ENDOMETRIOZA nu ne va impiedica sa avem un bebe(7)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns lucialu spune:

Noapte buna iubita!Si fi linistita ca nu-i cu siguranta un vis!Sau e un vis atinsti-a iesit mai palid ca este prea repede.Cam la o saptamana de intarziere iese pronuntata liniuta 2>Iar tie abea maine ar fi trebuit sa-ti vina CM.Asa ca,chiar ar mai fi o saptamana pana iese cum ai vrea tu:rosu intens.Somn usor si vise cu bucalati!
KISSES


nu mor caii cand vor cainii...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Neata, fetele!
Am asteptat, am asteptat...da' vad ca nu apare nimeni. Gabita e pe drum spre Ungaria, draga de ea, asa ca va invit eu sa beti cafeaua
Eu m-am trezit la 7, n-am avut somn, si acum imi cad ochii-n gura...Da' nu ma mai culc pentru ca am deja mancarea pe foc: mancarica de praz cu gogosari, ciupercutze, morcov si ce alte legume am mai gasit prin frigider. Un fel de "oda retetelor pentru endometrioza" Dupa ce termin, ies sa cumpar teste Am o dilema: sa iau 3 sau 5?
Habar n-am ce-o sa iasa. N-am niciun simptom, nimic. Nu ma dor sanii, nu ma doare spatele, nu ma doare burta. Sunt ca in Z1 (doamne fere'!).
Ma tot gandesc cum ma voi simti daca testele vor iesi negative...nu stiu...Poate aseara a fost o greseala, poate nu era bun testul...O sa vedem curand. Oricum, va multumesc ca mi-ati fost aproape!
Hai, e gata, care mai doreste, care mai pofteste?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Adelameria !!!! Ce ma bucur pentru tine !!!!!! Sper din toata inima sa fie bine pentru tine si pentru bebe. De abia astept sa vii cu o confirmare oficiala de la un dr.

Fetelor, am lipsit o zi si a aparut capitol nou, multe pagini si Adelamariasuper fericita. A fost o zi cu noroc ieri.
Eu am cam facut prostii, adica am fost si am facut un gratar si am mai mancat si papanas cu dulceata. Dar asa bun a fost ...

Sa va spun ultimile noutati de la mine. Mi-au iesit rezultatele la :
toxo IgG - negativ
toxo IgM - negativ
CMV IgG - negativ
CMV IgM - negativ
Antivirus rubeolic IgG - pozitiv (aici nu sunt foarte lamurita, adica am anticorpi, nu ?? )
Antivirus rubeolic IgM - negativ
chlamydia trachomatis anticorpi IgG - negativ
chlamydia trachomatis anticorpi IgA - negativ

Dupa capul meu, asa, arat bine ? NU ??

Iar sotului i-a venit rezultatul la spermograma. Si are asa : normospermie cu astenospermie moderata.
foarte mobili: 45%
mobili 15%
lenti: 10%
imobili: 30%

Voi ce ziceti ? Cum sta ? Ca nu prea inteleg ... Stiu ca A+B+C trebuie sa fie >85%, dar la el dau 70%.

Va pupacesc si sa imi spuneti ora de party ca sa nu o ratez


Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Adelamaria eu sunt aici tot cu cana de cafea in fata. STIU ca trebuie sa renunt la ea, dar nu prea pot. Ma simt asa chiauna fara cafea si ma doare capul. Incerc cateodata sa ma renunt, mai ales in zilele cand merg la servici, ca ma iau cu treaba si nu ma gandesc, dar ma scol de la calculator cu niste ochi de zici ca sunt beata. Oricum un progres tot am facut, nu mai beau ness !! Si in orice caz, totul se reduce la o singura cana pe zi, nu beau mai multe. iar de fumat, n-am fumat niciodata.



te si stai linistita ca totul o sa fie bine, trebuie sa vina soarele si pe strada noastra odata !!! cu toate ca te inteleg perfect. si eu as fi reactionat la fel ca tine. am aceleasi ganduri ca tine. si mie cand mi se intampla ceva bun, parca nu imi vine sa cred si ma gandesc ca poate nu o fi asa. de cele mai multe ori nu imi fac iluzii ca sa nu am deziluzii, dar poate cateodata ar fi mai bine sa visam ... al meu mereu imi zice sa nu mai fiu asa pesimista si sa nu mai pun tot timpul raul in fata, sa ma gandesc si la lucrurile frumoase. si are dreptate, cred ca as fi un pic mai fericita atunci. sper sa ma schimbe intr-o zi

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Boo, neata!
Parca am fi surori in ceea ce priveste atitudinea. Si eu sunt cam pesimista si nu prea "ma las" sa ma bucur de chestiile bune care mi se mai intampla...ocazional
Apropo de cafea, ieri am vazut un nou tip de cafea de la Segafredo (de fapt, 3 tipuri)...E cam scumputza, da' merita Ieri am avut pofta, am luat-o, am facut-o si am baut o cescuta mica si mai diluata...Mai mult de miros, asa...F. buna!...Dar eu n-am mai baut cafea de dinainte de operatie...Apropo, cafeaua nu poate da rezultat pozitiv la testul de sarcina, nu?
Tocami am stins la mancarica. Ma pregatesc sa ies. Sa-mi tineti pumnii sa fie deschisa farmacia
Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Adelamaria, cafeau nu cred ca a avut nici o legatura, poate altcineva

Iti tin pumnii!!!!!! farmacii deschise sigur gasesti.

Gabitu, chiar daca nu ma auzi, sa stii ca si tie iti tin pumnii... Nu o sa mai pot sa fac nimic, dar nu conteaza, e mai important asta.

Fetelor, as vrea si eu sa pot presta in zilele bune, dar zau daca stiu cum sa le calculez. Ultima injectie am facut-o in 17 ian. Sa calculez ca si cum asta ar fi fost prima zi de ciclu din ianuarie ?? Nici nu stiu daca e valabil calculul ..

Poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zenobia spune:

Adelamaria. FELICITARI DIN TOATA INIMA SI UN BEBELUSH SANATOS SI VOIOS!!! SARCINA USOARA, SCUMPA MEA!!!

Nici nu pot sa va spun cat ma bucur pentru Adelamaria si cata speranta imi da vestea asta!!! Cat a trecut de la laparo??? Doamneeee... ce nauca sunt, nici nu ma stiu ce sa zic... revin pe la 11.30...

Va pupacesc!

Zenobia
Barzoiul buclucas
Poze 2007, Miresica, Cununia civila, Prin lume
-----------------------
...iar porcii aduceau a oameni si oamenii a porci, ca nu mai stiai care e care.-> Ferma Animalelor[/i]

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

A, uitasem: referitor la analize: sunt bune si ale tale si ale sotului. Tu ai grija ca n-ai imunitate/anticorpi la toxo si CMV, dar nu e grav. Evita pisicutzele (transmit toxo). Ale sotului eu zic ca sunt ok. Ar fi fost bine sa iasa procentul ala de 85%, da' 70% e f. bine, crede-ma! Poti sa-i dai sotului niste capsule cu naprasnic (6/zi) Zn si vit. C. N-are ce sa-i faca rau si o sa-l ajute mai ales la mobilitate (nu a lui, a "baietilor" )...
Eu i-am dat sotului meu exact schema asta si n-a avut efecte adverse
Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adelamaria spune:

Zeno, scumpa, tu urmezi! Voi toate urmati! Da' pana una alta, stai sa vad daca se repeta testul pozitiv, ca eu parca incep sa ma indoiesc...Laparo am facut pe 1 februarie...
Gata, acum chiar fug la farmacie!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Boo spune:

Noi amandoi luam de vreo 2 luni jumate multivitamine, iar legat de regimul alimentar, amadoi mancam acelasi lucru, deci el nu face excese. De fumat, nu fumeaza.
El spune ca un dr i-a explicat mai demult ca se formeaza in 3 luni, deci ca ce a iesit acum la analiza ar fi unii care s-au format cu 3 luni in urma. El cum a luat vitamine de atunci, poate sta mai bine de atat. Eu nu stiu nimic despre asta. Si nici nu prea inteleg atunci de ce dr recomanda din 2 in 2 zile cand vrei sa ramai ca sa-si revina gigeii .. Ma rog, explicatia oficiala o sa o aflu peste vreo 2 saptamani, cand ma duc iar la dr si cu analizele mele. Mai trebuie sa-mi iasa PAP si secretia ..

Poze

Mergi la inceput