Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 34

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

In cat timp se evapora apa din incubator si ce se intampla daca in primele zile s-a evaporat si ai uitat sa te uiti daca mai este apa sau nu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kiki71 spune:

chiar nu mai deschide nimeni acest forum?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai acum de unde sa stie cineva in cat timp se evapora apa? Nu sunt fizician. Daca nu ai apa probabil o sa scada randamentul la eclozare, adica vei avea un numar de oua neeclozate. Sper sa nu ma intrebi cate.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

BUNA,
eu am pus la incubat in doua incubatoare,la unul completam la 2 zile si la celalalt la 3.Iti dai seama dupa primele zile la cat timp trebuie sa completezi.Cert este ca trebuie verificat tot timpul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns annddrreea spune:

SALUTARE,
CUM VA MAI MERG PREPELITELE CU IARNA ASTA LUNGA?
Vad ca ati renuntat si la discutii,ce se intampla aici?
A renuntat Liliana,bun,am inteles,dar restul?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Eu am doua nu trei generatii de pui. In rest cu vanzarile, cu vitaminizarile si cu incubarile....
M-a rugat o buna prietena sa-i arat cum arata puii, asa ca:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147716&whichpage=4


Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

Citat:
citat din mesajul lui annddrreea

SALUTARE,
CUM VA MAI MERG PREPELITELE CU IARNA ASTA LUNGA?
Vad ca ati renuntat si la discutii,ce se intampla aici?
A renuntat Liliana,bun,am inteles,dar restul?


merge bine draga andrea chiar daca iarna este lunga in cele 2 incaperi la mine este cald si totul este ok acum trebuie sa mai pun un incubator de 1200 de oua si astept sa am din nou puiuti :))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

Citat:
citat din mesajul lui marius

Eu am doua nu trei generatii de pui. In rest cu vanzarile, cu vitaminizarile si cu incubarile....
M-a rugat o buna prietena sa-i arat cum arata puii, asa ca:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=147716&whichpage=4


Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

am vazut pozele....nu stiu de ce va chinuiti asa mult cu ei cand este simplu sa faci o maternitate foarte usor ptr tine ca sa nu tge chinuii mult cu ei
eu ii tin 2-3 zile pe asternut dupa care ii las direct pe plasa cu mancare si apa puse in uluce facute de mine ca sa imi fac treaba mai usor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

eu am maternitate de 1000 de pui:)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kenzo_pit spune:

apropo ma scuzati ca nu am mai intrat dar nu am mai avut internet din cauza la cei doi caini ai mei care miau mancat 2 modemuri,5 tasturi,4 mouseu-ri si au cam intarziat baietii cu internetul:))))

Mergi la inceput