Mamici si viitoare mamici de gemeni & tripleti 10

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Liana30 spune:

ce liniste?ce faceti gravidutzelor?>

Vreti sa faceti ceva? 5 euro pentru o viata!!

Putin cu putin se aduna marea...




"Nimic nu-i imposibil!"10

Nasica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

Buna mamici,
am o prietena foarte buna cu o problema. E insarcinata 8 saptamani sau 10. a facut ecografie si dr ei spune ca nu se vede si sa ii mai faca anlize sa nu fie oprita sarcina in evolotie. o sa intru si pe celelalte forumuri, sa citesc ce mai spun mamicile. Eu nu imi mai amintesc ce se vede la 10 saptamani. Sper sa fie bine pana la urma.
Scuze nu am vrut sa va intristez!
MADYER bravo pentru saptamanile de sarcina, spor in continuare si sa aveti numai bucurii de Pasti.
Mano noi am avut un carut nou, dar s-a stricat repede. Mi l-au luat colegele din bazarul din SUceava. Apoi, ne-am cumparat unul tip sport de la Cernauti, dar sunt si in magazine, nu e chiar scump.
Am mai vazu tprin magazine unele f bune, dar si fff scumpe. De ordinul a 10 -20-30 milioane anul trecut.
Noi am mai vazut si prin parc caruturi pentru gemenei. AM vazut l#351;a o mamica cu unul in fata si unul in spate. Mi-a zis la l-a luat din Germania cu 400 E, dar mergea f bine si putea urca pe trotuar cu el si a mers pana pe la 2 ani si ceva cu copiii in el.
Raluca sanatate, poti lua no spa. Eu am mai luat in ultima saptamana si Gynipral. In ultima luna si injectii cu Gravibinon.
Msemcu ne bucuram ca esti bine. Sa auzim numai de bine. La ce dr mergi?
Tatiana
multumes cpentru incurajari. SPer sa fie bine si ei sa recupereze prin activitati dezvoltarea psihica. De fapt, eu ii cnsider la fel de bine dezvoltati ca si ceilalti. Ma bucur ca nu am rude cu copii asa de mici ca sa nu compar cu altii.
Salutari din Bucovina,
Otilia





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

LAura,
cum se mai simt copiii?
Ce pozne mai fac?
Sanatate si multumesc mult pentru informatii,
Otilia
gemenei bucovineni

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

De...primavara asta....De cand s-a facut timpul frumos stam mai mult afara...vorbesc de mine. Gravidutele stau cumintele in patuturile lor , iar mamicile cu bebeii mergatori (apropo de Tatiana, dar nu le exclud nici pe cele mai cu experienta-Laura, Oti, lorelai, Arturicii) alearga dupa ei...Monica, Levi, Elyanne si Anail sunt in perioada de adaptare si de cunoastere reciproca(mai putin Elyanne, dar ajunge ea acasa, cred ca abia asteapta-"casa dulce casa"). Oana, mamaana, Flavia-Ioana sunt prinse cu programul copiilor. Anna si cu mine ce suntem un pic mai libere, acu cat se mai poate, ca dupa ce si-or da drumul la mers(fie si de-a busilea), mai greu pe aici...
Am vrut sa mai zambim si noi un pic...


Va pup pe toate si daca sunt fete de care nu am pomenit(fara intentie), va pup de doua ori pe voi

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Oti nu se vad pozele. Cred ca trebuie chestia asta http://pg.photos.yahoo.com/ph/otiliaclipa/my_photos" intrepoze
La mine s-au vazut copiii inca de la 7 saptamani la ambele sarcini. Poate ar fi bine sa mai faca un ecograf la alt medic. Sanatate prietenei tale!


Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Ce chestie a iesit .Nu m-am gandit...Deci [ url = "http://pg.photos.yahoo.com/ph/otiliaclipa/my_photos" ]poze [ /url]. Fara spatii libere. Incearca sa vezi, merge?

Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ainia spune:

Oti hai ca eu le-am deschis asa , din mesajul meu. Auzi pe fii-meu cel mare ce zise cand a vazut poza cu bebeii tai in carut :" Asta mica seamana cu Teuta!"


Lavinia
pozele mele Andrei (25.01.2001) Tea si Rares (12.07.2006)
franturi din viata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sheannamp spune:

Nana,
mi-am permis sa intru eu sa iti corectez problema de editare!
Cred ca acum merge!



Sau taci sau zi ceva mai bun decat tacerea!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nanaoti spune:

ANNA,
multumesc mult pentru ajutor
Ma gandeam eu ca nu am motive pentru ridicarea stimei de sine

Multumesc pentru informatii.
LAVINIA ma bucur ca v-au placut copiii. O sa actualizam cu poze mai recente. Sper sa fac si filmulete. Nu mai stiu cand, dar sper sa gasesc timp si pentru asta.
Bravo LAUREI si celor care aduc culoare si miscare in zona....

O seara buna, cu mult somn,
Otilia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tamyra spune:

Oti am reusit sa-ti vad si eu ingerasii , sunt minunati!!!!
Sheannamp iti multumesc ca mai trecut pe listuta....
Fetelor sa stiti ca va urmaresc zilnic dar nu prea apuc sa va scriu....[V
Va pup dulce


Tamyra si spiridusii ROBERT si DARIA

Mergi la inceput