ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(7)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Am mai facut 2 teste: Clear Blue si Ozone. La ambele se vede a 2-a liniutza palida si anemica. Daca e sarcina e mica-mititica si probabil acum lupta sa reziste. O sa urmez schema de tratament cu utrogestan, o sa stau linistita si ce-o vrea D-zeu!
Mai am un test Barza...poate pentru maine dimineata...sa vedem.

Imi cer scuze daca toate detaliile astea nu-si au locul la subiect sau daca supar pe cineva. Insa n-am cu cine sa vorbesc si in voi am incredere!
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Buna dimineata fetelor dragutelor....si eu tot la o cafea inka
Boo- un spermatozoid se formeaza in 3 zile nu 3 luni
Adelamaria- hai ca esti draguta....esti gravida si e perfect ca nu ai simptomatologii....a inceput bine sarcina
luciaaaaa.......nimic cafea....
Zenobia,Ioana...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Iata-ma!Chirita de Timisoreni!Va salut pi tati si va tzuc!
HAi ca m-ati facut sa rad!Adelamaria bb tau e cat un varf de ac!Logic ca ies testele anemice,abia-ntro saptamana ne facem si noi aparitia cu rosu intens.Acum suntem incognito,la secret,ca o scrisorica strecurata-n taina de barzoi.Si nu te mai scuza!Ce crezi ca noi nu ne bucuram?Ha?Biensure madame!
Boo analize bune, cu partea cu toxo, pisicile nu transmit asa usor, trebuie sa ai de-a face cu ladita cu nisip sau sa rascai prin pamant.Daca-ti place gradinaritul,lasa-l!Si nu pune mana pe animalutze necunoscute, vagaboante si o igiena buna a mainilor e de ajuns.
Zeno,lilianaFi acum suntem matusiti oficial-toate care bagam nasu' pe subiectul asta!Si in curand si mamici cu voia lui Dumnezeu!
Eu nu vreau decat samultumesc inca o data tuturor fetelor de pe forum si in special celor de aici,ca sunteti atat de bune si de curajoase si m-ati facut si pe mine parte la grupul vostru.
CE-mi venii?Imi venii, ca aseara am citit in urma sa vad cat timp o trecut de la laparo pana la sarcina la Adelamaria(batranetile AdelaM. m-or ajuns)si asa am revazut cum am fost primita si cat de multe stiati voi despre tot ce ne intereseaza!Iti dai seama Adelamaria ce prompta a fost barza la tine?
Va pup si tare dragi imi sunteti!AAaa cu cafeaua, eu m-am dat pe cicoare.Dar sunt binevenite si niste escapuri de la regula
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Adelamaria, de vreme ce toate testele ti s-au pozitivat e foarte clar ca esti . Ma bucur foarte tare pentru tine, mai ales ca s-a intamplat imediat dupa laparo mai trag si eu sperante . Sa iei schema lui Tutunaru pe care ti-a spus-o Liliana si va fi foarte bine!!! Sa nu uiti mai ales de Utrogestan si de acidul folic. Cat despre Pregnyl cred ca mai bine te duci intai la doctor sa vezi ce zice. La ce dr. te duci tu?

Eu sunt z22... hehe... mai e pana la test. Totusi, cred ca vineri il fac sa stiu cum stam...

Liliana, Lucia, Ioana, Gabitu, Boo, Geo, si toate matusicile......

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

A! Oare capuccino avem voie???? Macar atat...

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mai ala tot cafea... mai slaba, dar sa fie cu frisca vegetala si in nici un caz porcheria la pliculet, ca-i facatura,plina cu chimicale...Scuze pentru greselile ortografice de mai sus, ortoepice si de puctuatie...Deh entuziasmul...


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

lUCIA.....cicoare,orz...tot cafeaua de dimineata se cheama pt mine.....are culoarea aia....a cafelei....ai dreptate ...toate fetelesinteti nemaipomenite si eu ma simt mai optimista de cind intru pe forum ...chiar daca nu scriu chiar des... sigur citesc

O ZI BUNA TUTUROR....SA AUZIM DE BINE...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Deci io ce beau dimineata ... ca nu poci chiar asa NIMIC

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Adelamaria eu nu ti-as dori simptome ca-s nasoale...dar daca insisti alea cam de la 6 satamani incolo, isi fac aparitia, sa se mai inmulteasca hormonii respectivi..
LilianaFi nici gust rau n-au si sunt pline de minerale etc etc
Zeno eu beu...! :apa batuta cu ciocanul cu lamaie stoarsa si cicoare, fff. bun!Parol!


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Si e vreo marca speciala de cicoare... adica eu ce cer la magazin??? Am baut doar in copilarie... n-am mai vazut cicoare de cand eram mica.

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput