreb ,am dureri abdominale f f mari si stari de voma ,o fi cumva vreo reactie adversa la pregyl??Fetelor va pup si daca vreti vreo informatie depre doctora si despre clinica particulara ,intrebati-ma si va voi raspunde cu drag

va tin pumnii si va doresc sa faceti multi copiii

Mergi la inceput