Mamici de iulie-august 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Karligutza, sa stii ca imi iau treaba foarte in serios! Ma refer la pazitul DC-ului cat lipsesc fetele la plimbare. Pe langa asta, tocmai s-a intors tati acasa si l-am fugarit un pic pe aici sa ne spuna ce-a pus in burtica si auzi raspuns: un copil!!! Mai mult de atat nu vrea sa spuna nici mort, e secretul lui si-al lui bebe! Mare noroc are ca acum depind in mare parte de el; cum stau numai in pat, el face de mancare si ne cumpara fructe. Asa ca nu-mi permit sa-l sechestrez si sa-l totrurez pana da detalii...

Lia S20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Azi program autoadministrativ...scrub la dush, coafat usor parul, depilat , facut unghii....

Luna, nu esti la job?

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by Simo78



Azi program autoadministrativ...scrub la dush, coafat usor parul, depilat , facut unghii....

Luna, nu esti la job?

Simona 19+ Matei Hisham

poze




Ba da!

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Samuray-lady te inteleg, e mirifc ce spui tu, eu am sa-l tin pe bebe vreo un an la mine in camera dar in patut (sper ca voi avea destula vointza). Apoi in camera lui, pentru ca ai mei au asteptat ca eu sa ma cer la mine in camera si uite asa am dormit cu ei pana la 12 ani.

Nu dati cu pietre insa eu sunt de parere ca nici barbatul nu trebuie sa se simta total exilat si neglijat o data cu aparitia bebelului.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Karligutza mersi pt galerie, va multumesc la toate fetelor!

Lia dar ce frumos ti-ai inceput tu ziua.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Luna, ne-am obisnuit si cu asta! Cu ce nu ma prea impac e statul asta la orizontala! Eu, care eram dependenta de munca, care simteam ca ma sufoc daca nu ma misc! Uite ca nu ma sufoc deloc. Mai motai ca pensionarele pe la niste ore absurde, in timp ce voi sunteti la servici... Trece si asta. Mai am concediu pana pe 27, sper ca la reevaluare sa ne dea dr. unda verde sa putem merge la munca, la plimbare ca de alte prostioare nu cred ca mai poate fi vorba!

Lia S20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

De acord cu Luna in privinta dormitului copiilor cu parintii. Vara mea s-a mutat in camera fiului ei, la inceput sa nu-l deranjeze ca are serviciu, apoi nu mai putea lasa copilul. Casnicia lor a murit dupa parerea mea. Par doi straini care impart chiria apartamentului. Doar in cazul in care stii sa imparti si varza si capra....

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

Am devenit dependenta de desprecopii.com
Pana acum eram dependenta de calculator... dar in fiecare zi knd fac ochishori dupa ce pleaca iubi la munca tzup la calculator si asha petrec ore in sir citind povesti cu nasteri....e asa frumos,emotionant....si incep si ma panichez OARE EU O SA FAC FATZA??off dar cred k pe toate ne bantuie temerile astea .Ma duc sa ma delectez intr.un sa ii fac masaj lu bebe din burtik sa il mangai cu buretele :)) k prea a dormit pana acu si nu m.a lovit!!iar apoi si diseara cu tati in orash la .HAVE A GREAT DAY

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo fratele meu s-a mutat de langa "fete" din pat de cand s-a nascut pitica sa nu le deranjeze, "pitica"face in vara 8 ani si el tot mutat este. Bine acum lucreaza in USA se duce in Romania cam la 6 luni insa si atunci oric cu fata in pat ori doarme el separat. Din punctul meu de vedere...ei ca si cuplu nu ai pic de intimitate.

Nu va suparati pe mine, chiar nu judec pe nimeni fiecare face cum doreste insa eu cred ca pentru barbat e de ajuns socul de "ai trecut pe locul doi" o data cu aparita bebeului, recunoscand toate ca e normal ca bebeul sa fie mai important, eu vreau totusi sa-i arat ca totusi intimitatea din dormitor ne-o putem pastra. Nu ma refer doar la sex, ma refer si la acele momente seara cand ne bagam in pat si putem tine lumina aprinsa, vorbi tare, apoi stigem lumina si mai vorbim o ora pe intuneric. Stiu ca oricum la cat de obosita voi fi voi cadea rupta oricum insa vreau ca el sa vada ca incerc macar sa pastrez un pic de intimitate. E doar parerea mea, normal.

Simo referitor la cantar eu mai citesc la mamicile care au nascut si alapteaza, toate sunt oarecum impotriva cantarului pt ca se pare ca faci o obsesie si te stresezi degeaba daca nu ia intr-o zi nici un gram sau mai multe zile. Fetele zic intai sa vezi daca ia in greutate normal apoi daca zice doc cumperi cantar sa urmaresti, numai daca apar probleme.
Eu alimentand artificial vedeam exact cat mananca fiu-miu apoi la cantaritul lunar vedea si doc si n-am avut probleme.

Lia lasa ca o sa iti amintesti razand de momentele astea.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Luna, noroc ca mi-am amintit sa te intreb ceva. Parca tu avusesesi probleme cu varicela. "Norocul" asta m-a lovit si pe mine. In ambulator, la spital, am asteptat bine mersi pe dr. in timp ce in fata mea se odihnea, pe canapea, o graviduta cu varicela. Am stat acolo vreo 2 ore... Din ce spune mama, se pare ca am facut varicela in copilarie dar niciodata nu poti fi foarte sigur. Care era perioada maxima in care ar trebui sa erupa varicela, daca am luat-o si eu? Parca 3 saptamani?

Lia S20

Mergi la inceput