ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(7)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

ZENOBIA- daca vrei capuccino.....cafea de orz,cicoare....sau amestec din cerealele acestea + lapte vegetal....si gata capuccino...astept vesti bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Vorbiti limbi straine pentru mine!!! Cafea de orz? se gaseste aici la Romanica???

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Da cauti la farmacii naturiste.Si zici exact asa:cafea de cicoare sau de orz sau..eu la Mall gasit.
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

Zenobia- daca nu gresesc amestecul de cereale se cheama INKA...se gaseste in supermarket linga cafelele normale...
DE CACAO CE STITI....FACE CASA BUNA CU ENDOMETRIOZA SAU NU...???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Eheee...matusici plimbaretze ce sunteti V-a scos ziua asta frumoasa din casa?...
Zeno, cafea de cereale am vazut si eu in Bucuresti, la magazinul Ki-Life din P-ta Amzei (langa Nic). E un magazin cu tot felul de chestii naturale. Gasesti sigur!
Lucia, tzuc si eu fata! Daca e adevarat ce mi se intampla, ma voi bucura nu doar pentru mine, ci si pentru voi! Pentru ca asta inseamna o data in plus, ca se poate!
Acum iau Magne B6+Acifol+utrogestan (2 dim si 2 seara)+ceai de naprasnic. Cam atat pot sa fac eu. Restul, D-zeu stie ce face! Pregnil n-am luat si n-am facut. Poate maine, poimaine ajung la cabinet si ma vede dr. Sper. Deocamdata nu mai curge nimic, nu ma doare nimic. O sa termin ce treaba mai am si ies putin in parc, sa admir primavara
A, sa va intreb ceva: ii spun sotului sau nu????....Mi-e teama sa-i spun. Nu vreau sa sufere si el daca se intampla ceva...Pe de alta parte, suntem impreuna in aventura asta...Voi ce ziceti?
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Mai eu nu beau lapte cu cacao..Ca nu-mi place laptele, dar laptele nu-i bun, iar de cacao nu stiu sa fie interzisa, dar cioco, chiar si aia de post imi da alte probleme:, ca are are ffff multa cacao!


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Ceeeeeeeeeeeeeee?????Noroc ca esti gravi!Ca-ti tranteam niste perdafuri de nu stiai de tine cum te cheama!Pai cum nu i-ai spus, mai ales lui?Chiar esti prapastioasa...spune-i nu mai astepta, ca saracu' sigur nu va intelege de ce te porti altfel!Si e cum s-ar spunesi meritul lui, nu?
SIGUR ESTI GRAVIDA!TI_AM MAI SPUS DE O SUTA DE ORI!DE MI S_A MUTAT GURA LA SPATE< PARDON!MI S_AU INTORS DEGETELE!Pai stie al meu, care n-are nici o treaba cu forumul, ca ma agitam ca maimutica si nu stie persoana impricinata?
PS:Zeno n-ar fi bine sa dai vestea buna si la tutunici?Ca si ele, multe, tot cu endometrioza...Vad ca acolo se doarme inca.Ce-ar fi sa le trezim?
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lilianaFi spune:

lUCIA- nici eu nu ma dau in vint dupa cacao cu lapte sau cacao in general dar simt nevoia de ceva nou in dieta asta pt endo.....oricum eu maninc si carne alba ....nu numai peste....si laptele cind il fol.e vegetal....am gasit lapte de orez aici,cel de soia interfereaza cu fertilitatea....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Lucia, nu stie, nu i-am spus ..V-am spus voua ...E plecat si parca la telefon n-avea niciun farmec...Poate ai dreptate, poate ar trebui sa-i spun...Macar sa inteleaga de ce va da cu aspiratorul, va spala vasele, va intinde rufele, va duce singur sacosele cu cumparaturi mult, mult timp de-acum inainte
Se intoarce diseara...Nici nu stiu cum sa-i spun, ce sa-i spun...Am trait clipa asta de atatea ori in minte si acum...pauza inspiratie ...
Eu stiu ca nu e voie cacao daca avem endometrioza, dar nu-mi aduc aminte unde am citit...
Fug sa scot mancarea din cuptor si sa pap!
Mai vorbim!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Carne alba buna-sa nu fie cu hormoni.
Adelamaria vezi tu cum ii spui...Si cred ca poti sa introduci si alte chestii la papat, macar acum cat n-ai simptome si poti sa papi!Cat despre rolul dansului,
ce-mi place cum suna ce spui tu acoloPOFTA BUNA!
Va tzuc pe toate si fetele care scriu mai rar, pe cele care obisnuiau sa scrie si cele care ne citesc numaHai la scris, ca incepe sa se micsoreze armata, pleaca la odisee


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput