Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carrie spune:

DRAGA AIDA

Doamne ajuta Emmei!v-am trimis si noi in cont 100 de roni!sanatate multa va dorim!



Cristiana 37+ cu bebica si gagalicea Theodora Alexia ( aproape 4 anisori)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Draga Aida,

Am mai trimis azi niste banuti in contul de ron de la ABN.
Si am sa retrimit mesajul prietenilor mei, cu rugamintea sa ajute cu cat de putin...Doamne ajuta!!! Capul sus, sunt sigura ca se vor stragne banutii in timp util!!!!

Gabriela.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by carrie

DRAGA AIDA

Doamne ajuta Emmei!v-am trimis si noi in cont 100 de roni!sanatate multa va dorim!



Cristiana 37+ cu bebica si gagalicea Theodora Alexia ( aproape 4 anisori)

Thea Alexia
noi si Roma 2006
www.kodakgallery.com/BrowsePhotos.jsp?&collid=52286767308&page=1&sort_order=0" target="_blank">la mare 2005
www.desprecopii.com/info.asp?id=531" target="_blank">nasterea papusii





Draga Cristiana,va multumim mult pentru ajutorul acordat si va doresc multa sanatate si liniste,iar gagalicea e adorabila si va doresc sa creasca mare si sanatoasa si sa va bucure sufletul si privirea.
Emma azi sta mai bine cu analizele dar este mai nervoasa - efecte secundare la chimio.Va trece si asta.
Cu drag Aida Ciolac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by Gabitza1977

Draga Aida,

Am mai trimis azi niste banuti in contul de ron de la ABN.
Si am sa retrimit mesajul prietenilor mei, cu rugamintea sa ajute cu cat de putin...Doamne ajuta!!! Capul sus, sunt sigura ca se vor stragne banutii in timp util!!!!

Gabriela.



Draga Gabriela,iti multumim inca o data , avand in vedere ca este pentru a doua oara cand treci pe la banca pentru noi, si sper ca visele frumoase sa ti se implineasca.
Sa stii ca eu intotdeauna am avut incredere in oameni si sunt sigura ca totul se va rezolva in timp util cu ajutorul lor.
Initiativa de a trimite mesaj prietenilor tai pentru a ne ajuta da dovada ca ai sufletul bun si o sarut pe Emma din partea ta ca are norocul sa dea de oameni buni care sa se gandeasca la ea.
Iti multumesc inca o data si te port in gandul meu.
Aida Ciolac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Abia acum am vazut si eu acest subiect.in ultimul timp am fost f prinsa si nu prea am mai reusit sa intru.

Doamne cat e de dulce ingerasul vostru!
Va dorim multa , multa sanatate si multa , multa ,multa putere.

Vom ajuta si noi.Luni voi face un transfer bancar dupa care iti voi da datele transferului.

Pupam si ne rugam la Dumnezeu pentru sanatate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dianaelena spune:

buna,
acum am vazut si eu acest subiect. Ma doare sufletul sa vad prin ce trece fetita, iar tu ca parinte...nu am cuvinte....O sa ma rog la Dumnezeu si eu pentru ea. Spar din tot sufletul sa reusiti sa o salvati.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gabitza1977 spune:

Tocmai am vb cu niste prieteni din Romania si am aflat ca tb sa va mai intre si de la ei niste banuti in cont!!! Un prieten Stefan a facut chiar ieri un transfer! Va tin pumnii!!! Va fi bine!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Draga Cosmina,
iti multumim mult pentru ajutor si sper ca bunatatea ta sa fie rasplatita insutit.Noi am avut ceva probleme ieri si azi,dar se pare problemele se rezolva doar cu niste ochelari de vedere.
Uf,bine ca este numai atat.Mai avem de facut niste investigatii,dar bine ca nu este nimic neurologic si nici probleme mari de vedere.Mai avem de facut un RMN cranian si o sa avem rezultatul final pana la sfarsitul saptamanii.
Iti suntem recunoscatori si te vom purta in gandurile noastre.
Aida si Emma Ciolac.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Draga Dianaelena,
Emma e o fetita care ne uimeste in fiecare zi.Se pare ca are replici aproape la orice si imi da solutii la unele probleme(e serioasa si imi spune cum sa fac si dupa aia "nu stiai mami?")Ma si umfla rasu cat de serioasa e.
Adevarul e ca timpul poate schimba multe.Visul meu care se repeta este ca Emma este mare si ca trebuie sa ii spun cu ce boala crunta a luptat cand era mica,iar ea se uita la mine si spune "cancerul este o boala care se trateaza ".
Asta sper ,ca se va descoperi un tratament care "garanteaza" vindecarea.Vise de mama.
Daca ar fi dupa mine as face orice ca sa pot sa-mi salvez fetita...
Iti multumim ca esti aproape cu gandul si cu sufletul de noi,poate ca asa Dumnezeu va avea mai multa indurare.
Iti uram sanatate si numai bine.
Aida.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Scumpa Gabitza,nici nu am cuvinte sa-ti multumesc.
Ca ai reusit sa-ti sensibilizezi prietenii la nevoia si problema noastra este nemaipomenit si pentru asta fac o reverenta in fata ta.Pentru mine este foarte important ca cineva sa spuna mai departe.
Multumim mult.Esti un om valoros.

Mergi la inceput