Mamici de iulie-august 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Luna, da, voi avea internet, dar e prin telefon, iar calculatorul e de pe vremea cand sotul era la liceu si merge de nu mai poate . Oricum am sa intru sa va salut macar, chiar daca stau jumate de zi langa el sa deschida o pagina.

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Karliguta, bine ai revenit, felicitari pt fetita.

Carla, lungimea colului depinde si de cine o masoara, dar oricum stai bine.


Simo, mersi de raspuns, intre timp am aflat ca sotul are AB cu Rh poz.

Anto 23 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo macar sa ne zici cum te distrezi!

Anto nici aici nu-ti zic astia nimic de IR-uri grupe diferite (doar de RH negativ daca apare) in rest nimic. Probabil ca ei verifica (caci la analize fac si deteriminare de grup sangvin) dar nu dau raportul.

Fetelor eu tot pe ebay zici ca am laut-o razna, daca pana maine va zic ca i-am cumparat si giozdan deja sa nu va mirati.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by Luna1

Fetelor eu tot pe ebay zici ca am laut-o razna, daca pana maine va zic ca i-am cumparat si giozdan deja sa nu va mirati.

Luna 18 sapt+ Cosmin








Eu la ghiozdan inca nu am ajuns, dar am vazut la Graco ( Ioana de tip) pentru 5-6 luni un playard

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Cred ca m-am ales si cu carutzul am economisit 40 lire si l-am luat tot nou nout, garantie etc. In 15 minute expira timpul deci aflu daca e al meu. Urmeaza scaunul de masina si landoul. M-am hotarat sa le iau culori diferite astfel incat de fiecare data cand pun altul pe rama carutzului sa arata ca si cum ar fi altul. Ce ziceti e o idee buna?

Simo te-ai hotarat la carut? La masina v-ati decis?

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo si eu as lua play yard pt curte. Tu vrei gen tarc sa-l folosesti si ca patut sau doar sa se joace?

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Pentru masina avem tema ca pana ajungem in Emirate sa avem date despre ce ne-ar placea. Castigator la puncte a iesit Panda. E super cute si ni se pare noua, practic. Mai mare nu avem nevoie (portbagaj) pentru ca suntem genul cu bagaje putine si experienta bogata.

Carut cred ca o sa il iau pe www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=6050FIE3&CategoryID=2" target="_blank">asta (sper sa se vada) daca il gasesc. Imi place ca se strange usor in primul rand, pentru ca nu avem spatiu sa il tinem desfacut acasa. Patutz, m-am indragostit de-a dreptul de www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=9001SOM&CategoryID=3" target="_blank">asta.

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Play yard de joaca, dar cred ca o sa il aiba numai la soacra`mea, ca acolo e spatiu. www.gracobaby.com/catalog/product.aspx?modelNumber=4637BEE&CategoryID=15" target="_blank">asta-i

P.S. Ioana, Jadi nu sunteti mandre de mine cum pun eu link-urile asa simpatic?

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns CarlaV spune:

Simo, poate va place varianta de Panda 4x4, e si mai cute

Multumesc fetelor pentru raspunsuri. Cum e cu lungimea cranio-caudala, se mai masoara in sapt. 24?

Aylin, citeam din urma raspunsul tau referitor la ecografele 3D/4D care sunt mult mai performante chiar daca masuratorile se fac tot 2D. Asa m-am gandit si eu dupa experienta de astazi si abia apoi ti-am citit raspunsul. Tare mi-ar fi placut sa am o imagine mai mare si mai clara cu bebele, asa o sa mai am de asteptat.

Carla, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Avem carutz!

Simo tare dragutze si carutzul si mai aes patutzul. Le cauti in emirate nu?

Te pup

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput