Mamici de iulie-august 2007 (30)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by jadi

Dar daca nu se grabeste poate se epuizeaza stocul pana la ea .
Da ce? 2 baietzi nu sunt buni?


Deni & Vlad & Tudor



Ba is super buni! Eu am o teorie conform caruia baietilor le e mai usor in viata. In rest e fix egal daca ai fata sau baiat.

Parerea mea

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns samadhi spune:

Fetitele au luat monopolul la carucioare la sezonul de vara....... asta e !
Dar nu conteaza toti sa fie sanatosi, asta e cel mai important.
Noapte buna la toate !

17+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Ati vazut la sept-oct? Pana acum au O FATA si 15!!!! baietei...

Deci Samadhi s-ar putea sa ai dreptate, sezonul de vara sa fie roz si ala de toamna blue.

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo m-as urca eu pe val dar nu vor sa se urce si doctorii sa-mi spuna ce am! Dar s-a urcat el/ea deja oricum, e stabilit eu va las pe voi si vin si eu ultima cu surpriza.

Jadi buni si doi baieti normal ca buni, mai ales cand te gandesti la avantajele lor de a fi baieti.

Karligutza Mi-a fost dor de tine, ca si de Shamadi, bine v-ati reintors fetelor.

Eu am luat-o razna, am gasit carutz pe care il vreau nou-noutz pe ebay mai ieftin si acum il vanez poate cine stie.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Antoanela23 spune:

Seara buna,

Am ametit cu discutiile astea despre anticorpi si IR.
Ce inseamna exact IR?
Pe mine nu m-a intrebat nimeni aici vreodata ce grupa sanguina are sotul, oare de ce?
Eu am A +, inseamna ca orice are el nu pot fi probleme?
El are AB, dar nu mai stiu ce RH, o sa-l intreb.
Si nici despre IR nu mi-a zis nimeni nimic pana acum. E adevarat ca la ultima eco s-a uitat la fluxul de sange din arterele uterine, se vedea rosu-albastru pe ecografia alb-negru, dar nu am primit info suplimentare. Presupun ca e ok, altfel ar fi zis ceva.

Oanaa, Alina, .

Pup fetele, we placut,

Anto 23 siVictor (8 octombrie 2005)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Carla eu am facut morfo-fetala la Medicover Victoriei, la dr.Calomfirescu... prima eco in sarcina am facut-o tot la el, pana sa merg la medicul meu din Giulesti, iar ceea ce spusese el se potriveste f.bine cu ce imi zice si dr.meu, doar ca al meu nu-mi putea face si morfo-fetala... la ce ziceti voi IR?

Simo multumesc , am revenit si sper sa imi reiau programul meu de forumista consecventa, caci asa sunt asigurata si cu odihna; probabil de la mutat mi se trage si chestiunea cu tensiunea putin mai ridicata... eram in toiul treburilor pe 7 martie, astfel incat eu dau vina pe situatia de moment... MULTUMESC si pentru urarile pt.printesica... acum sunt si mai curioasa ce minune creste acolo zi de zi si incerc sa o alint cat pot... deja rudele mi-au revendicat-o in sensul ca sa le-o dau si lor cate-o saptamana doua si pe la ei ca sa se joace cand o fi mai mare (nu chiar cand e de tzatza)

jadi multumesc ; si daca m-ai trecut tu pe lista cu caruciorul... vreti sa va spun si numele? numele il las pentru mai incolo ca nu ne-am hotarat inca (deocamdata o alintam "printesica" sau simplu "fitita"); sa stiti ca m-am gandit si eu la Luna care vrea sa mai lasam o fetita si pentru ea, insa eu zic ca mai sunt fetite in rezerva de aur a burticilor noastre de iulie-august... Curaj LUNA si vei vedea ca orice-ar fi te vei bucura ca stii cu cine ai de-a face... sanatos sa fie! eu deja vazand reactia sotului, imi doresc baiat la urmatoarea "tragere la sorti"



karligutza, sapt.24 si bineinteles printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

Anto, aveti grupe compatibile, iar Rh negativ este o problema numai cand mama este asa.

Luna, spor la cumparaturi . Eu mai am nici 2 saptamani si atunci tine-te!

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns karligutza spune:

Luna... multumesc ; cu toatele sunteti niste dragute si am mai declarat ca si mie mi-a fost mare dor de voi; vorbesc serios! si trebuie sa mai ma "hihihi" o data macar ca sunt asa de bucuroasa ca vom avea "o cretulina" iar sotul ne alinta asa de mult pe amandoua de cand am aflat, caci acum as vrea sa ii fac si lui un baiat ca sa ii il alint si eu asa pe "sotul in miniatura"... ca e frumos si il iubesc! sper sa nu exagerez cu fericirea, insa minune mai mare ca sarcina nu cred ca exista! si ma uit ca se duc zilele, saptamanile, ne apropiem de marea finala cu zambete si in acelasi timp cu lacrimi ; dar trecem noi peste toate, hai sa ne mai bucuram nitel.


aaaa.. apropo, am uitat sa o felicit pe SIMO pentru performanta; Simo draga noastra, dar ai avut spor la scris nu gluma, de cand ti-ai deschis contul acesta si pana acum ai scris ca m-ai lasat paf! ai si talent si timp si o sa ne lipsesti cand pleci in Emirate... poate nu ne aduci ceva bun de acolo , ca ne suparam pe tine!




karligutza, sapt.24 si bineinteles printesa din burtica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Simo78 spune:

quote:
Originally posted by karligutza

aaaa.. apropo, am uitat sa o felicit pe SIMO pentru performanta; Simo draga noastra, dar ai avut spor la scris nu gluma, de cand ti-ai deschis contul acesta si pana acum ai scris ca m-ai lasat paf! ai si talent si timp si o sa ne lipsesti cand pleci in Emirate... poate nu ne aduci ceva bun de acolo , ca ne suparam pe tine!




karligutza, sapt.24 si bineinteles printesa din burtica




HIHIHI! Deschiderea noului cont a coincis cu demisia si recalificarea mea ca-casnica . Drept urmare goblenez de zor si la fiecare rand dau un refresh, deci is la curent cu toate alea! Plus ca ma trezesc la 6 si pana la 9 cand apar burticile la serviciu fac muuuulte (curat, spalat, calcat, macare), deci am toata ziua la dispozitia voastra.

Recunosc sentimentul pe care il descrii, stiu cand am aflat noi ca e baietel...ma opream din 5 in 5 minute sa-mi mangai burta si sa imi imaginez de la nastere pana la insuratoarea lui. Si acum o fac, dar nu atat de des.
P.S. Tot asa reactionam si daca ar fi fost fetita.

Simona 19+ Matei Hisham

poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luna1 spune:

Simo, chiar vei avea internet acolo, nu?

Karligutza te asteptam zilnic cu noi sa-ti faci norma, si spor la a doua sarcina la sorti.

Luna 18 sapt+ Cosmin

Mergi la inceput