Mamici de iulie-august 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna pentru carut! Asteptam sa scrii sa ma duc la nani. Si mie imi place patutul de imi dau lacrimile cand ma uit la el. Am devenit o matza decat cu sarcina asta...Da, in Emirate o sa le caut.

Noapte buna tuturor.

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo acum mi-am dat seama la ce te referi, da si mie imi plac astea (statiile de joaca) am sa-i iau si eu dar cand o fi mai mare. (cred ca pe la 6-7 luni sunt bune cand sta in funduletz bebe).

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Luna1, felicitari pt achizitie! Simo, noroc si tie la cumparaturi, sa reusesti sa iei ceea ce iti doresti!

A propos de cumparaturi, am si eu o intrebare: v-ati gandit cumva vreuna dintre voi la cosleeper? Adica acel patut care se ataseaza la patul mamei, asa incat sa isi poata verifica puiul sau sa il alapteze noaptea fara prea mult efort? In teorie suna totul bine, dar cum sunt la primul bebe, nu am nicio experienta in sensul asta. As vrea in principiu sa cumpar, dar nu stiu daca merita si nici prea ieftine nu sunt. Puteti vedea www.amazon.com/s/ref=nb_ss_ba/104-4471054-4327115?url=search-alias%3Dbaby-products&field-keywords=cosleeper&Go.x=0&Go.y=0&Go=Go" target="_blank">aici cateva modele. Voi ce parere aveti? Merita?

18+, cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo noapte buna, si tuturor fetelor care inca nu dorm, noapte buna, sa visati frumos ( Nu asa frumos ca Andra totusi)!

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Musseto nu stiu ce sa zic, suna ideal insa la pretzul ala mai bine iei un patut si il pui aproape de pat, cred eu. Daca erau mai ieftine merita sa iei ambele insa asa, daca vrei sa-i faci camera ei/lui de la 6-7 luni cand isi regleaza somnul (speram) iar o sa vrei patutz. Parerea mea. Asa poti lua patut care se lasa gratiile jos si il pui langa patul tau. Acelasi lucru cred.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Antoanela multumesc! te pupam amandoua ; acum radiez de fericire si ma gandesc cu nerabdare la clipa cand o voi vedea prima data; mititica de ea, am vazut-o si la eco (by the way, am filmulet de 300 si ceva de mega, credeti ca as putea posta asa ceva pe aici? eu zic ca e imens) si v-as arata si voua; i-am vazut de toate, capsoru', toracele cu costisoarele ei micute, manutele, talpile, inimioara, offfffff, ce mai inota piticuta , insa tot sunt curioasa de alte detalii care nu apar la eco... daca-i cretulina, cu ochii verzi si sa ii semene mai mult lu'taticu'ei decat mie, ca are niste trasaturi taticutzu' au au! si in plus el e mai "slim" iar eu mai predispusa la dolofanie ca vorba aia, pe vremea mea... - adica pe la 14-15 ani - nu ma uitam in farfurie sa numar caloriile si nici despre sala de fitness nu auzisem; sa nu va imaginati ca sunt vreo giganta, ca doar ati vazut pozele mele pe emailul comun, insa nici fotomodel nu sunt.


eu va pup cu drag si va urez noapte buna!
iata de ce nu e bun internetul: seara nu te mai dai dusa la culcare, iar dimineata cu ochii pe computador intai-si-intai...



karligutza, sapt.24 si bineinteles printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Karligutza ma emotionezi cand vorbesti asa de fetita ta! Sa-ti traiasca iar tie sa-ti aduca numai bucurii cat vei trai!

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns musetto spune:

Luna, multumesc ca m-ai lamurit. Eu habar n-aveam ca la patutul obisnuit poti da jos zabrelele. Nu m-am uitat la niciunul de aproape vreodata, cred ca e timpul sa incep . Pai m-ai convins, nu cred ca iau cosleeper, vreau si eu un patut in care sa incapa bebelina mea cat mai mult, nu sa tot iau altul la fiecare 6 luni... Merci inca o data si noapte buna!

Karligutza, felicitari pt fetita!! Si eu tot cu carucior roz ma laud. Hai sa ii facem galerie si Lunei, ca tare isi doreste si ea culoarea asta!

18+, cu

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

quote:
Originally posted by musetto

Luna, multumesc ca m-ai lamurit. Eu habar n-aveam ca la patutul obisnuit poti da jos zabrelele. Nu m-am uitat la niciunul de aproape vreodata, cred ca e timpul sa incep . Pai m-ai convins, nu cred ca iau cosleeper, vreau si eu un patut in care sa incapa bebelina mea cat mai mult, nu sa tot iau altul la fiecare 6 luni... Merci inca o data si noapte buna!

Karligutza, felicitari pt fetita!! Si eu tot cu carucior roz ma laud. Hai sa ii facem galerie si Lunei, ca tare isi doreste si ea culoarea asta!

18+, cu



Musetto

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Samurai-lady spune:

Referitor la patutzuri si la cum doarme bebelul.
Eu nu-s adepta camerei lui bebe.Puteti sa ma torturati,sa dati cu roshii,dar eu am patutul in dormitorul nostru.Si acum,cand Ken are 4 ani doarme cu noi.De ce? Asta e stilul japonez,si mie mi-a placut de la inceput.Ai copilul langa tine,cat e mic il poti verifica,iar cand e mai marishor doarme langa mama,ma imbratiseaza si asa adormim.
Si,cer ei pe la vro 7 ani camera lor.

Va pupam si un weekend plakut.

Samurai-lady 19 weeks si bb Ken 4 ani

www.desprecopii.com/chatnew/Desprecopiichat/PaginapersonalaView.asp?nickname=Samurai-lady" target="_blank">Pagina personala DC

Web-poze Kenutz

www.desprecopii.com/info.asp?id=486" target="_blank">Cum a venit pe lume Samurash bebe




Mergi la inceput