Doi frati cuminti :)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Salut.

Sa va povestesc...

Azi trebuia sa isi faca o tema, a cam ramas in urma de la gradi, trebuie sa recuperam . Si fiindca tema era marisoara, el imi spune:

"Uf, ma simt ca o rata prinsa in namol!"

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cristina_C spune:


A descris foarte bine situatia, mi-a placut comparatia.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Azi, la o aniversare... Stefan a ramas, noi ceilalti ne plimbam prin mall... revenim si Stefan era la baie, se spalase pe fata si isi intinsese pictura (a vrut sa fie tigru preistoric ). Eu am inceput sa-l sterg cu servetele umede si el - sa imi povesteasca: "Bine ca ma stergi, ca ma saturasem de pictura asta. Vreau sa redevin om."

Alta.
I-am luat din mall enciclopedia 32 (sper sa nu zis gresit!) si o revista frantuzeasca, avea pe coperta suricate (e fan al emisiunii de pe Animal Planet) si cadou 2 braterele din cauciuc: BEST FRIEND scria pe ele (bratara si cuvantul). I-am explicat ca atunci cand isi va gasi cel mai bun prieten va putea sa-i dea o bratara, pe care vrea el. Le-a luat (conversatia a avut loc in bucatarie, eu ii dadeam de mancare lui Matei), a plecat in sufra si a revenit peste 2 minute. Fara sa zica nimic a pus o bratara pe mana lui Matei. Mi-au dat lacrimile...

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei
-------------------------------------------------------------------------
"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Stefan de ceva vreme este foarte interesat de Moarte. Foarte multe intrebari... si noi, dupa cum ne-am priceput: i-am spus ca mor doar oamenii batrani, cei foarte bolnavi si cei care au accidente. Intr-o zi a aflat ca un unchi al meu a murit si au urmat intrebarile... si raspunsurile: a fost foarte bolnav, a avut cancer, nu a avut grija de sanatatea lui, a fumat foarte mult... la care el "Sper ca nu fumeaza si acum in Rai!"

Sau intr-o alta zi vine plangand din dormitor si imi spune ca atunci cand voi muri sa nu-l las, sa-l iau cu mine Si l-am asigurat, desi in mine plangeam de mila lui, ca va mai trece mult timp pana voi muri...

Bunicul meu are 90 de ani si Stefan a inteles... ca este pe moarte... nici in detalii nu vreau sa intru cu el, dar nici sa-l las fara sa inteleaga, atat cat se poate acum... oricum, daca nu reuseste sa isi faca o parere, nu ne lasa pana nu isi satisface curiozitatea!

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei
-------------------------------------------------------------------------
"Toata lumea vrea sa ajunga in Rai, dar nimeni nu vrea sa moara pentru asta!"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Dileme vieneze... Ne-am mutat de curand, pentru o perioada, in Viena. Azi mergand inspre parc...
- Mama, de ce aici au mai multe mijloace de transport decat acasa?
- Pai cred ca primarul vienez are mai multi bani si cumpara mai multe...
- ... eu cred ca in Brasov vor sa faca lumea mai multa miscare!

Mai tarziu... langa parcul pentru copii este unul delimitat si pentru caini. Stefan:
- Sper ca si in Romania sa fie obisnuiti cainii se se plimbe numai in parcul lor!



Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anina_n spune:

Daca toata lumea ar gandi ca Stefan....ar fi o lume mai sanatoasa si mai frumoasa.


Nina, mami de www.babiesonline.com/babies/n/ninacristina" target="_blank"> Nina-Cristina (10.01.2002)
www.desprecopii.com/info.asp?id=1443" target="_blank">Cum ne-a schimbat diabetul viata

Copilasi din 2002
Minunatele Scorpiute

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Fie-ti ingerii aproape, Emma, licurici scump !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Joi, l-am luat de la scoala, mi-a zis ca nu a fost prea atent la hort... dar ca isi doreste sa mearga acasa cu metroul! Si ca "imi ramane dator-vandut!".

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Nicoleta spune:

Ajungem la U-bahn, vine unul nou... il sorb din priviri si fi-miu cel mare, dar si cel mic... si Stefan zice: "Mi-as dori sa il pot vedea de sus! (si apoi mai incetisor, numai pentru el) Mai bine eram pasari!".

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malla spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Salut.

Sa va povestesc...

Azi trebuia sa isi faca o tema, a cam ramas in urma de la gradi, trebuie sa recuperam . Si fiindca tema era marisoara, el imi spune:

"Uf, ma simt ca o rata prinsa in namol!"

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei




Mi-a placut enorm, f. inteligent gandit.


Andrei si Adriana

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristina22 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Nicoleta

Ajungem la U-bahn, vine unul nou... il sorb din priviri si fi-miu cel mare, dar si cel mic... si Stefan zice: "Mi-as dori sa il pot vedea de sus! (si apoi mai incetisor, numai pentru el) Mai bine eram pasari!".

Nicoleta, mama lui Stefan si a lui Matei




Andrei

"Mult timp am avut impresia ca viata mea va incepe in curand, adevarata mea viata.Dar mereu aveam greutati de infruntat, mereu ceva de rezolvat...Dupa aceea viata ar fi inceput.In fine am inteles ca aceste obstacole sunt viata."

Mergi la inceput