Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Aida, as vrea sa pot face mai mult...
Ai incercat pe la mai multe televiziuni?
Ma gandeam ca poate ar fi o idee buna sa apara un articol despre Emma si in Formula AS? Este o revista care chiar ajuta oamenii la nevoie! Daca vrei, le pot trimite eu un email, dar poate ar trebui sa le scrii tu si sa le trimiti si niste acte doveditoare, nu stiu exact care este procedura la ei...
O sa va mai trimit niste banuti maine, in contul de euro de data asta!

Va imbratisez, am incredere ca Dumnezeu o sa va ajute!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anduluca spune:

Aida, ti-am trimis si eu 50 de RON in cont vineri (cu mesajul: din partea copiilor mei Andrei si Luca).
M-am gindit ca ar ajuta-o pe Emma (in perioadele in care nu are voie sa se agite prea tare) niste jocuri "statice".
Si eu sint din Timisoara si as putea sa iti aduc citeva jocuri din astea, plus niste desene de colorat (daca are Emma niste personaje preferate din desene animate, spune-mi - am vazut ca ai mei coloreaza cu mare placere desene cu Scooby, Spiderman si alti "eroi" care le plac lor).
Nu stiu in ce stadiu sinteti cu tratamentul, nu vreau sa deranjez, dar daca crezi ca i-ar face o bucurie Emmei jocurile si plansele de colorat, spune-mi; mie mi-ar face placere sa va ajut.
Felicia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

imi pare bine ca nu sunt probleme grave.
Cu ochisorii s-ar putea sa fie probleme si de la citostatice.Cand am avut probleme cu Sabina am studiat mult si am vazut ca pot apare urmari la ochisori si la auz.Unii copilasi trecuti prin asa ceva acum poarta ochelari , altii poarta aparate auditive.Dar ce mai conteaza asta.Important e sa ii avem langa noi sanatosi si sa ne bucuram de ei.
Asta va dorim si voua din toata inima.
Am facut azi transfer bancar din ING.In cateva zile trebuie sa apara la voi in cont.
Sanatate si pupici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Scumpa Gabitza,
iti multumesc pentru grija.Am incercat la toateteleviziunile.La Formula AS am incercat inca de la inceput si ne cam saturasem sa dam telefoane,acum nici atat nu ne vor ajuta pentru ca aparut povestea in Jurnalul National.

http://www.jurnalul.ro/articol_78445/pagina_de_sufleteemma_creden351_ansa_vindec259_rii.html

Te pupam.Am incredere ca vom primi din alte parti.Am deja ceva promisiuni.
Mai vorbim.Ai grija de tine.
Aida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns T.Ungor spune:

Dragi nostri,
incerc din nou,poate de data aceasta ajunge mesajul meu la voi.
De cind cunosc problema voastra, nu trece zi de la Dumnezeu sa nu ma gindesc la voi, si sa nu-mi bat capul cum asi putea sa va mai ajut?
In data de 4 Mai am organizat la servici, un bazar in binele Emmei.
Am adunat citeva obiecte si lucrusoare frumoase din locuinta, am mai primit cite ceva si de la fiul nostru si le-am expus intr-o sala,pusa la dispozitie de prorietar,un bavarez intelept,si cu suflet
Pentu o ambianta placuta, am cumparat multe feluri de alune si le-am
pus pe masa cit-si un buchet mare de trandafiri de culoarea caiselor.
Una dintre colege mi-a adus o farfurie de prajituri.
Totul a fost ca intr-o familie mare,si acum mai toti de aici cunosc trista poveste a voastra si tin pumnii pentru reusita transplantului.
Cu initiativa mea ,am avut totusi succes,am adunat 200 € din vinzari.
Cei care au lasat cite un banut cadou pentru Emma au primit o floare
Chiar fiica sefului a venit si a facut cumparaturi.
Cei 200 € le-am rotunjit pina la 500 € si v-am varsat pe cont.
Toate pritenele mele au promis ca va ajuta,iar eu ce n-as da sa va pot lua grija aceasta mare.
Toata admiratia mea pentru voi toti trei,sinteti asa de rabdatori.
Cum se simte Emma? si cind termina ultima cura de chemo?
Acum va las, ca sint foarte obosita dupa schimbul de noapte.
Va promit ca am sa mai revin ,si nu incetez sa activez pentru ajutarea voastra cu mijloacele mele modeste si sincere.
Va pup. T.Ungor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Draga Felicia,
iti multumesc mult pentru donatie si pentru grija care ne-o porti.
Emma iubeste jocurile:uneste punctele,labirint si desenele de colorat sau de pictat cu pisici.Daca ai de unde sa listezi asa ceva s-ar bucura tare mult.
Pe langa problema cu ochiul care fuge,s-a mai ivit o alta mult mai grava.La noi pe sectie a facut cineva varicela si din cauza asta, ultima cura care trebuia sa o incepem luni , se amana cu 2 saptamani.
Acum suntem acasa si asteptam sa vedem ce se intampla...
Joi facem RMN la cap sa vedem care este problema cu ochiul.Sa vedem ce va fi.
Va pupam si va multumin.Pupa si pe Andu si Luca .


http://emma.ablog.ro

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miraklucker spune:

abia acum am descoperit si eu povestea Emmei. Sper din tot sufletul sa reusiti sa o salvati. Ma doare sufletul sa vad asa mare suferinta la un copilas asa de mic. Si eu am un baiat de varta fetitei tale.
As vrea sa-ti trimit si eu niste banuti, dar as prefera sa ti trimit prin posta. De aici mi-e mai usor asa. Daca ai putea sa-mi dai o adresa unde sa-i trimit....sau daca nu noi pe 1 iunie ajungem acasa la tm si pot sa ti pun in cont.
Multumesc si multa, multa sanatate!

Mira mami de DAVID (15.08.2002) DARIA(20.11.2004) si SELIN (07.02.2006)

POZE CU NOI

Poze noi ....cu noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Va tinem pumnii sa iasa bine la RMN.
Intradevar e mare epidemie de varicela (e timpul ei).aveti grija sa nu contacteze si ea.

Sanatate multa si putere

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

am pus si eu vineri la banca 100 RONi cu chitanta BRFOB5Y01103801.

Multa sanatate pentru Emma si Doamne ajuta!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mama lia spune:

a, banii au fost depusi de pe IGNAT LILIANA.

ma anunti si pe mine daca intra, ok???

Mergi la inceput