Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 35

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

Bine ca a scapat calculatorul la ce caini rozatori ai!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

da ai dreptate chiar si eu ma mir cum a scapat. apropo o sa fac niste poze la maternitatea mea si am sa pun aici ca sa vedeti cum este

Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns liliana_28 spune:

Buna seara,

Am intrat sa va salut si eu. Inca nu am dat prepelitele dar ce este drept nici nu prea m-am omorat sa dau zvon in tara. Vedem noi ce o sa facem pana la urma.
Ma bucur sa vad ca prosperati in incubat si puiuti mici.
De 1 saptamana am bagat si noi incubatorul mare in functiune asa ca saptamana viitoare o sa avem si noi puiuti mici.

Va doresc o seara placuta si spor la puiuti si la oua.

Nunta-graviduta cu Calinut + Poze Calinut la 1 anisor si 4 lunici

www.dropshots.com/liliana_28" target="_blank">Calinut

32+ Maria Madalina

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoica_gaby spune:

iuliana_28
imi poti da si mie sfaturi ce sa fac cu puisori de prepelita dupe ce ii scot din clocitoare ?pls id:stoicargaby tel 0769651309 ms mult

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Va multumesc pentru raspuns. Pentru LILIANA_28 am pus ouale luate de la tine si astept acum sa vedem ce iese. Cred ca nu au avut apa cam in a 5 zi de cand le-am pus pentru ca nu stiami in cat timp se evapora si de aceea sunt putin speriata cu eclozarea oualelor. Acum cu Dumnezeu inainte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Sunt nou īn domeniu. Foarte interesant forumul. Dac#259; īn general m-am l#259;murit referitor la custi, hran#259;, ou#259;, temperaturi, etc., am īns#259; o īntrebare: maternit#259;#355;ile nu sunt "stas" dar totu#351;i care este num#259;rul de pui ce pot fi crescu#355;i pe o anumit#259; suprafa#355;#259; (la maturi aproximativ 100 buc / m2, dar la pui?). Am īn vedere puii de la 1 zi la 21 zile cānd pot fi muta#355;i īn cu#351;tile normale.
Mul#355;umesc anticipat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

La 1.5 mp din punctul meu de vedere pot sta linistiti 120-150 pui.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Scuzati scrisul de mai sus. La 1,5 mp pot sta si 150 de adulti, dar cred ca la pui suprafata e mai mica. Plus ca e vorba si de a incalzi o suprafata mai mica sau mai mare. Intr-o carte citeam de aprox. 30 cm2 pentru un pui dar m-ar interesa o opinie din practica.
Multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

Pentru incazirea in maternitate se poate folosi si un bec normal pus intr-un borcan sau trebuie neaparat para ceramica, iar pentru stratul de jos se poate pune si rumegus? Daca are cineva o fotografie de la adapatoarea puilor o oate trimite? puisrii mei trebui sa iasa maine sau poimaine si de aceea intreb atatea. toate bue la toti!

Mergi la inceput