Emma- 4,8 ani are nevoie de ajutor

Raspunsuri - Pagina 23

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxa_r spune:

Vai ce fetita curajoasa ai!!!!!
Bravo!!!!
Noi va tinem pumnii sa aiba rabdare si sa nu se sperie.
Dar daca a promis ca va sta si stie ca va primi si o recompensa dupa aceea in mod sigur va sta cuminte
La noi e problematic cu statul intins, noi nu am reusit sa facem decat un CT, care a durat cam 2 min, fara anestezie, aaaa si razele care au fost un infern pt noi, i se punea masca si ea incepea instantaneu sa urle si se oprea dupa un minut jumatate, cand ii luau masca
Si asta am facut de 25 de ori!

avea saracuta de ea doar un an si 3 luni
Pai noi l=am facut la Muenchen, la fel ca si rmn-urile
La ei am inceput si la ei le vom face din 3 in 3 luni pana anul viitor iar dupa, daca ne ajuta Dumnezeu sa scapam, din 6 in 6 luni.
Sa sti ca si Stefi are cam 3000 de leucocite din mai, si eu cred ca ne descurcam foarte bine cu atatea
:)
Si de ingrasat....avem tot in jur de 10-11 kg de un an de zile, eu nici nu mai sper sa avem peste 11.
Va pupam si numai bine!!!
Va vom tine pumnii

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mariaa spune:

Aida, vezi ca noi luam tot din Ungaria un medicament pentru flora intestinala!!! Foarte bun! Intrebati daca aveti voia sa-l luati si voi!

Se numeste Protexin si cu el am reusit sa-i fac medicatia de 6 sapt./3 cure, de azi a 4-a cu, antibiotice mamei fara sa faca, candidoza.
De asemenea Beresh tot din Ungaria, tot pentru refacerea florei.

intreaba - nu ai ce pierde!

Implica-te, spune celui de langa tine despre aceasta boala !
lyme suport romania
ador copii
Si ei au dreptul la viata, semneaza si tu

<< rabdarea este cheia fericirii >>

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cosmina_72 spune:

Ma bucur sa vad ca suntei bine.Nu cred ca trebuie sa-ti faci griji ca nu se va ingrasa un an de zile.Altele sunt problemele de care speram cu toti sa numai avem parte.
Asa am crezut si noi la Sabina , ca nu se va mai ingrasa la cat de distrusa a fost si ea.ea si-a eliminat toata flora pe fundulet
Acum este o grasana si o obraznicatura si o rasfatata si o MINUNE pt noi toti din familie.
Si noi mai avem sabia deasupra capului pana la 5 ani.Si noi o controlam lunar pt a ne asigura ca este "curata".

Va dorim si voua sa ajungeti grasane si "curate" mereu, ca de rasfat sunt convinsa ca nu duce lipsa nimeni , mai ales in asemenea situatii.

Va pupma cu drag

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mariaa multumesc de medicamente! Poate maine o sa sune husbantu' la ei ca azi nu cred ca este profu acolo.

Cosmina ma bucur nespus ca mi-ai scris (chiar nu mai stiam nimic de voi de mult timp) si ma bucur si mai mult ca ai venit cu vesti bune.

roxa , Emma e curajoasa , dar stiu si eu ...
Oricum merita incercat. Odata si odata tot trebuia sa incercam faza fara anestezie ca mai avem multe investigatii de facut.

Multa sanatate si "curatenie" pentru restul vietii!

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Incepe parul sa iasa.

Si Emma e asa de mandra si timida pt chestia asata!

Sigur mami ca incepe sa creasca , nu stiai? - zice ea.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mercedes spune:

aidaciolac- nu ati incercat la szeged stiu ca ar fi mai aproape de voi dar nu stiu daca au acele aparate acolo.
Ti am trimis ieri ceva banuti cu initialele DG sa stii ca sunt de la noi( am vrut sa ti scriu pe PM dar vad ca nu ai.
Tinem pumnii sa fie totul bine

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mercedes cei de la Szeged nu au PET.
Multumim mult pentru banuti si tinem legatura.
Si eu sper ca vom veni cu vesti bune mai ales ca este foarte important rezultatul de acum.

Maine o duc la eco la burtica ca mi-a zis ca tot o doare acolo.
Azi am fost la spital si analizele toate au fost mai crescute , deja 2 dintre ele sunt in limite normale. Minime dar normale.

Pana in 18 mai avem de asteptat.

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

Mercedes ti-am trimis un PM.

Te

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalilu spune:

V am urmarit povestile din umbra.Doamne, fetelor, prin ce trebuie sa treceti si voi si copiii vostri..!!! Am simtit nevoia sa va incurajez, sa stiti ca sunt langa voi mult mai multi oameni care chiar daca nu posteaza au un gand bun si o rugaciune pentru copilasii vostri.
Dumnezeu, puterea voastra ,a mamelor, speranta si indarjirea cu care luptati pentru copiii vostri va vor ajuta sa treceti cu bine de acest hop al vietii voastre.
Sanatate puiutilor si curaj, voua , mamelor d zeu va va ajuta!!

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aidaciolac spune:

quote:
Originally posted by lalilu

V am urmarit povestile din umbra.Doamne, fetelor, prin ce trebuie sa treceti si voi si copiii vostri..!!! Am simtit nevoia sa va incurajez, sa stiti ca sunt langa voi mult mai multi oameni care chiar daca nu posteaza au un gand bun si o rugaciune pentru copilasii vostri.
Dumnezeu, puterea voastra ,a mamelor, speranta si indarjirea cu care luptati pentru copiii vostri va vor ajuta sa treceti cu bine de acest hop al vietii voastre.
Sanatate puiutilor si curaj, voua , mamelor d zeu va va ajuta!!

Lalilu-mama Mariei si a lui Luca



Multumim lalilu! Stiu ca multa lume este langa noi , asta ne tine pe pozitii.

Multa sanatate voua si puiutilor vostrii!
Nimic nu e mai frumos decat zambetul unui copil!

Aida - mama de pisica mica.


nov2006

Mergi la inceput