Mamici de iulie-august 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:



Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

quote:
Originally posted by CarlaV

Simo, poate va place varianta de Panda 4x4, e si mai cute

Multumesc fetelor pentru raspunsuri. Cum e cu lungimea cranio-caudala, se mai masoara in sapt. 24?

Carla, 23+



Buna dimineata tuturor! Tocmai a fost asistenta sa-mi faca injectia cu No-spa si Scobutil, asa ca imi incep ziua splendid! Imi spunea ea sa incerc sa ies azi un pic din casa, sa vad cum ma simt la o plimbare scurta. Sincer, nu ma prea incumet... Ma gandes ca e mai intelept sa stau cat mai mult timp cuminte, sa vad cum evolueaza dupa aceea lucrurile.

Carla, din ce mi-a spus mie ecografistul, aceasta masuratoare nu mai e relevanta dupa S20. De obicei, se uita dupa alte chestii - perimetrul biparietal, lungimea femurului etc.

Karligutza, mi-ai facut o pofta de fetite!!!! Eram asa de impacata cu ideea ca pruncul meu e baiat (inca nu trecem nimic pe lista, ca medicul nu ne-a dat unda verde!), dar acum, cand va aud povestind despre fetitele voastre, parca ma rascoleste ceva... Mamicile de baieti, va rog sa echilibrati aici galeria!

Va pup pe toate. Stiu ca nu prea intrati in week-end pe DC, dar eu stau aici, de paza!

Lia S20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Eu fac galerie pentru baietei, dar nu stiu sa scriu asa de frumos cum a scris Karligutza.

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Pai cred ca trebuie sa ne punem mintea la contributie, ca plange sufletelul in mine cand citesc ce scrie mamicutza asta fericita!
(Uite ca prostii sunt in stare sa debitez! In loc sa-i multumesc lui DD ca mi-a dat bebelusul asta vioi si sa ma rog sa ramana in burtica pana la termen, sa nu-mi apara anticorpi, sa ma lase contractiile etc. etc. eu ii trag inainte ca vreau fetita! Merit doua palme serioase! )

Lia S20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns X-ray spune:

neatza si felicitari karligutza!bine ai venit in gasca celor cu fetite la purtator....

alina 21+ cu bb Elisa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Deja mamici, ce parere aveti de cantarul pentru bebe? Eu am vazut pe net si sunt peste 400 lei. Se merita luat?

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liadorian spune:

Eu una as mai astepta. Daca ai un copil mancacios, care creste frumos, e suficient, cred eu, sa-l cantareasca pediatrul la controalele obisnuite. Daca se observa probleme la prunc, daca iti spune pediatrul ca nu ia suficient in greutate, cred ca atunci e nevoie sa-i monitorizezi mai atent mesele.

Lia S20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mamii spune:

neatza dutzelorrrrrrrrrrrrrrrr.....Cat de matinale sunteti!O zi placuta la toata lumea ( vad k e superb afara sper k asha e si in tara).

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns brazuca25 spune:

Neatza burtici! Iar am avut de recuperat muuulte pagini din urma. Deh...daca m-am plimbat ieri! Felicitari fetelor care au mai aflat culoarea caruciorului, si multa rabdare fetelor cara mai trebuie sa astepte.
Noi suntem f bine si azi, pt ca dupa atata plimbare ieri a dormit bb f bine si nu a mai facut deloc show in burtik pe la 12-1 a.m. asa cum obisnuia.

20+ David Gabriel

http://pg.photos.yahoo.com/ph/brazuca22/my_photos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

mey fetele ; buna dimineata , nush cum de m-am trezit la 8 fara 10 dar am reusit ... si cum deschid forumul ce sa vad? fete care ma coplesesc si ele pe mine; eu nu am realizat ca va fac pofta de fetite sau ca va emotionez cu scrierile mele despre bebelusha mea zburdalnica; da' acum mi-ati transmis voi mie emotiile si ma intreb recitind cum de este asa de evident ca sunt super fericita? cateodata mai imi vin si ganduri din acelea negre ca parca prea sunt toate roz si n-as suporta vreo intamplare negativa ... (probabil hormoneii de sarcina sunt de vina...) ca ma apuca uneori seara ba rasul ba plansul. Cred ca de vreo 2 ori am plans pana acum gandindu-ma la tot felul de prostii dar am noroc de sot iubitor care ma scoate din butoiasul cu melancolii.

Si acum sa inceapa licitatia

- pentru Luna1 multi pupici ! bucurii doresc si eu la toata lumea caci ce ar putea fi mai frumos decat atat in viata, sa faci si sa ai bucurii la (de la) cei din jurul tau! Am mai militat eu mai demult pentru o fetita si pentru tine, iar acum ca am mai inmultit eu "gasca cu fetite" cum zicea alina iti doresc si tie sa ai o printesica in burtica si sunt de acord cu musetto sa iti facem galerie! Haideeeeee LUUUUNAAAAA, haideeeeeee LUUUUNAAAA!!! striga aici glasuri de copii - sau de burtici .

- pentru felicitarile din partea alinei si a lui musetto la fel de multi pupici si bine v-am regasit!

- iar tie liadorian trebuie sa recunosc ca iti dau si o floricica pentru ca stai aici de paza si pupici ca sa iti treaca "pofta" de fetite (cine stie, poate nu degeaba iti doresti fetita, si nu te pedepsi cu palme singurica ca ai si tu sufletelul tau cu dorinte la cutiuta cu dorinte; eu asta mi-am dorit, asta am... deci stii cum e vorba aia: "ai grija ce-ti doresti ca se poate sa ti se indeplineasca dorinta!"); oricum deja treburile sunt stabilite de mult, insa singurul "vinovat" e taticu' asa ca or il porti in pantecel pe piticotu' lui taticu' ori porti o minune de fetita! V-am zis ca eu acum imi doresc si baiat... dar later sau mai bine zis next time . Stai sa vedem cum trecem de prima "incercare". Pana acum toate-s bune si frumoase, dar la capitolul nastere necunoscuta X e mare de tot!


Va pupicesc pe toate. Cat ma duc eu sa fac o baita voi sa stati cuminti ca liadorian e cu ochii pe noi... eu o sa trag perdeluta la baie, insa voi aveti grija ce scrieti



karligutza, sapt.24 si bineinteles printesa din burtica

Mergi la inceput