Cresterea prepelitelor

Raspunsuri - Pagina 36

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns stoica_gaby spune:

eeste cineva care stie si vrea sa zica despre puiuti cum sai cresti din prima ziicand ii bagi in maternitate?
si clocitoarea cum o pui sa ai un randament bun ?ce trebuie sa faci ?
va rog ajutati si pe cei noi in domeniu asa ca mine pls .
MULTUMESC

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Ai aceste raspunsuri (plus multe altele) daca vei citi tot acest topic. Pare mult de citit - dar merita. In cazul in care nu vei gasi un raspuns - intreaba concret. Dar la intrebarile de mai sus, exista aceste raspunsuri.

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Vre-un raspuns de la "practicieni" ptr. intrebarea referitoare la pui / suprafata de crestere???

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Pai de ce nu te uiti pe pagina anterioara?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Domnule Marius, ca moderator nu fi asa dur ca nu suntem in armata. In al doilea rand pe pagina anterioara eu m-am uitat, dar tu nu. La raspunsul tau am vrut ceva mai exact, din practica. Suprafata specificata de tine e valabila pentru adulti (cel putin din cate am inteles eu, adica 80 - 100 prepelite / mp). Puii sunt mult mai mici, chiar si cand se muta in custi. Sau nu ???
Multumesc pentru intelegere!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihain2010 spune:

Si sa stii ca am citit tot topicul pentru ca ma intereseaza problema. Foarte bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns stoica_gaby spune:

liliana_28 pot sa te sun pe nr ta de tel de la pagina 9 cred sa vb cu tine despre puiuti te rog mult astept raspuns sau da-mi ubn bip pe nr :0769651309 te rog mult cu stima gabi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armcatalin spune:

Buna ziua. Ma numesc catalin si as vrea sa ami fac si eu o ferma de prepelite nu stiu mai nimic exact doar ca citesc pe foarte multe saituri despre prepelite acum sunt an franta cu sotia si cu fetita eu as vrea cu tot dinadinsu sami dati niste sfaturi despre tot cum ar fi unui copil cand anvata sa mearga.noi an romania avem o casa la tara unde si locuim cand venim an tara si un pic de pamant si eu cred ca ar fi foarte bun pt o ferma de prepelite ca e ferit de trafic intens de masini si e liniste locul se afla an judetu neamt mai exact piatra neamt nu este o zona foarte calduroasa mai ales iarna deci va rog voi experti care aveti prepelite de mai mult timp datimi niste sfaturi ca eu chiar mam saturat de patroni astia care tot asi bat joc de tine
si mai ales acum cand vad cai criza an romania ei profita mai tare. eu va multumesc anticipat pt sfaturi si va urez multa sporire ancontinuare

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns armcatalin spune:

liliana_28.Te rog daca vrei sami dai cateva sfaturi despre prepelite si ferma an general eu las id de ms:armenicicatalin@yahoo.com multumesc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui mihain2010

Domnule Marius, ca moderator nu fi asa dur ca nu suntem in armata. In al doilea rand pe pagina anterioara eu m-am uitat, dar tu nu. La raspunsul tau am vrut ceva mai exact, din practica. Suprafata specificata de tine e valabila pentru adulti (cel putin din cate am inteles eu, adica 80 - 100 prepelite / mp). Puii sunt mult mai mici, chiar si cand se muta in custi. Sau nu ???
Multumesc pentru intelegere!

Pai daca intra 80-100 de pasari adulte presupun ca logic discutand vor intra cel putin 80-100 de pui/mp.
Pe de alta parte ma refeream la pui . 80-100 pui/mp. Dar ce anumne te-ar interesa concret cu informatia asta?

Eu pur si simplu / Pagina familiei / Tot noi / Mai multe... / www.youtube.com/user/mariuspernes" target="_blank"> Video
Pagina legislativa

Mergi la inceput